Via Appia - Forum

Pełna wersja: 2012-11-23
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
dziś rano widziałam alchemika
chodził pomiędzy drzewami we mgle
szukał kamienia filozofów
nie dostrzegł mnie

szukał Heleny którą kochał
a którą widział tylko w snach
i zamyślony spacerował
zawsze sam

piękny w marzeniach zatopiony
poeta magii utajonej

gdy wzeszło słońce mogłabym dostrzec
czerwony uśmiech jego warg
- już nie patrzyłam. jasnych promieni
grzał mnie blask
Nieźle maskotko, całkiem taki do rzeczy wiersz, ale jest nad czym pracować, bo...
Cytat:szukał Heleny którą kochał
a którą widział tylko w snach

mamy np. powtórzenie

Cytat:szukał kamienia filozofów

szukał Heleny którą kochał

to kogo, czego szukał? tego i tego?
jeśli tak, to trzeba przeredagować

Cytat:czerwony uśmiech jego warg

jakoś nie poprawnie mi to brzmi

Ogólnie wiersz idzie do przodu, tylko go tak nie stopować 3/5Smile




Dziękuję za przeczytanie i ocenę:) Pozwolisz, że postaram się trochę wybronić. W wierszu jest sporo mniej lub bardziej dokładnych (gramatycznych albo znaczeniowych) powtórzeń, których użyłam, żeby bardziej scalić wiersz. Starałam się też pisać językiem choć pięknymi romantycznym, to nie nazbyt wydumanym. Taki język nie do końca mówiony. To sprawa zupełnie subiektywna, ale mnie na przykład w ogóle nie razi powtórzenie "którą", wręcz przeciwnie, nadaje potrzebnego rozpędu.
Dalej, Helena i kamień filozofów to pewne figury; nie tyle szukał tego i tego, co to i to to właściwie to samo:)
*niepoprawnie
masz rację, jest zbyt mdłe. Postaram się zamienić na coś bardziej treściwego.
Cieszę się, że w ogólnym rozrachunku wiersz Ci się podobał; mam nadzieję, że gdy napiszę kolejny, spodoba Ci się jeszcze bardziej. Pozdrawiam, Maskotka;)
Rozumiem, zawsze lepiej gdy jest przemyślany. Ja tylko chciałam Ci zasugerować, co mnie razi jako odbiorcę, a to zaledwie jedna opinia.
To, czy trafisz do czytelnika zależy w dużej mierze od Ciebie. Myślę, że jesteś na dobrej drodze, by podobało się zarówno Tobie, jak i osobie po drugiej stronie. PowodzeniaSmile
Wiem wiem, po prostu nie chciałam wyjść na osobę, która nie zastanawia się nad tym, co pisze:) pozdrawiam, Maskotka;)
A mi tam ten "czerwony uśmiech" pasuje. Jedno z tych sformułowań, które muszą brzmieć tak, a nie inaczej.
Pozwala działać wyobraźni, mnie na przykład ciekawi, kim jest ten alchemik. Gdzie istnieje - w Twojej głowie, czy na świecie? Dlaczego dla Ciebie jest "poetą magii"? I czyżby słońce przyćmiło jego blask i wspaniałość?
Oczywiście retorycznie pytam Wink
Poza tym, nasuwa mi się taki piękny, fantastyczny świat. Ma charakter i klimat.
Dziękuję za przeczytanie i ocenę. Co do sformułowania - nie przeszkadza mi, ale myślę, że wypadałoby umieścić coś bardziej znaczącego, tylko nie wiem co, więc na razie tak zostanie. Cieszę się, że udało mi się stworzyć klimat, to dla mnie bardzo ważne, jeśli nie najważniejsze. Pozdrawiam, Maskotka;)