Via Appia - Forum

Pełna wersja: Filmy fabularne i dokumentalne.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
To taki wątek do zamieszczania ciekawych filmów fabularnych jak i dokumentalnych. Mile widziane recenzje.Smile
Mówię o takich wartych uwagi, a nie wszystko co zamieścili w You Tube





Ja niebawem swoją zamieszczęWink
Ups, przepraszam najmocniej.
W takim razie proszę wszystkich za linkiem roota podążać.
Recenzje zostawić, jak ktoś ambitny i ma czas.Wink
Ale nie ma za co Tongue

Tylko lepiej mieć jedną listę niż dwie Big Grin
"Pokój śmierci" - thriller, dramat

Film będący po części autentyczny. Opowiada o eksperymencie psychologicznym, który odbywa się w małym jasnym pomieszczeniu. Do jakiegoś czasu bada się zachowanie ludzi poprzez odpowiedzi w ankietach, później przechodząc do kwestii empirycznych (stricte w danej chwili), czyli tu i teraz.
W miarę rozwoju akcji sytuacja pomija wszelkie zasady etyki i poszanowania ludzkiego życia. Film trzyma w napięciu, ale odczuwa się niedosyt. Mam tutaj na myśli większego rozwoju akcji i bardziej bogatej fabuły. Zakończenie jest nietypowe i pozostawiające pole do wyobraźni.

Plusy:
- nie najgorsza fabuła(przy czym mogła by być jednak bardziej rozwinięta, bo było bardzo duże pole do popisu BARDZO!)
- łatwe utożsamienie się z bohaterami(mimo drugiego minusa)
- napięcie
- wypośrodkowany klimat
- bez dużej ilości krwi
-mała przewidywalność(kwestia subiektywna)

Minusy:
- mało kreatywny
- nie zawsze wiarygodne reakcje bohaterów
-nie rozwinięty wątek dwóch osób(ich psychiki) znajdujących się za szkłem
- momentami przypominało "Piłę", ale tylko w kwestii białego pomieszczenia(nie było specjalnie dużo krwi) i zagadek
- zmarnowany potencjał

Proszę nie traktować jako pełnej recenzji(to mogło by być co najwyżej zarysem) znajdujemy się w kawiarni. Więc kawka i do filmu http://vod.pl/pokoj-smierci,100654,w.html
Nie jest w YT, ale również za darmoSmile


"Dziennik Nimfomanki"

Postanowiłam, że obejrzę, ponieważ wcześniej czytałam książkę. Z czystym sumieniem powiem, że film w miarę równy jest powieści.
Myślę, że spokojnie może pokrywać się z rzeczywistością.
Jak nazwa wskazuje film opowiada o kobiecie, która uzależniona jest od seksu. Początkowo prowadzi wolne związki, żeby potem prawdziwie się zakochać. To raczej kobiecy film, taki trochę na skraju romansu. Lekki i dobry na zimowe samotne wieczory, takie jak mojeTongue

Plusy:
- płynne akcja(nie śmiejcie się, nie o tym mówię)
- interesujące postacie(atrakcyjne fizycznie, jak i umysłowo[ z jednym wyjątkiem])
- dobra muzyka
- dość duża zgodność z książką
- odpręża i uspakaja
- lekki i nie wymagający dużej uwagi

Minusy:
- postacie wyidealizowane
- niektóre reakcje mężczyzn przesadzone
- spłycone niektóre sceny
- scenariusz, był moment że się zastanawiałam, czy to telenowela, ale to tylko chwilowe odczucia.
- myślę, że był większy potencjał

Pozwolę sobie od tej chwili tworzyć podsumowania i skalę od 1-10
Film nie jest zły, jak ktoś lubi lekką erotykę z czymś więcej i czytał książkę, to polecam. Jest bardzo łagodny. Gdzie nie gdzie nawet można się uśmiechnąć(zależy do poczucia humoru i nastroju danego dnia)
W skali 1-10 oceniam na 6

Odnośnik do całkowicie darmowego odtwarzacza w dobrej jakości:http://vod.pl/dziennik-nimfomanki,87168,w.html

EDIT: Rootsrat, pozwoliłam sobie pisać w tym wątku, mam nadzieje że Ci to nie przeszkadza.
Nie wiem czemu tak się dzieje, sorki.Smile
"Piąty wymiar" - thriller

Film o tematyce marynistycznej. Bohaterowie w skutek silnej burzy tracą jacht, co skutkuje brakiem możliwości powrotu.
Po jakimś czasie grupa osób zauważa podpływający parowiec i machającą z niego osobę, jednak gdy wsiada i rozgląda się po statku okazuje się że nikogo tam nie ma.
Ostatecznie okazuje się, że ktoś jednak jest i kieruje ich do teatru w którym zaczynają ginąc osoby. Po zabiciu wszystkich zostaje główna bohaterka i okazuje się, że historia zaczyna się od początku i widzi ich podpływających do statku. Warunkiem jej powrotu do domu(synka autystycznego - mini epizod)jest zabicie swoich przyjaciół...

Plusy:
- wartka akcja
- interesująca fabuła
- brak wątku miłosnego(subiektywnie, to zależy - jak dla mnie - od gatunku i fabuły)
- miejsce akcji
- trzyma w napięciu

Minusy:
- nie dociągnięcia w szczegółach(krew na lustrze miałam wrażenie, że jest przylepiona jak jakiś plastik - guma)
- momentami dość ostre sceny przy nie zbyt dużej ilości krwi
- statek mógłby wyglądać lepiej, chociaż niektórym taka wizja może się spodobać

Film dobry. Mimo, że momenty napięcia były i krzyknęło mi się parę razy, to mogłoby być ich więcej. Ciekawa wartka akcja, a fabuła dopracowana i interesująca. Całość oceniam na 8/10

http://vod.pl/piaty-wymiar,87322,w.html
Liczycie na nowe filmy, czy można zaproponować też klasyki? Tongue
(24-12-2012, 23:03)Achelon napisał(a): [ -> ]Liczycie na nowe filmy, czy można zaproponować też klasyki? Tongue

Mile widziane klasyki również, ale z odnośnikiem do odtwarzaczaWink
"Droga" Dramat Thriller Sci-Fi

Postapokaliptyczna historia ojca i syna, którzy w świecie bez zaufania próbują przetrwać i nie dać się zjeść wszędobylskim kanibalom Smile Adaptacja powieści Cormaca McCarthy'ego.

plusy:
- klimat, bardzo lubię postapo
- Viggo Mortensen
- fajne zdjęcia, ciekawe miejscówki

minusy:
- przewidywalne zakończenie
- słaba rola Roberta Duvalla

Dla mnie 7/10, warto oglądnąć

Link
Hobbit - fantastyka, przygodowy (KINO)

Powieśc Tolkiena opowiadająca o Hobbicie, do którego pewnego dnia przychodzi czarodziej(Gandalf) i proponuje niezwykłą przygodę ze względu na specyfikę jego gatunku.
Każdy, kto jest wielbicielem tego typu kina z pewnością odbierze film inaczej(jako ucztę), natomiast dla mnie było to coś w rodzaju ciekawostki. Mimo, że nie przepadam za czyms takim, to spodziewałam się czegoś więcej.

Plusy:
- interesujące sceny batalistyczne
- film w wersji 3D
- sceny i ujęcia
- wartka akcja

Minusy:
- słaba fabula
- brak porywu mimo "ciągłego zamieszania"
- nie dokońca wykorzystane mozliwości

Ogólnie film niezły.
Dla kogoś kto lubi fantasy to 7/10
Dla kogoś nie przepadającego za fantasy 3/10








Księga Rekordów Szutki

Dokument komediowy produkcji czeskiej przeprowadzony w Macedonii wśród Romów. Szutka to nieoficjalna, światowa stolica Cyganów, autorzy filmu przedstawiają ją w zabawny, groteskowy sposób. W mieście każdy musi być w czymś Mistrzem. Tak wygląda sposób na życie mieszkańców tytułowej Szutki - życie niezwykle barwne, warto podkreślić. Klimatem przypomina nieco początkowe sceny "Borata", jednak, że tak powiem - jest bardziej wiarygodne i realne niż Borat.

Osobiście jestem pełen podziwu dla występujących w dokumencie ludzi. Nie mają nic, wszyscy żyją z zasiłku, bieda nie piszczy, ale ryczy wniebogłosy, a mimo to wszyscy są zadowoleni z życia - ich twarze są wiecznie rozciągnięte w szczerym, pełnym ubytków uśmiechu. Biją nowe rekordy i cieszą się tego. Zupełnie inny obraz świata niż u nas, gdzie każdy jest wiecznie nastawiony na nie i smęci od świtu do zmierzchu.

Polecam!Smile
(02-01-2013, 12:28)Hanzo napisał(a): [ -> ]Księga Rekordów Szutki

Osobiście jestem pełen podziwu dla występujących w dokumencie ludzi. Nie mają nic, wszyscy żyją z zasiłku, bieda nie piszczy, ale ryczy wniebogłosy, a mimo to wszyscy są zadowoleni z życia - ich twarze są wiecznie rozciągnięte w szczerym, pełnym ubytków uśmiechu. Biją nowe rekordy i cieszą się tego. Zupełnie inny obraz świata niż u nas, gdzie każdy jest wiecznie nastawiony na nie i smęci od świtu do zmierzchu.

Polecam!Smile

Chętnie zobaczę, ale chcę ci tylko powiedzieć że przy całym tym lokalnym kolorycie ci cyganie to największe pasożyty, a prócz tego złodzieje - zresztą ile patologii na takim osiedlu musi być, to ja wolę sobie nie wyobrażać. Brudasy, ot co
Film dokumentalny z cyku "Wielkie konstrukcje" - więzienia.

Moim zdaniem warty zobaczenia. Przedstawia nam parę ciekawostek, o których wcześniej nie miałabym pojęcia.
Niektóre rozwiązania techniczne jak "odwrócona twierdza" bardzo mnie zaskoczyły.
Po obejrzeniu filmu ma się chęć napisać interesujące opowiadanie z akcją!
Heh ciekawe, że z więzień w Polsce nie ma ucieczek(albo są maskowane, nie wiem), a zabezpieczenia mizerne w porównaniu z USA, ale co tu gadać, to dwa różne światy plus czynniki o których pewnie nie wiem.

Macie tu linka. Warto popatrzeć, kto lubi podobną tematykę.

http://www.youtube.com/watch?feature=pla...a1_2rvHy8I#!

Ocena 8/10
Polecam. Wzbogaca postrzeganie świata.






Stron: 1 2