Via Appia - Forum

Pełna wersja: PRZEDSTAW SIĘ
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cytat:Bolało?  [Obrazek: smile.gif]
Miranda lubi ból. 

Cytat:Aby nie uzywać słowa "przyziemne", z niejasnych powodów traktowanego jako lekko pejoratywne, wymyślono pojęcie "literatura obyczajowa" i przyjeto założenie, że ów zwrot nie ma charakteru pejoratywnego [Obrazek: smile.gif]
"Twórczość" Mirandy nie jest aż tak ambitna, by uchodzić za "prozę obyczajową". Jeśli się odważy, wstawi coś swojego, a będziesz miał okazję się przekonać, Monsieur.

Cytat:Kiepsko to widzę. Bardzo kiepsko. Jak zapewne zauważyłaś, ruch na Forum taki, jak na Marszałkowskiej (w styczniu 1945). Całe stado spragnionych krytyki, czekających, by doszlifować swój warsztat, poszukuje kogoś, kto będzie łaskaw krytykować... celem podszlifowania warsztatu rzecz jasna.
Skąd ten defetyzm? Zapewne to wina przesilenia wiosennego i związanego z tym niekorzystnego biometu (nie mylić z biometrem).

Miranda mówi Szczepanowi "dzień dobry"  Big Grin
Niektórzy zamiast słowa "defetyzm" używają "realizm", jednak tutaj nie widzę ani jednego, ani drugiego. Bo czy chęć poddania swojej twórczości ocenie ogółu jest defetyzmem? A czy nadzieja, że tekst zostanie skomentowany przez liczne grono oczekujących na komentarz pod swoim wpisem ma realne podstawy?
Cytat:Niektórzy zamiast słowa "defetyzm" używają "realizm", jednak tutaj nie widzę ani jednego, ani drugiego. Bo czy chęć poddania swojej twórczości ocenie ogółu jest defetyzmem? A czy nadzieja, że tekst zostanie skomentowany przez liczne grono oczekujących na komentarz pod swoim wpisem ma realne podstawy?
Łatki tak na dzień dobry? No ładnie... 
Miranda jest realistką, ale optymistycznie nastawioną. Wiosna nie trwa wiecznie, trzeba kiedyś wyjść spod pierzyny  Tongue
Witam i również do życzeń miłej zabawy się dołączam.

Nie jest tak źle. Choć ogólnie fora literackie, czy jakiekolwiek tematyczne przegrywają na całej linii z tymi społecznościowymi, to jednak życie w nas jeszcze się tli Wink.
Yhy... Miranda też tak sądzi Smile
Witajcie kochani miłośnicy literatury
Jestem rymopisem od dawna,bo jeszcze w XX wieku narodziły się pierwsze moje rymy
Pisane wówczas dla najbliższych i bliskich,dzisiaj także dla przyjaciół i znajomych.
Dawniej takie sobie infantylne wierszyki dzisiaj nader poważne choć i zdarzają się prześmiewcze.
Dziś pragnę fragmentami mojej nowej twórczości podzielić się z Wami...
Uprawiam co prawda zawód techniczno-matematyczny -ale w głębi duszy jestem tak naprawdę poetyckim filozofem.
Tematyka moich wierszy jest różna: od satyry po wiersze refleksyjne i okazjonalne zaś ulubioną moją formą jest fraszka i sonet.
Od niedawna próbuję swoich sił w limerykach.
-----------------------------------------------------------
Witajcie zatem i do ...poczytania;-)
Witaj, Maćku!
Mam nadzieję, że zagościsz u nas na dłużej Smile
Pisz, komentuj i przede wszystkim baw się dobrze.
(08-07-2017, 21:22)Lexis napisał(a): [ -> ]Witaj, Maćku!
Mam nadzieję, że zagościsz u nas na dłużej Smile
Pisz, komentuj i przede wszystkim baw się dobrze.

Też mam nadzieję ,że zamieszkam tutaj na dobre.
Oby tylko mrówki nie weszły mi do sypialni. Wink
Witajcie :Smile Nałogowy czytacz kilku książek jednocześnie wita wszystkich Smile
A witam. Powiedziałbym: Zapraszam na salony... Albo czym chata.... Okey. Rozgość się Wink no i zapraszam do publikowania i komentowania.
Pozdrawiam serdecznie.
Szczęść boże!

Ano coś tam se bazgram, raz prozą, raz rymem, to znów białym wierszem. Jeśli chodzi o prozę to lubię krótkie formy, zwłaszcza grozę (mistrz Lovecraft, Grabiński). Uwielbiam słowa i zabawę nimi. Ciekawię się językami, historią, polityką, sztuką i owadami (głównie mrówkami), od czasu do czasu udzielam się na YouTube i Magna Polonia. Lubię gawędzić i słuchać gawędzenia, zbieram historie mieszkańców wsi w której mieszkam. Jestem zawziętym kontrrewolucjonistą. No i tego, to tyle.
Witaj na portalu duchów Smile
Każdy kto tchnie trochę życia w forum jest mile widziany :-)
Cześć! Smile
Panuje cisza, ale jeśli tylko trochę popracujemy, może uda się coś zmienić. Wszystko jest przede wszystkim w Waszych rękach, moi drodzy!
Czytając o Twoich zainteresowaniach, przypomniałam sobie to opowiadanie: http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=14984
Myślę, że może Ci się spodobać Big Grin
Pisz, komentuj i baw się dobrze!
Pozdrawiam Smile
Tak a propos duchów.... Spirytus. Nick masz zabójczy Smile