Via Appia - Forum

Pełna wersja: Zero złudzeń (rap)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Znasz to uczucie, kiedy czegoś bardzo chcesz
Chociaż to wcale nie jest dobre, doskonale o tym wiesz
Przekonujesz sam siebie, że nie ma w tym nic złego
A co reszta o tym myśli? Nic im do tego!
Chcesz tego tak mocno, masz dość tej paranoi
I powtarzania sobie w kółko, że wcale się nie boisz
Jeśli chcesz od tego uciec, masz tylko jedno rozwiązanie
Spójrzmy prawdzie w oczy: niech to się wreszcie stanie

Mówią ludzie, że mądrzejemy z wiekiem
Mam ochotę odpowiedzieć, proszę, mów tylko za siebie
Pamiętam przecież czasy, które nie są tak odległe
Że wiedziałam doskonale, co będzie dla mnie lepsze
I choć jestem jeszcze młoda, przynajmniej tak mi się wydaje
Że los coraz gorsze karty mi rozdaje
Taka rozsądna i mądra, nie narzekała bez potrzeby
Dziewczynka z zasadami, którą byłam kiedyś
Dzisiaj leży pod gruzami, odkąd więcej niż raz
Dostała od rzeczywistości z buta prosto w twarz
Co jest dobre a co złe – tą wiedzę ludzie mi zabrali
A jak się zawiodłam nawet nie zmieści się na skali

Kiedyś żyłam złudzeniami, powiesz pewnie: „Głupia byłaś”
One czyniły mnie bezbronną, gdy zła prawda uderzyła
Może byłam naiwna, ale przecież bądźmy szczerzy
Życie jest o wiele prostsze, jeśli tylko masz w co wierzyć
Co jest dobre a co złe – wciąż pytam się o jedno
Dzisiaj nie mam żadnych zasad i nie wiem nic na pewno

Wiem tylko tyle, że to jest ta sytuacja
Gdzie każda decyzja to będzie profanacja
Jeśli się zgodzę, to wszystko na darmo
Pogwałcę zasady, w które wierzyłam tak niedawno
A jeśli nie, nie dowiem się, jakby to było
I będę myśleć o tym, co się nigdy nie zdarzyło
Zawsze będzie źle i tego się boję
Że to zabije mnie
Może nawet nas oboje

nie wiem jak twoim ale moim zdaniem rap ni jak ma się do poezji
Pytałam, w którym dziale to dać i taką dostałam odpowiedź Smile A moim zdaniem się ma i czasem nawet bardzo Wink
Cytat:nie wiem jak twoim ale moim zdaniem rap ni jak ma się do poezji
Pierdzielisz. Wiele rapsów jest nawet większą poezją niż poezja.

Alf, myślę, że potrafisz w bardziej wyrafinowany sposób nie zgadzać się z dyskusyjnym przeciwnikiem. Ogarnij słownictwo.// kapadocja

Jako aktywny słuchacz rapu pozwolę sobie wrzucić 3 grosze.
Przedewszystkim, jak już chcesz napisać serio dobry tekst rapowy, to musisz bardziej zadbać o rymy. Tutaj są IMO za proste, rymów dźwięcznych prawie zero, a wszystkie są raczej z dziedziny lina-wina, i tak dalej. Spróbuj z podwójnymi rymami i nie kończ każdego rymu tymi samymi sylabami.
Nie wiem kogo słuchasz, ale jako dziewczyna może znasz Bonsona, a on rymy ma przednie.


Mamy czarne serca, dusze, jasne umysły,
Mamy prawdę w wersach, stłumcie nasze krzyki,
Gramy póki krew jeszcze nie zaschła na rękach,
Nie zagłuszą krzyków nawet jeśli na gardłach pętla.


I jak mówię - nie wypowiadam się tutaj jako mistrz poezji, a jako słuchacz rapu.
O, o takie coś mi właśnie chodziło. Dziękuję za komentarz.
Jakieś pół roku temu zaczęłam i słuchać (częściej niż wcześniej) i pisać (zupełnie od zera), więc dopiero zaczynam i wszelkie rady są b. mile widziane Smile
słucham 10lat rapu, zgodzę się są artyści którzy nagrywają taki rap, ale mniejszość mniejszość nie mów mi że hooliganka słucha rap poezji.. a właśnie podkreślam rap hooliganka to większa część rapu tego jest typu ddk rpk hemp gru itd...
możesz się kłócić spierać wychowałem się na rapie
Popieram to, co napisał Alf, ale dodam , że jest trylion kawałków, które nie dorównują temu co napisałeś. Naprawdę spoko, zastanawiam się tylko czy to Ty fajnie piszesz, czy to polski rap ma tak żenująco niski poziom (oczywiście nie chcę generalizować, mnóstwo jest naprawdę niezłego hip-hopu)
I nie żebym szczególnie słuchał, ale mniej więcej się orientuję Smile
Cytat:słucham 10lat rapu, zgodzę się są artyści którzy nagrywają taki rap, ale mniejszość mniejszość nie mów mi że hooliganka słucha rap poezji.. a właśnie podkreślam rap hooliganka to większa część rapu tego jest typu ddk rpk hemp gru itd...
możesz się kłócić spierać wychowałem się na rapie

Sorry ziomek, ale nie rozumiem kompletnie tego posta. Zresztą nie trzeba słuchać 10 lat rapu, żeby się na ten temat wypowiedzieć. Przecież czoło teraźniejszej sceny wyszło na legal przez ostatnie 2-3 lata. Ale żeby już nie robić tutaj burdelu, to nie kontynuujmy wątku Tongue.

Cytat:Jakieś pół roku temu zaczęłam i słuchać (częściej niż wcześniej) i pisać (zupełnie od zera), więc dopiero zaczynam i wszelkie rady są b. mile widziane Smile

No i jeszcze jest jeden fakt: czasem tekst wygląda słabo, a można go mega nawinąć, a czasem tekst wygląda mega a nawinięty słabo. I jako tekst - też powiem, że wyszedł fajnie, ale temat tak powtarzalny, że przez moment miałem wrażenie, że gdzieś już to słyszałem Big Grin. Spodobały mi się te linijki:

Cytat:Kiedyś żyłam złudzeniami, powiesz pewnie: „Głupia byłaś”
One czyniły mnie bezbronną, gdy zła prawda uderzyła
Może byłam naiwna, ale przecież bądźmy szczerzy
Życie jest o wiele prostsze, jeśli tylko masz w co wierzyć
Co jest dobre a co złe – wciąż pytam się o jedno
Dzisiaj nie mam żadnych zasad i nie wiem nic na pewno

Trochę mi tutaj przypomina HuczuHucza, ale akurat ta zwrotka (?) jest wg mnie najlepsza. No i powodzenia dalej, nikt nie pisał rewolucyjnych tekstów na początku. Wink


Cytat:Alf, myślę, że potrafisz w bardziej wyrafinowany sposób nie zgadzać się z dyskusyjnym przeciwnikiem. Ogarnij słownictwo.// kapadocja

Racja, sorry. Przez to, że od wczoraj się na łyso ogoliłem jestem jakby agresywniejszy Sad.

Czytam, a przepraszam, czytam śpiewająco . I co? Ha, to jest na prawdę dobre.
Co prawda to tak za bardzo się nie znam na muzyce bo i skąd kiedy byłem w waszym wieku śpiewał nam tylko Łazuczka i te inne tam, niby artyści.
Rap to jednak slang rejonowy. I co by nie podpowiedzieć to muzyka, hip hopo. śpiewająco mów i podskakuj, wij się. Stylizuj słowa.
Dobra muzyka, zespól i na scenę.
Rap to czysta poezja dzielnic biedoty Amerykańskich murzynów. Afroamerykanów.
Krzyczą , przepraszam, śpiewają o swoim losie.
A u nas? Już nie długo i takie dzielnice się pokażą, już są.
Tak więc jest to poezja najczystszej wody.
Pośpiewam sobie jeszcze. Smile Po hip i pohopuję.