Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
słońce dotykało
#1
aż skóra pachniała 
latem i balsamem 
z dodatkiem bergamoty 

przypalone zboża szumiały jakby bardziej 
kryjąc spierzchniętą ziemię 
tylko pod gruszą trochę cienia 

gorąco 

soki spływały ci z palców 
gdy pęknięta dojrzałam
Odpowiedz
#2
Nio Tjereszkowa... erotyk...
Gdybym jakoś musiał określić rodzaj, to współczesny romantyzm.
Ascetyczny w słowach, ale podskórnie i z tyłu głowy, wibruje.
Trochę kolaż, albo trzymając się nowoczesnych środków technicznych - photo shop.
Obraz złożony z obrazków, które po nałożeniu się dają spójną przestrzeń uczuciową.
Wybitna jesteś w takich działaniach.
Charakterystyczne jest również nie używanie słów wprost, typu: Miłość, kocham, serce, tęsknota, a przecież one się cisną w trakcie lektury.
Zapach nagrzanej słońcem skóry w zgięciu łokcia, przegubie, czy barku?
Ja preferuję bark. Bardzo podniecający zapach jak dla mnie.
A ostatni dwuwers... wybacz, ale nie chcę go publicznie interpretować.
Pozwolisz, że sobie pomarzę i pozazdroszczę właścicielowi tych palców oblanych słodkim sokiem z pękniętego owocu.
Odpowiedz
#3
Mirek powiedział wszystko, albo prawie wszystko, więc tylko skromnie dodam, że wiersz zachwycił obrazem, delikatnością słowa. Trafia do czytelnika niczym strzała Amora. Piękny.
- żeby sędzia nie zaznał radości w sądzeniu -



Odpowiedz
#4
Ja tam nie jedno mam za uszami.

Nawet nie to, że aż mi skóra schodziła - w końcu to najwyżej prezerwatywa spod łóżka.

Wolałbym te soki płynące po palcach a nie z palców. A już broń Boże z patyka na paradzie równości.

Poza tym bardzo dobry wiersz.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#5
Grunt to wolność, równość i braterstwo.
Ze wszystkimi i dla wszystkich.
Dla prezerwatywy też (a co mi tam...). :angel:
Odpowiedz
#6
Mirosławie, to wiersz miał rumienić odbiorcę, a nie koment odbiorcy - autora Smile. A tak poważenie - straszelnie się cieszę z pozytywnej oceny. To chyba mój pierwszy erotyk i zupełnie nie wiedziałam czy mi wyszedł... Nawet nie byłam pewna, czy widać o co cho... Big Grin
Wielkie dzięki za czytanie i wpis!
Aaa... preferuję zgięcie łokcia. Zdecydowanie. Big Grin


Julio - bardzo dziękuję za komentarz. I szczególnie dzięki za "delikatność słowa". Jak pisałam wyżej, nie mam doświadczenia i cieszę się, że jakoś poszło Smile.


Grain, teraz się będę zastanawiać nad tymi palcami... Nawet chyba natrętnie... Wink
Wielkie dzięki za odbiór (i to pozytywny) oraz ślad. Smile
Odpowiedz
#7
Przypalone zboże - to maestria - wiem coś o tym kiedy za mało deszczu, a za dużo słońca.


Mogłem nie mieć racji.
Jeżeli za swój komentarz musiałbym dać sobie odciąć te palce, to raczej zostałby kciuk i mały. A środkowy byłby stracony – w każdej konfiguracji.

Nie pozostaje mi nic innego jak zanucić:

Tjeri, Tjeri pamiętsza lato ze snu,
gdy pisałaś tak mi źle

Ukłony
Odpowiedz
#8
Wiersz jest na tyle dobry, że uznałem, iż warto popłynąć w interpretacji i zarumienić autorkę.
Nie mam nic mu do zarzucenia w sferze poetyki, jak i jasności (a świetnej nie nachalności) przekazu.
Pewnie obiektywni siewcy gwiazdek docenią ten świetnie napisany erotyk.
I słusznie zrobią.
Odpowiedz
#9
Grain, bo z tymi palcami to chyba tak jest, że jeśli chodzi o samo wyrażenie - to "po" brzmi zdecydowanie lepiej i co gorsza sensowniej. Ale w wierszu, brzmieniowo chyba jednak lepiej "w". Ale jeszcze to przemyślę.

Mirosławie - tja i tja. (Przyznaj, że zgrabnie odpowiedź mi wyszła.
Odpowiedz
#10
Tja...
A nie lepiej w tytule "dotknęło" jako czynność dokonana, niż "dotykało"?
Odpowiedz
#11
Długo nad tym myślałam, bo brzmienieniwo faktycznie byłoby lepiej, zdecydowałam jednak, że zostanie jak jest, bo by to kontekst nieco zmieniło.
Odpowiedz
#12
Tak się zastanawiam... Jak Ty mieścisz wszystko w kilku słowach podczas gdy ja muszę pisać elaboraty? No, ale sama mówiłaś żeś wiedzma. Zaczynam w to wierzyć Big Grin

Bardzo to dobre, Sowo.
Do wielokrotnych powrotów.
Odpowiedz
#13
Toya, kiedyś nawet upchałam kołdrę w kosmetyczce! Big Grin
Dziękuję, Toya.
Odpowiedz
#14
Nawet facet był w nią zawinięty... Angel
Odpowiedz
#15
Jeden?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości