Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
złodziej
#1

kradniesz mi serce
kawałek po kawałku
co noc
sprytnie
w skórzanych rękawiczkach
ciepłych pomocnikach
każdego ranka przychodzisz
by zdobyć jeszcze
coś
pocałunek
pieszczotę

wcale mi to nie przeszkadza
że ciągle mnie okradasz
będę gotowa oddać wszystko
i powiedzieć że kocham
I jutro stwierdzę, że wczoraj byłam dzieckiem. A dziś staram się być kimś innym.
Odpowiedz
#2
Widać, że autorka jest bezgranicznie zakochana w swoim "złodzieju". Mam nadzieję, że jest ona również jest jego "złodziejką". Wiersz ciekawy, miło się czyta.
Odpowiedz
#3
Ciekawy, ale nieco przegadany. Powycinałbym tu i ówdzie. Pierwszy wers zdecydowanie niepotrzebny, jest powieleniem tytułu.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#4
Nie ujęła mnie ta prostota...
Spróbuj go zminimalizować. Sam pomysł jest dobry, ale można jeszcze trochę się nim pobawić.
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz
#5
ciekawa myśl, ale wykonanie takie sobie. Skracaj, skracaj, skracaj! Pisz wiersz (czyli kondensuj), a nie pisz prozy. Fajnie myślisz, tylko weź się ostro za warsztat.



Pisz i komentuj.



Pozdrawiam.
Odpowiedz
#6
Dość jednoznaczne i mało odkrywcze. Rzekłbym - naturalne i co mnie szczególnie razi, zaślepione zjawiskiem, które przyciąga zainfekowanychSmile jak ćmy do ognia. Zawsze w takiej sytuacji przypomina mi się tekst piosenki Zauchy : "... Baw się lalkami, chłop to dynamit..." I jeszcze jedno Strasznie mi zgrzyta niżej zacytowany wers:

w skórzanych rękawiczkach
ciepłych pomocnikach
każdego ranka przychodzisz
by zdobyć jeszcze
coś
Każda droga jest prosta, gdy wiedzie do celu.
A cel jest jasny, jeśli w mroku jak pochodnia świeci.
Znajdziesz ścieżkę tajemną wśród zarosłych wielu
i skrzydło drugie niechybnie odszukasz
- rycerzu błędny, zdradzony rumieńcem
Odpowiedz
#7
A mi się podoba : ) Taki hmm romantyczny. Tylko te "skórzane rękawiczki" i "ciepłe pomocniki" mi tu zgrzytają. Budowa i przesłanie w porządku,puenta też.

4/5

Pozdrawiam
X
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości