Via Appia - Forum

Pełna wersja: top 10
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
na liście best selerów
odczytać można szybko
nieludzką wrażliwość
jaką nutą brzmi karma
co im wzrok prześwietla
którym pasą się słowem
z chlewu w czystym korycie
świat stoi na głowie
a ja na rzęsach


wiersz został poprawiony, dziękuję za konstruktywne komentarze


książki
filmy
i muzyka

z listy naszych bestsellerów
można szybko dziś odczytać
nieludzką wrażliwość

jaką nutą zabrzmi karma
albo co znów wzrok prześwietli masom
jakim słowem ludzi pasą

specjalnie dla państwa
prosto z koryta sztucznego chlewu

jeśli świat stoi na nogach
to ja wolę na rzęsach
Znaczy się, że rzęsy mocne i pacjent dobrze odżywiony. Pogratulować i pozazdrościć.
Poza karkołomnym obrazkiem świata na głowie i kogoś na tym świecie na rzęsach jakoś nie trafia do mnie, najlepszy seler trochę psuje jakby to wszystko, karma co prześwietla wzrok i brzmi do tego nutą poraziła mnie przez moment.
Wprawiasz mnie w zakłopotanie, Autorze, swoimi tekstami, bo nie przemawiają do mnie albo przemawiają kawałkami, i trudno mi rozstrzygnąć, czy nie ma czego rozumieć i/lub źle po prostu jest napisane, czy...
Sadząc po komentarzach (twoich), wyglądasz na kogoś, kto mniej więcej wie, co robi, kiedy bierze się za czytanie, to samo należałoby chyba myśleć o pisaniu, i tego się trzymajmy, jednak nie zamierzam wmawiać ci, że jesteś genialny (bo niektórzy tak działają, że skoro nie rozumieją to musi być dobre).
Wracając do tekstu, wydaje mi się, że masz skłonność do zbytniego, że tak to nazwę, kondensowania, czasem pewne rzeczy dobrze byłoby oddzielić (zaprzyjaźnijmy się z przecineczkami i innymi fajnymi znaczkami, poza wielokropkiem, bo jest wyklęty). Ale może mi się wydawać, zostawiam bez oceny, z powodu jak wyżej Smile
Pozdrawiam!
Zbity zbyt bardzo jest.
E Ty no tam, Wysogot, wyluzuj no.
Napisz tak jak to piszesz, w komentarzach co, bielmo kiedy powaga? Interpunkcji nie wymagam bo i po co. Ale przy takiej formie jest potrzebna, jeżeli nie to rozgrzeb słowa, rozkop inaczej.
I dalej, powiem tak, to pytanie już było. Dla kogo piszemy?
No? Dla kogo?
Kiedy piszę ja, a wiesz że piszę, byle jak ale jakoś tak widać początek i koniec, to wołam moją ukochaną żonę (nie zna się w ogóle na poezji) popatrz mówię, czytaj, i jak? No ładnie.
I to mnie cieszy, jeden człowiek zadowolony.
Wyobraź sobie poprosiłem by przyszła, popatrz mówię zerknij to wiersz mojego wspaniałego kolegi poety.
Co? A co to jest?
No przepraszam, nie moje słowa.
Zatem wyluzuj przyjacielu, nie utrudniaj sobie a nam czytania i rebusów.
Nie znaczy że nie mogę odczytać przesłania.
Smile Pozdrawiam.
ok... przepisuje, zmieniam, prześwietlam... biorę wasze piękne słowa do serduszka mojego pięknego... czytam teraz tomik Szymborskiej, rzeczywiście, można prościej.. Wink

top 10

książki
filmy
i muzyka

z listy naszych bestsellerów
można szybko dziś odczytać
nieludzką wrażliwość

jaką nutą zabrzmi karma
albo co znów wzrok prześwietli masom
jakim słowem ludzi pasą

specjalnie dla państwa
prosto z koryta sztucznego chlewu

jeśli świat stoi na nogach
to ja wolę na rzęsach


---

i wiersz ten już wcale mi się nie podoba, a wam? Smile pomijając to, że zmieniłem końcówkę, która chyba jest lepsza, bardziej kontrastowa.. eehh, rebusik jebusik mój śliczny się rozjechał... :d biore wasze uwagi do pod super mega uwagę i następne teksty będą, jak to dzięki fajnej i rozciągłej krytyce, coraz coraz lepsze mam nadzieje! dzieki! pozdrawiam
Smile Jesteś kapitalny. Tylko po co ten, no wiesz je...coś tam. Tongue
Jedno musisz zrozumieć, tu się mówi, czasami plecie, ale nikt nie ma takiego prawa by mógł zmusić autora do zmiany tekstu. Nie stękaj. Napisałeś Twoja wola jest.
Mnie innym może się nie podobać, jasne? Ty nie musisz brać tego na serio tak? No i po sprawie.
A ja myślę że piękniej i zabawniej wyszło Ci to dzieło.
To u mnie już ospada konstruktywny komentarz, a zostawic ocenę w takim razie wypada.
Uzasadnię, a nie jak to niektórzy robią.Undecided
Podoba mi się wersja poprawina, a pierwsza też nie jest zła. Cieszy mnie, że autor wykazuje tyle dobrych chęci by pracowac nad swoją twórczością.
Pozdrawiam.Smile
Zawsze chętni do kochania,
to ułani są z Poznania!

starysta, ja biorę za moje działania pełną odpowiedzialność, zawsze Wink nic a nic nie stękam, to ciężko słowem wyrazić - ale tak, cieszę się mega na konstruktywne komentarze. Dzięki Pirka za koment, nauczyłem się u was kleić kucom warkocze dzięki tejże pracy.
Lista bestsellerów jest be....tyle wyczytałam jeśli chodzi o treść. Czyta się fajnie tą poprawioną wersję, tylko treści mało. Pozdrawiam miło