Via Appia - Forum

Pełna wersja: Fałsz
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
28.12.2012

gdy szczekasz
jak pies wygłodniały
podaję ci resztki
zeszłego tygodnia

i ujadasz z miski

gdy poprosisz
jak kot się łasząc
do nóżek
przygotowuje frykasy


i jesz mi z ręki


ale jednak
to pies pozostanie wierny
gdy jak kot
obrócisz się ogonem
szczekasz
jak pies wygłodniały
wtedy podaję ci resztki
zeszłego tygodnia

ujadasz z miski

poprosisz
jak kot się łasząc
do nóżek
przygotowuje frykasy


jesz mi z ręki


jednak
to pies pozostanie
wierny
kot odwraca ogonem...tak sobie popisałem Smile
totemiczny obraz mechanizmu władzy, bardziej niż metafora do związku partnerskiego. treść spoko, ale forma tego typu mnie nie przekonuje.. nie wiem, tam za dużo przestrzeni jest jakoś i te słówka, takie zdrobnionka. na szczęście morał jeszcze wyważony i sam obraca kota ogonem. pożywny, ale niesmaczny, tak powiem. za słodki. pozdrawiam serdecznie.
Starysto, bardzo podoba mi się Twoje przeredagownieSmile
wysogot, heh, to jest czymś na kształt tego, chciałlam pewnną rzecz ukazac, o której często się słyszy.

A może to już mit?Wink
No prosze. Chyba pierwszy wiersz jaki mi sie podobał, Piramido. Tzn. podobał to moze za mocne słowo - wiersz jest udany. Jest dobry, jest o czyms, sensowny. Główne zastrzeżenie:
Cytat:i ujadasz z miski
Dlaczego?
Po 1: ujadanie to najczęściej szczekanie własnie. Tak to sie rozumie. Skoro jednak chodzi tu raczej o jedzenie, zatem..
..Po 2: spodziewałbym się tu raczej żarcia, opychania sie, ZAJADANIA ze smakiem. um um jakie pyszne te resztki, te odpadki.
Nie szczeka, ujada, skowycze, mruczy, powarkuje sobie. Gdera, mamrota, plecie itd. Zły.
Jak zwykle nie skumałem tego posta, starystoBig Grin jak ty to robisz?
(28-12-2012, 21:46)miriad napisał(a): [ -> ]Jak zwykle nie skumałem tego posta, starystoBig Grin jak ty to robisz?

nie bój się ja też nie xD
miriad - oby on sam wiedział Wink jeżeli chodzi o temat związków, to myślę że ten temat już trochę mityczny, przynajmniej tam gdzie się wiersze czyta.. ale na pewno gdzies to się jeszcze powtarza, ja optymista niepoprawny
Dzięki za komentarze, ja tam wiem o co chodziWink
miriad cieszy mnie, że wiersz się już prawie podobaSmile
Cytat: miriad napisał(a): Jak zwykle nie skumałem tego posta, starystoBig Grin jak ty to robisz?

Magiczny/Big Grin
nie bój się ja też nie xD

To nie tęgo z Wami chłopaki Cool
oj dupa zaboli od reprymendy za offtop, ale, cholera, diaboł w tyłek i tak pogrzebaczem kłuje, wiec co mi zależy? przechera jednak jestem;/

Cytat:Nie szczeka, ujada
aha.. nie szczeka, tylko szczeka jednak. aha..
Cytat:skowycze, mruczy, powarkuje sobie
no no. całkiej jasne. i bardzo synonimiczne zaiste. gdera, mamrota, plecie itd. a wspólny nawias? Zły Big Grin oj nie tęgo ze mną, czas różowych słoni wypatrywać.
Tongue
Oj tam, luzikWink