Via Appia - Forum

Pełna wersja: Jazda bez trzymanki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Pomyśl, zanim alkohol stanie nie tylko za kierownicą samochodu, ale i życia…
24.11.2012

zapalamy silniki
umysłów
tworząc impulsy
w synapsach
licznych neuronów

śpiesząc tak
do wzniosłej myśli
jak i napełniając
trującym paliwem

niepostrzeżenie
stając się
tylko kruchym żeliwem
w błędzie percepcji
Hm. Hmm. Jest o wiele lepszy niż ostatni, acz jeszcze bym dopracował drugą strofkę i wyrzucił "licznych" z pierwszej. Trzecia i puenta są dobre.

Pozdrawiam!
Jak na wiersz o alkoholu, to zdecydowanie zbyt dużo wyszukanych metafor, imho Tongue
Ta tematyka jakoś bardziej kojarzy mi się z prostotą, łatwym przekazem... A Ty zrobiłaś z tego takie
bardzo bardzo liryczne coś. Można powiedzieć nawet, że napompowane.
I znowu do mnie nie trafiasz Big Grin
Pozdrawiam (:
3/5
Ja wiem, że lubisz proste wiersze,więc raczej nie trafię w dziesiątkę(;
Ja wolę określenia niekoniecznie wyszukane, ale mniej schematyczne - czasami bardziej obrazowe. Kto zna, to zrozumie, chybaWink
Mówisz, że pompatyczny? Pomyślę nad tym i dziękuję za komentarzSmile
Co mnie razi i boli? Imiesłów przymiotnikowy... za wiele go.
Rzeczywiście imiesłowu trochę za dużo. Za dużo określeń, nie za bardzo się wiążących. Tu mi trochę coś szwankuję. Nie jest tak źle, ale jak już Ci napisałam pewną poprzeczkę musisz trzymać, a tutaj już jest gorzej.
Rozumiem. No trzeba poziom trzymać, niebawem będzie wiadomo czemu. Dzięki za sugestie i spostrzeżenia.
To istotna sprawa, bo wtedy zaślepiony człowiek już nie błądzi.
Gorąco pozdrawiam.Smile
zapalamy silniki
umysłów
...Smile no rzeczywiście zapaliłaś.
Piramidko, to nie tak szybko.
Czasami słowo pisane chcąc, wychodzi na nie.
Nie można pisać wszystkiego co się chce bo ja chcę. Masz czytelnika przed sobą jak na dłoni, pisz dla niego.
To Insomnia ma rację, za dużo wszystkiego naraz.
I to znaczy źle, a Insomnia Ciebie pociesza. Tak nie wolno. Utrzymywać w przekonaniu że jest dobrze.
pozdrawiam Wink
Wiem Starysto i mówię sobie ochłoń Piramido, zbyt wzniośle, patetycznie.
Tak, każdy ma gorsze chwile. Czas napić się wody i odświeżyć zmysły.
Dziękuję serdecznie za wizytę Smile

Proza.Big Grin
Pierwsze dwie zwrotki są moim zdaniem całkiem udane, ale trzecia wyraźnie odstaje poziomem słownictwa od reszty, co nie wygląda ładnie. No i niechcący Ci się zrymowało "paliwem-żeliwem", co w wierszu białym nie brzmi zbyt ładnie.
Jakbyś nie napisała na początku, nie pomyślałabym, że to o alkoholu. Tochę zgubiłaś chyba po drodze to, co chciałaś przekazać.
Kurde blaszka i entliczek pentliczek ...zepsuty koszyczek(...)
No dobrze, myślę, że następnym razem będzie lepiej. Smile
Dziękuję milutko za odwiedziny.