Via Appia - Forum

Pełna wersja: W sieci
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
zaplątani
w sieci kłamstw
upadamy

wijąc się niczym ryba
wyjęta z wody
zanikamy

szukamy sensu
jednak nie wiemy
jak go szukać

byliśmy dobrzy
upadliśmy

Sensu nie znaleźliśmy
Po pierwsze, po co "sensu" napisałaś wielką literą? To bez sensu. Albo wiersz biały albo nie i koniec Tongue
Jeśli chodzi o przesłanie.. Cóż. " Sieć kłamstw " należy do najbardziej oklepanych frazesów. Dlatego to, według mnie,
od razu do kosza. Bez zastanowienia. Chociaż z drugiej strony.. Porównanie ludzi do ryb z lekka usprawiedliwia tę
metaforę. Nie jest źle, ale nie jest też bardzo dobrze.
3/5 (:
Witaj Lexis, powiem trochę więcej.

Cytat:zaplątani
w sieci kłamstw
upadamy

Strasznie patetyczna myśl

Cytat:byliśmy dobrzy
upadliśmy

Zestawienie dwóch wyrazów z tą samą końcówką w ten sposób nie jest żadnym zabiegiem i nie wzmacnia wiersza, a więc zupełnie niepotrzebne.

Budowa wiersza zmieniła się na lepsze od ostatniego czasu, ale przekaz(nie chodzi już że oklepany i obgadany przy kawce i winku), ale po prostu bardzo słabo podany i nawet karp tego nie zmieni.
Zostawiam owe 3/5 właśnie za lepszą budowę. Ćwicz dalej i pracuj, bo wiersze też tego wymagają!Smile




jak dla mnie żenada Lexi Wink przekaz nie dość, że banalny to jeszcze projektowany w jakichś "nas", co wikła tę wirtualną sieć kłamstwa i osób z nią powiązanych jeszcze bardziej - przecież uczucia są osobiste. To ostatnie zdanie "Sensu nie znaleźliśmy" pasuje do tego wiersza wprost idealnie - no nie znaleźliście towarzyszko, nie znaleźliście. Trochę podkreślanie płaskiej filozofii, bo co ciekawsi filozofowie przedstawiali, że sensu się nie szuka, tylko się go nadaje. Do tego melodia - ni to częstochowska ni radomska, nie podoba mi się Smile pozdrawiam!