Drodzy Maturzyści...
#16
(12-05-2012, 13:41)Mestari napisał(a): Większość tzw. "humanistów" to ludzie, którzy po prostu nie dają sobie rady z przedmiotami ścisłymi. Bo jak można narzekać na to, że na profilu humanistycznym ma się 6 godzin historii i 4 wiedzy o społeczeństwie?

Jak się jest bezczelnym leniwcem, to oczywiście można. Moja klasa z LO jest tego przykładem. A potem idą studiować takie intelektualne owce i po trzech latach dziennikarstwa nie potrafią napisać pięciu zdań komentarza, a za dwa miesiące z okładem opuszczą uczelnie z tytułem licencjata. I idą psuć rynek pracy, a potem się słyszy w redakcjach: "Po dziennikarstwie redaktorów nie przyjmujemy. Było tu już kilku takich..."

Post Mestari zainspirował mnie trochę, żeby wyrzucić z siebie odrobinę frustracji dnia... no już teraz to wczorajszego. Ale dość offtopa.

Maturzystom oczywiście gratulują zdanej matury i jako niewiele starszy kolega przestrzegam: Wybierajcie kierunek studiów używając do tego mózgu! Dziękuję, dobranoc.
Odpowiedz
#17
Cytat:Jak się jest bezczelnym leniwcem, to oczywiście można. Moja klasa z LO jest tego przykładem. A potem idą studiować takie intelektualne owce i po trzech latach dziennikarstwa nie potrafią napisać pięciu zdań komentarza, a za dwa miesiące z okładem opuszczą uczelnie z tytułem licencjata. I idą psuć rynek pracy, a potem się słyszy w redakcjach: "Po dziennikarstwie redaktorów nie przyjmujemy. Było tu już kilku takich..."
Moja klasa miała to samo! A potem słyszałam od znajomych z innych klas, że jestem nielicznym wyjątkiem od "braku mózgu na humanie".
A co do studentów dziennikarstwa - słyszałam od kogoś o ludziach oburzonych, że na dziennikarstwie trzeba pisać teksty. Moja znajoma, świeża studentka tego kierunku, już jest przerażona, bo ojej, jeden felieton tygodniowo będzie musiała napisać...
"KGB chciało go zabić, pozorując wypadek samochodowy, ale trafił kretyn na kretyna i nawet taśmy nie zniszczyli." - z "notatek naukowych" Mestari

Odpowiedz
#18
Cytat:Moja klasa miała to samo! A potem słyszałam od znajomych z innych klas, że jestem nielicznym wyjątkiem od "braku mózgu na humanie".
A co do studentów dziennikarstwa - słyszałam od kogoś o ludziach oburzonych, że na dziennikarstwie trzeba pisać teksty. Moja znajoma, świeża studentka tego kierunku, już jest przerażona, bo ojej, jeden felieton tygodniowo będzie musiała napisać...

Nie pocieszasz mnie, naprawdę... Ale to fakt, ludzie, którzy kończyli ze mną klasę "medialną" w LO robią teraz kierunki w stylu Pedagogika na uczelniach typu Wyższa Szkoła Wszystkiego Najlepszego Tongue Ale chyba trochę offtopujemy. Temat jest albo do zamknięcia, albo musi poczekać na matury przyszłoroczne Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości