Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ręce do góry panie Mojżesz
#1
musimy zwyciężyć
nawet jeśli trzeba przetopić myśli
 
na złoto wiarę
i słowo
co stało się ciałem
 
ułomnym nietrwałym
niewartym pieśni
 
pan z wami
pan z nami
 
ręce w górze oczy wygryzie dym
z ofiary całopalnej
 
jeszcze chwila i zobaczymy więcej
Odpowiedz
#2
Ręce w geście błagania wzniesione w górę w końcu opadają. Pozostaje bierna bezsilność.
Wzniesione ręce Mojżesza zapewniały przewagę i ostatecznie zwycięstwo. Dziś to gest poddania się.
"jeszcze chwila i zobaczymy więcej" - módlmy się.
Dobry rytmicznie i sprawny w warstwie metaforycznej.

PS. Dziękuję Wink
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#3
Chyba się przeczytał.
Odpowiedz
#4
Fenkju Państwu very macz Smile
Odpowiedz
#5
Te ręce do góry, jak prośba, może groźba. Zniechęcenie, ponaglenie modlitw - póki czas.

 Może imperatyw, rczej nie ostatnia nadzieja w mijającym życiu do którego pil ma delikatnie mówiąc uwagi w każdej aspekcji i inspekcji.

Całośc jak bój to nasz ostatni.

Jakby jeszcze nie rezygnacja, przeodostatnie wahanie w drzwiach obrotowych, nad celowością obranej i przebytej drogi.

Oj, prom kosmiczny mógłby się z tym nie zabrać.
Odpowiedz
#6
Mylisz krygowanie z mruganiem. Ale nic to, bo brzmi podobnie Wink
Odpowiedz
#7
Zamykam wątek. Proszę Państwa, czas na orzeźwienie.

----
Otwieram. Apeluję o rozsądek.
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#8
Mirando, ja zaś apeluję o przywrócenie postów z tego wątku, które wykasowałaś. Żaden nie był niezgodny z regulaminem.

Co więcej wszystkie były na temat wiersza. Plus moje podziękowania za owe komenty.
Odpowiedz
#9
Gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą. Przykro mi, jeśli wraz z niewłaściwymi, zniknęły także te nie wzbudzające kontrowersji.
Pozdrawiam
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#10
A były jakieś niewłaściwe? Co w nich było?
Odpowiedz
#11
Swój pierwszy komentarz okroiłem, rozbudowałem w kolejnym wpisie - może to stąd te turbulencje.
Odpowiedz
#12
Nie, Grain - Miranda po prostu wykasowała posty. Być może przez pomyłkę, bo nic niestosownego w nich nie było. Poprosiłam o ich przywrócenie, jeśli się nie da - to po prostu wkleję screeny (niezmieniony wątek zachował mi się na drugim kompie), bo w tym momencie wątek jest bezsensownie okrojony.
Odpowiedz
#13
Ty wiesz... Angel
Odpowiedz
#14
(07-09-2018, 12:04)mirek13 napisał(a): Ty wiesz... Angel

Takie oto komentarze powinny być usuwane bez żadnego tłumaczenia. 
Apeluję o spokój. Jeśli zdarzyła się pomyłka, nie miała podłoża premedytacyjnego. Miotła jest duża i zamiata nie tylko okruszki.
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#15
Wydaje mi się, że wczora z wieczora przez wystarczającą większość czasu pojawiałem się pod tekstem za lądującym komentarzami.

Wątpię, że coś mi umknęło. Chyba, że mam sklerozę, nie wziąłem wiagry i niemal zaruchałem się na śmierć.

Właśnie była sąsiadka pożyczyć słoiki na jakieś przetwory, bo po ogórkach Wacek wyrzucił.

Usprawiedliwiłem chłopa mówiąć, że nie znam takiej, coby nadążyła za wackiem. Ale zbliża się ta chwila, że nie trzeba bedzie udawać.

Chyba się mamy ku sobie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości