Via Appia - Forum

Pełna wersja: Express Regionale
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Niezdrowy pociąg...

10.01.2012

kubki smakowe
na językach innych ludzi
zachwalają
regionalne tradycje

jak pociąg do śląskiego
kotleta schabowego
z napojem wysokogazowanym
(pamiętaj)zawsze coca cola

i ekspresowa
mocna kawa na ławę
z receptą od lekarza
na zakichane zdrowie







Tylko ostatnia strofa. Reszta zepsuta.

Cytat:kubki smakowe
na językach innych ludzi

Na jakich innych? Zaczynasz tak bez pardonu o jakichś innych ludziach, do których nie mam odniesienia. Inni niż ty? Ale tutaj nie ma jeszcze podmiotu lirycznego, dopiero są ci ludzie, więc jacy inni?
Cytat:jak pociąg do śląskiego
kotleta schabowego
z napojem wysoko gazowanym
(pamiętaj)zawsze coca cola

To też nie wygląda dobrze. Rozumiem dwuznaczność słowa pociąg, to udane, ale śląskiego kotleta schabowego nie brzmi ładnie, szczególnie, że w tekście nie ma dużo rymów, więc ten jest jakby wyeksponowany. Napój wysoko gazowany trochę zbyt na siłę, zbyt jawne kombinowanie. Natomiast ostatni wers zupełnie nie pasuje. I ten zwrot w nawiasie (choć swoją drogą zabieg wart uwagi) i ta coca cola.

Jak już pisałem, wysoki poziom jest tylko w ostatniej. Pozdrawiam.
jak pociąg do śląskiego
kotleta schabowego

To można dwojako interpretować, pasuje mi bardziej jako pociąg, a nie jako środek transportu.

Ostatnia zwrotka dobra, poprzednie ubrane w słowa tak za szybko, spieszyłaś się gdzieś mała?


zakichane zdrowie

podoba mi się - podprowadzę Ci to, nie gniewaj sięSmile

Próbowałam wstawiać cytat
, tak jak mi tłumaczyłaś, ale coś robię źle.
Dzięki za opinię, chciałam napisać prosty wiersz, ale chyba nie tym razemWink
PozdrawiamSmile
Wszystko się lamie, ginie, szczególnie tradycja a za tym zdrowie.
Kto to pije, popija kotlet schabowy śląski coca colą, a szanowne Tyskie gdzie.
Bardzo dobrze ujęłaś problem mieszania tradycji z tymi zachodnimi fas i coś tam.
To zaczyna być chore. Bo ja sam kiedy jestem w barze i widzę jak się opychamy schabowym popijając colą dostaję torsji. A wszystko umieściłaś w jednym kubku z którego czerpią inni złoczyńcy samo- straceńcy.
Pozdrawiam i dbaj o nasz region. Smile
Cytat: kubki smakowe
na językach innych ludzi
przeceniają
regionalne tradycje
Ten sam zarzut do innych, jak napisał maciek.
Przeceniają to strasznie niefortunne sformułowanie. Dokonują przeceny zniżkowej, czy odwrotnie: za bardzo sobie je cenią?

wysokogazowanym daj razem.

Reszty, zwlaszcza tresci, nie oceniam, bo nie zrozumiałem jej. I mean.. whats the point?
Dzięki serdeczneSmile
Cytat:(pamiętaj)zawsze coca cola
spację zjadło po nawiasie.Smile

Cocacola jest niezdrowa i psuje zęby, lepiej nie pić tego szajsu, to wiadome. Schabowy z kolei jest bardzo smaczny, chyba moje ulubione danie.Big Grin
O Śląsku wiem malutko, kojarzę tylko mniej więcej gdzie to jest i oglądałem kiedyś Bercika - tyle o nim wiem.Big Grin

Niezdrowy pociąg do niezdrowej coca coli. Ja wiem, bardziej bym się skoncentrował chyba na tych kubkach smakowych. Jak smakują kubki smakowe drugiego człowieka, hm? Toby mogło wyjść erotyczne wierszyk.Big Grin

Pozdrawiam ciepło!
/ Jestem mega wyczerpany minionym tygodniem, ale poprosiłaś o poczytanie, to poczytałem.Smile Napisałbym coś mądrzejszego, ale zmęczenie.
Cytat:Jak smakują kubki smakowe drugiego człowieka, hm? Toby mogło wyjść erotyczne wierszyk.Big Grin

Komentarz jest w porządku, a o erotyku wymyślę, może jakaś istota zadrży hehe (:
Dzięki śliczne za włożony czasSmile