Via Appia - Forum

Pełna wersja: Wciąż mi brak
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Tak daleko w głąb siebie ,
Pogrążam się
Jak długo czuje żal,
Czuję w sobie wciąż
Każdą cząstkę ciebie
Zapach nie chce spłynąć ,
Łzy nie chcą schnąć
Gwiazdy zasnuła mgła
Oczy nie widzą nic,
Poza twoim oknem

Ref: Jak rozpoznać, że już czas
Zapomnieć nasz świt
Zapomnieć nas
Pożegnać rękę, która
Na mym sercu kreśliła serce?
Jak samej poskładać znów siebie,
Gdy chcę być wciąż u ciebie?
Jak samej poskładać znów siebie
Gdy chcę być wciąż u ciebie?
Powiedz, dlaczego wciąż mi brak?

Jak zasnąć bez twych
Uśmiechniętych warg,
Na mojej szyi
Jak schować się
By nie istniał świat
I ciebie brak?
Jak zapomnieć,
Przestać śnić
By nie widzieć cię w snach
Jak żyć obok ciebie?

Ref: Jak rozpoznać, że już czas ?
Zapomnieć ten świt
Zapomnieć nas
Pożegnać rękę, która
Na mym sercu kreśliła serce?
Jak samej poskładać znów siebie,
Gdy chcę być wciąż u ciebie?
Jak samej poskładać znów siebie
Gdy chcę być wciąż u ciebie?
Powiedz, dlaczego wciąż mi brak?











http://www.via-appia.pl/forum/forumdisplay.php?fid=97

Myślę że to tu Smile
Nie komentuję, na tekstach muzycznych się nie znam. Co innego kiedy juz słucham gotowy utwór.
Czego życzę.Wink
Starysto (oraz Sylwio) w kategorii POGRANICZA w dziale MUZUKA umieszczamy tylko utwory muzyczno-wokalne. Teksty piosenek to liryka, więc należy do działu POEZJA. Sylwio, warto też zaznaczyć na wstępie, że dany utwór to piosenka, a nie wiersz, zapewne unikniesz nieporozumień Smile
Jako piosenka mogłoby zaistnieć, jako utwór poetycki nie widzę tego w kolorowych barwach. Wiem, że jedno z drugim się nie wyklucza, ale ciężko zbudować coś tak złożonego, by mogło być jednocześnie piosenką i wierszem, utrzymując przy tym poziom.
Wybrałaś typowo "piosenkowy" temat no i tutaj się nie przychylę. Szukam w muzycznej twórczości, choć cienia fantazji i uroku. Miłość powoli, albo i szybko staje się nudna i nieciekawa. Może jakiś motyw natury, coś o tworzeniu?
Podążałabym tutaj w stronę poezji śpiewanej, bo mam wrażenie że ludzie mają dość Kaśki Jarzębiak.
"Bo miłość nas otacza, bo miłością żyję, miłość mnie wyżywi i do stołu nakryje, a ja śpiewam i tańczę. Gdy nie ma Cię, włosy rwę, bo Ty i Ty, i Ty" Rozumiesz o co chodzi?
Mowa wiersza nie powala na łopatki, tylko na zmysły. Podmiot liryczny płacze, bo jakiś facet(...) Niech się opamięta, ludzie, wokoło są kwiaty, drzewa, sadzawki, wspaniała architektura. Jest o czym pisać i marzyc. Żyjmy dla siebie, a nie tylko w imię miłości.
Dobrze jest kochać na całego, a kocha się, gdy posiada się dziecko. To największa z wartości. Reszta dopełni, a jak nie, to też sobie poradzisz.
No dobrze, zapędziłam się...
Interpunkcyjnie mamy chaos, spacje przed przecinkiem i brak konsekwencji.
Każde zdanie z dużej, to nie poprawne, niepotrzebne. Dużo lepszy będzie odbiór, jak zaczniesz od małej.
Ogólnie to mi się nie spodobało, całkowicie patetyczne, aż ocieka grubo wyszytym słowem "Miłość na talerzu Ci dam, a Ty daj mi swój chłam"
Z mojej strony 2/5