Via Appia - Forum

Pełna wersja: Za wielu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
pomódlmy się do farbowanej ściany
albo do bytów z nieba bielącego witraże
o ludzi którzy nie widzą uroku
zdezelowanych placów zabaw
To raczej taka myśl twórcza, podana w nieco innej formie. Można spokojnie zrobić jedno zdanie.
Trochę przekombinowany. Za wiele chcesz zawrzeć w jednym wersie. Warto by wydłużyć i zadbać o klarowne przesłanie.
Nieco wydumane przy tym. Brak kolorów i ekspresji, choć "plac zabaw" powinien niejako to wynagrodzić, ale tak nie jest, bo "zdezelowanych" odbiera mu tą funkcje. Jest sztywno.
Ogółem wiersz nie ma tego uroku, jest jakby niedokończony. Wygląda jak "kopia robocza"
Szczerze, to 2 wydaje mi się za mało, a 3 za dużo. To jest tak pomiędzy. Może 2/5 popchnie autora do większego wysiłkuWink
Piramido, dziękuję za komentarz. Smile

Nie wiem czy mnie do czegoś popchnie... Na pewno uświadomi.
Pozdrawiam!
Dlaczego akurat do farbowanej ściany i do nieba, które bieli witraże? Co ma piernik do wiatraka? Brak tu sensu i logiki Smile
Ściana raczej malowana niż farbowana. Root - wizerunki. Tak mi się kojarzy, święci i wielcy na obrazach, freskach, witrażach.
Natomiast "pomódlmy się o ludzi" jakoś mi nie pasuje do wydźwięku. nie "za"? Wink
Zaczyna się dziać coś fajnego, Changed. Lekko ironiczny, tak to czytam.
No dobra, ale dlaczego akurat do nich? Nie widzę łączności z pointą.
Pierwsze dwa wersy trochę przegadane moim zdaniem. Zgadzam się z rootsratem, że to trochę bez sensu. Byty z nieba bielące witraże? Czy to chodzi po prostu o śnieg? My tu, biedni ludzie się staramy i wychwalamy owe byty w niebie naszymi witrażami, a ni je bezczelnie pokrywają białym puchem - tak ja to widzę xD Ale nie widzę związku z dwoma pozostałymi wersami, które moim zdaniem, są bardzo dobre.
Tak pół na pół.
Pozdrawiam.
Dziekuję wszystkim za komentarze.
Root, jakaś logika jest na pewno. Smile Ale rozumiem, że niekoniecznie zrozumiała dla wszystkich.
Ksi, bardzo mnie to cieszy. Big Grin

Farbowana ściana, bo chciałam zwrócić uwagę na zamalowanie tego, co było na niej przedtem. Może i wizerunki, chociaż tutaj wchodzą witraże z następnej linijki, chociaż raczej jako pokłon w stronę czegoś odrzuconego.
Cytat:Byty z nieba bielące witraże?
No właśnie nie byty bielą, tylko niebo, da się doczytać. Śnieg? Całkiem nieźle. Jak już mam uzewnętrzniać interpretacjęautorską, to powiem, że nawet się z tym zgadzam. Niebo to tylko martwe zjawisko - sypie śniegiem, deszczem... A ludzie się gapią i modlą jakby im coś dobrego dało. Skąd w ogóle pomysł połączenia znaczeniowego niebo-raj? Zawsze mnie to zastanawiało.
Cytat:jakoś mi nie pasuje do wydźwięku. nie "za"?
Możliwe, że masz rację... Dałam 'o' bo są już straceni, jakoś tak to widzę.
Cytat:które moim zdaniem, są bardzo dobre.
Dzięki!


Pozdrawiam!
Nie potrafię doczytać tego wiersza.
Co to jest?
Po pomódlmy się kończy się wiersz.
Sekta jakaś, jedni do muru tu do ściany.
Galimatias Undecided
Chyba tego nie widze, a szkoda. Jak dla mnie cztery wersy to dosc mala przestrzen tworcza, wiec trzeba ja jak najlepiej wykorzystac. Skupiajac sie na detalach zupelnie trace ogolny obraz. Smile Albo po prosto kiepsko z moja interpretacja, o.
Starysta, Zyga, dziękuję za komentarze.

Sekty są wszędzie. Tongue Może i tu.

Pozdrawiam!