Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wiarus
#1
W życiu człowieka są dwa dni, które mogą trwać krócej niż dwadzieścia cztery godziny.
Postodawca nieznany.


moja flota wyrusza w nieznane na full wrocławski letni
szarpię się papierosem ciemną tabaką z rogu jednorożca
wszyscy oddychają przez maski a ja Helen mocno sprężoną
w ledwo widocznych balonikach
świętej od przywracania wzroku z jednym aż do sądnego dnia
potwierdzanym przypadkiem

z brań najbardziej zażarte były te na z gruntu podnoszoną kotwicę
a ich racja monopolką po nabyciu wprawy
wolę święconą z meliny w domowej kolibie na hasło
dla wtajemniczonych czy jest może suchy chleb dla konia
do filtrowania pod sprawdzonymi adresami w czasie jesiennego
spływu lokalnym dorzeczem tekstów źródłowych

poznałem dezertera wypuszczonego za kaucją z butelek po
winach rózgą na wodzie pisanych nieznany żołnierzyk
jedyny utrzymujący opary jakiejś kobiecej wilgoci i łez
wydawałoby się że przeoczonych po osiągnięciu
sukcesu reprodukcyjnego nabierają większego
znaczenia dla strategii w mikrokosmosie
albo dalej dla wygody w sąsiednich pokojach
Odpowiedz
#2
Nie, no co ja się będę certolił. Najwyżej mi zarzucą brak merytorycznych uzasadnień dla oceny. Bezapelacyjne 5/5. Czy w sensie odbioru "emocjonalnego", czy w ocenie zwłaszcza co do "smaczków formalnych" (momenty- poniekąd w "rozumieniu "- jak w słynnym, naprawdę godnym określenia kultowe- 'Fajny film wczoraj widziałem" są!). Oczywiście, ja mogę skopiować i wkleić w komentarzu miejsca, które mnie rozbroiły, rozminowały i wzbudziły podziw, zmieszany ż zazdrością, że to nie ja na to wpadłem. Mogę, ale nie chcę innym odbierać przyjemności. No, ewentualnie--- nie chcę odbierać ewentualnej 'reklamacji" za dość autorytatywne "gwiazdkowanie".
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz
#3
Wiesz, że jestem oszczędny w słowie komentując, więc powiem, że niestety już nie gul gul wrocławski full - nie ma już piasta, nawet nie wszystkie budynki zostały... Ech.
Odpowiedz
#4
chmrnoryjny Ty to jesteś dobry policjant.
Odpowiedz
#5
(05-02-2018, 23:03)Grain napisał(a): chmrnoryjny Ty to jesteś dobry policjant.

e tam, w armii byłem normalnie falowo, początek lat 90-tych, więc i 'wiarusy' pamiętam... choć klubowe, to klubowe (krakowskie)... tak, czy owak, powody racjonalne i irracjonalne, czy nawet... zwyczajnie--- preferencje stylistyczne dały wój wyraz w reakcji, zakończonej notą z mojej strony. Ale fakt, jeśłi będzie potrzeba, to uzasadniię. Wiersz io Autor tego warci, choć... jakbym bardzo życzył, by inne głosy, które się pojawią, wyciągaly z tego wiersza ... kawałek po kawałku, dzieląc się wrażeniem i ... dostrzegając interesujące, choć fakt--- niekoniecznie jakieś, będące objawieniem, rozwiązania. Dobrej nocy, ja tu se jeszcze po cichu będę wracał czytać....
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz
#6
A tutaj pociągnąłeś gawędziarsko, hej... Sowizdrzalsko, prześmiewczo i z moim ulubionym dystansem.

Bogactwo metafor przyprawia o lekki zawrót głowy, ale wszystko tutaj ma swoje miejsce i nie ma żadnego zbędnego słowa. Obraz pełny od początku do końca - obraz spełnionego artysty...

Ode mnie 5/5.
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#7
Czy muszę dodawać cokolwiek niż 6 na 5 mozliwych
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości