Via Appia - Forum

Pełna wersja: Ogłuchłem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie słyszę nikogo
Nasłuchuje swego serca
Wstrzymuję oddech
Przesiewam obawy
Filtruję nadzieje

Bez rymu
Bez dźwięku

I w końcu
Na szczęście
Umrę
Bez lęku

Nie
Bo

Jestem
I słyszę
Krew szumi
Serce kołacze
Żebra pękają
Kocham

I w końcu
Na szczęście
Umrę
Bez lęku
O wczoraj
Oślepłem. Nie podoba mi się, sory, banał, z tym NieBo już w ogóle i lękach o wczoraj, nie do rymu nie do taktu, bez treści innej niż emocje, a w taki sposób podanych ich nie przełknę, krótkie frazesy w każdym wersie, serce mi nie kołacze, czytałem wolno, szybko, raz, dwa, nie, nie, nie lubię czegoś takiego.
Wiele osób chciało nadać po przez formę pewien sposób odczuwania, płynności w czytaniu, ale niestety nigdy dobre to nie było.
Trzeba przyjąć pewne obowiązujące zasady w poezji inaczej odbiór będzie jak powyżej.
Mieszanka paru słów w niestandardowej kombinacji, to też nie jest wiersz.
Proszę poczytać, dużo poczytać i pisać, oraz nie poddawać sięSmile 2/5
Cytat:Wiele osób chciało nadać po przez formę pewien sposób odczuwania, płynności w czytaniu, ale niestety nigdy dobre to nie było.
?? A to ci dopiero. Zatkało mnie. Przecież sama, Piramido, robisz tak samo;/ Nie łapie tego.

Dla mnie wierszyk zbyt bełkotliwy, gdyż nie doszukałem się sensu. A kawalki takie jak te:
Cytat: Bez lęku
O wczoraj
Cytat: Nie
Bo
Cytat: Żebra pękają
Kocham
są w moich oczach wspomnianego belkotania kwintesencją. Mogę sie mylić, spokojnie;] ale nie jest tak, żebym to pisał bez uprzednich prób zrozumienia. Ostatecznie jednak: Lęk o wczoraj - pozostaje dla mnie niewytłumaczony. Nie bo - straszny kawałek i zresztą wszystko sie zaczyna plątać. To samo w ostatnim przykładzie.
Dla mnie za długi, 1/3 wystarczyło/BY. Big Grin
No i o czym/że to piszemy?
Ano o tym, jaki to ja jestem świadomy. BO. Bo widzę niebo. I tak to wygląda, bez(ja tez pisałem Bez) rymu i dźwięku do nieba. A skąd wie?
Jak Tobie człowieku żebra pękną to o niebie nie pomyślisz.

Mówiłem? 1/3 wystarczy.

Tu swoim zwyczajem pragnąłem napisać kilka słów ale tytuł mnie powalił.
Pozdrawiam i nie rozpisuj się tak bardzo, tu jest trochę tych co zrozumieją nawet kiedy wkleisz rebus. Big GrinSmile