Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zima
#1
*
przyszła samotność
śnieżny puch pola ścieli
topola biała


*
zielony dzięcioł
ślady skrzydeł na śniegu
oczyszcza ciało

*
wróble wróciły
przy kominku cień kruka
w mroźny poranek
Odpowiedz
#2
Lubię zimę nawet mroźne poranki niestraszne .To haiku?Fajnie napisane .
Odpowiedz
#3
Żaden ze mnie znawca poezji, ale haiku akurat lubię. Jak wiele można zawrzeć w tak zwięzłej formie...
Jest klasycznie: odwołanie do pory roku, kompozycja. Tylko w ostatnim wersie nie zgadza mi się liczba sylab, ale ja mam słabą głowę do matematyki.
Co do treści, czuję niedosyt. Najbardziej zasmakowała mi druga strofa - pozostawia duże pole dla wyobraźni.

Dobry debiut!
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#4
(27-01-2018, 15:32)Miranda Calle napisał(a): Żaden ze mnie znawca poezji, ale haiku akurat lubię. Jak wiele można zawrzeć w tak zwięzłej formie...
Jest klasycznie: odwołanie do pory roku, kompozycja. Tylko w ostatnim wersie nie zgadza mi się liczba sylab, ale ja mam słabą głowę do matematyki.
Co do treści, czuję niedosyt. Najbardziej zasmakowała mi druga strofa - pozostawia duże pole dla wyobraźni.

Dobry debiut!

w haiku raczkuję, na pewno brak: obraz teraz = universalność a sylab jest chyba ok
dziękuję za miłe przyjęcie
Odpowiedz
#5
Parafrazując : Żaden ze mnie znawca poezji, ale haiku akurat nie lubię. Big Grin
Odpowiedz
#6
haiku poprawne, ale ... hm, jakoś tak widać, że to raczej próby, więc 3/5
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz
#7
(28-01-2018, 01:16)chmurnoryjny napisał(a): haiku poprawne, ale ... hm, jakoś tak widać, że to raczej próby, więc   3/5

raczkowanie, konkretniej roczkowanie, mam nadzieję na olśnienie
spacerowej niedzieli
Odpowiedz
#8
No nie do końca, na pewno niekiepski, ale do dopracowania, bo warto.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości