Via Appia - Forum

Pełna wersja: - Oto moja "mała sztuka" - powiedziała Taiteilija.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jak wyżej.
-Oto moja "mała sztuka".
Jestem artystą/hobbystą/laikiem, ale poświęcam wiele czasu tej mojej "lilipuciej formie artystycznej", doskonaląc warsztat w miarę możliwości, gdy tylko pozwala czas.
Prace moje znajdziecie tutaj: KLIK
Umiłowałam sobie głównie "sztukę ołówkową", ale czasem użyję pasteli, długopisów (zwykłych i cienkopisów), czy, dla rozrywki, skorzystam z programów komputerowych.
Powyższa galeria zawiera,niestety, kilka prac o przeciętnej jakości ze względu na kaprysy skanera, lub jego brak. Blush
Na koniec - zwracam się do was Panie i Panowie z prośbą o szczerą i konkretną oraz obiektywną (przede wszystkim) krytykę zawartości mojej "małej sztuki", gdyż może sie to okazać bardzo pomocne w dalszej działalności twórczej - dowiem się co powinnam poprawić, czego nie stosować itd.Shy

Na plus: masz swój styl, którego się trzymasz.

Na minus - wtórność, wtórność, wtórność. I (zieeew) gotyckie motywy, banialuki. Nuda.

Technicznie jest w porządku, ale wykaż trochę inwencji twórczej Smile Nie wiem ile masz lat, ale podejrzewam, że jesteś młoda (sugeruję się tematyką). Gotyk i banał składam więc na karb wieku i ufam, że Ci przejdzie z czasem. Masz talent, rozwijaj go!

Pozdrawiam.
(02-01-2013, 16:14)rootsrat napisał(a): [ -> ]Na plus: masz swój styl, którego się trzymasz.

Na minus - wtórność, wtórność, wtórność. I (zieeew) gotyckie motywy, banialuki. Nuda.

Technicznie jest w porządku, ale wykaż trochę inwencji twórczej Smile Nie wiem ile masz lat, ale podejrzewam, że jesteś młoda (sugeruję się tematyką). Gotyk i banał składam więc na karb wieku i ufam, że Ci przejdzie z czasem. Masz talent, rozwijaj go!

Pozdrawiam.

No wreszcie ktoś, kto nie napisał "cudowne, piękne, tylko tak dalej", ale uzasadnił i wyraził obiektywną opinię! Fakt jestem młoda, młodziutka...fascynacja takim stylem jest dosyć charakterystyczna dla wielu młodziutkich artystów i fakt - nie są to dzieła "pierwszej świeżości", ale są własne i szczere. Myślę, że na poważną tematykę jestem jeszcze troszkę zbyt "nieopierzona" - przyjdzie na to czas, jak mniemam, przyjdzie i chęć... i to już całkiem niedługo.
Dziękuję za (w końcu) jakąś porządną wskazówkę! Shy
Odświeżyłam nieco moją galerię na DeviantArt, usuwając zbędne śmieci i dodając coś nowego. Oby na korzyść galerii:
KLIK
Mnie się podoba, bo wręcz przepadam za tymi gotykami i banałami. Może i jest coś w tym, że warto rozwinąć tematykę w inną stronę, tutaj zgodzę się z użytkownikiem rootsrat, ale postaci, które wykreowałaś mają w sobie coś magicznego, burtonowskiego. Z Burtona widzę tam Edwarda, chciałabym jednak zobaczyć coś więcej Smile Myślałaś o tym? Żeby narysować np. Sweeney Todda, albo Gnijącą Pannę Młodą w swojej interpretacji? Może jestem dziwna, ale z przyjemnością, obwiesiłabym pokój Twoimi rysunkami. Lubuję się w tych klimatach. Przepraszam, może Ci nasłodziłam, ale moja opinia jest całkowicie szczera.
Dziękuję za opinię. Uwielbiam Tima Burtona... właściwie najbardziej jego starsze dzieła, choć nie pogardę kilkoma nowszymi. Swego czasu każda moja praca była w jakiejś części inspirowana Timem, a teraz mam tak mało czasu żeby rysować, ćwiczyć, że galeria jest raczej skromna. Postaram się to zmienić. Shy
Oj niektóre z Twoich rysunków widziała bym na jakiejś koszulce, albo torbie. Chętnie w tedy bym takie cacko nabyła Wink
(09-09-2013, 13:47)Taiteilija napisał(a): [ -> ]Uwielbiam Tima Burtona... właściwie najbardziej jego starsze dzieła, choć nie pogardę kilkoma nowszymi. Swego czasu każda moja praca była w jakiejś części inspirowana Timem

Właśnie zauważyłam ten pierwiastek Burtona w Twoich dziełach: podkrążone, wielkie oczy, ogólnie takie ... 'lunatyczne' postaci. Czekam na więcej, życzę weny Smile