Via Appia - Forum

Pełna wersja: gorszące życie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Piękny świat
czuję dotykam
rani z każdej strony
zabija by stać się lepszy

pozłacane domy
pieniądze matką
z ich rozkazu
ktoś umiera

wypełnia przeznaczenie
modli się o rodzinę
gdy niszczy następne

egzystencja ponura
śmieszny papier
ponad życiem
prawda nie zwycięża
kłamstwo priorytetem
bogów cywilizacji...
Cytat:Piękny świat
czuję dotykam
rani z każdej strony
zabija by stać się lepszy

myśl w tej zwrotce jest jakby niekompletna, albo mówimy o pięknie, albo o zabijaniu. Bezpośrednio po tytule źle się to czyta.

Cytat:pozłacane domy
pieniądze matką
z ich rozkazu
ktoś umiera

następne, które nie przemawia, wygląda jak z kontekstu wyrwane


(...) no i ciągnie to się tak dalej z każdym wersem. Powycinane słowa.
Przesłanie jest banalne. Brakuje w dodatku poruszenia, które powinno temu towarzyszyć.
Wiersz bardzo chaotyczny. Słabo napisany. 2/5


pozłacane domy
pieniądze matką
z ich rozkazu
ktoś umiera // dla mnie proste i przemawia ograniczyłem słowa do minimum, przekaz banalny? wolę banalny ale prawdziwy...
no coś z tym chaosem mam, użyłem abstrakcji piękny świat...

mimo to dzięki za opinie
Zabija by stać się lepszym? W ogóle pierwsza strofa, jej forma jest nie tak banalna jak bardzo źle skonstruowana.
Piękny świat
czuję go dotykam...jeżeli przyjmiemy że cudowny, to dlaczego rani, ja rozumiem że piękno może ranić (miłość, róża itd) jednak nie w tym przypadku.
rani z każdej strony...tu też, co to znaczy z każdej strony, określ, np rani boleśnie, albo, rani sumienia.
zabija by stać się lepszy...no i ten wers, przesadziłeś. Świat zabija bo chce być lepszym?

I tak prawie do końca, ale już mówie, treść, temat jest tylko trochę popracuj.

Smile Bedzie OK.
(22-11-2012, 18:28)starysta napisał(a): [ -> ]Zabija by stać się lepszym? W ogóle pierwsza strofa, jej forma jest nie tak banalna jak bardzo źle skonstruowana.
Piękny świat
czuję go dotykam...jeżeli przyjmiemy że cudowny, to dlaczego rani, ja rozumiem że piękno może ranić (miłość, róża itd) jednak nie w tym przypadku.
rani z każdej strony...tu też, co to znaczy z każdej strony, określ, np rani boleśnie, albo, rani sumienia.
zabija by stać się lepszy...no i ten wers, przesadziłeś. Świat zabija bo chce być lepszym?

I tak prawie do końca, ale już mówie, treść, temat jest tylko trochę popracuj.

Smile Bedzie OK.

nie będę zmieniać, w następnym postaram się przybrać inną formę