Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
po prostu piję
#1
poeta musi mieć przy sobie piwo
łyk za łykiem
wers za wersem
ale nie jestem poetą
i dlatego piję
Odpowiedz
#2
W pierwszym momencie pomyślałam :"nienienienienienienie!". Potem przeczytałam jeszcze raz. Coś w tym jest. Poeta musi mieć odwagę, żeby być ze sobą do końca szczerym. Dałabym 6 gwiazdek, ale aż takich wtyków to nawet ja nie mam WinkBig Grin
Odpowiedz
#3
Nie jestem pewna czy nie powinno być
"ale ja nie piję
dlatego nie jestem poetą"
bardziej wiązałoby się z tytułem Tongue

Ale to tylko sugestia Tongue

Ciekawa miniaturka, nie powiem... W sumie poniekąd masz rację, rzadko piszę coś na trzeźwo. Aczkolwiek... Ja też poetą nie jestem.

Mnie tam się podoba Big Grin

EDIT: No i była szybsza. Bu.
Odpowiedz
#4
Dzięki za komentarze.
Tym razem nie skorzystam z Twojej sugestii, Duś. Uważam, że lepiej będzie, gdy zostanie moja wersja.
Odpowiedz
#5
Jaka by ta wersja nie pozostała to i tak jest jak zwietrzałe piwo, a temat alkohol & poeta jest drążony o wiele ciekawiej od dekad, więc musisz bardziej być dla ludzi, którzy nie jedno piwo już kosztowali
Odpowiedz
#6
Dziękuję. Tak się składa, że z nadaniem tytułu miałem największy problem.
Odpowiedz
#7
Trochę mi się skojarzyło z "Małym Księciem". Ciekawe dlaczego?
"KGB chciało go zabić, pozorując wypadek samochodowy, ale trafił kretyn na kretyna i nawet taśmy nie zniszczyli." - z "notatek naukowych" Mestari

Odpowiedz
#8
Mi również się podoba, InF. Temat nie jest mi obcy i darzę sympatią takie krótkie wiersze.

Ostatnio, jak zamawiałem kilka książek, trafiłem na tomik poetycki, w którym były wiersze najbardziej zapijaczonych mord w historii poezji ( każdy kawałek poświęcony właśnie alkoholowi ).

Nie tylko to mi przypomniałeś. Jest jeszcze wiersz Michała Zabłockiego pt. "Poeta"

"Poeta, to jest osoba,
które nieobojętne są losy białych muszek.
Ale jedyna rzecz,
jaką moze dla nich zrobić,
to ewentualnie się upić
i co najwyżej zapłakać"

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#9
Mes, nie wiem czemu skojarzyło Ci się z "Małym Księciem"

Fred, strasznie mi miło słyszeć takie słowa.

Sun, dzięki za wejście i przytoczenie tego świetnego kawałka.


Pozdrawiam wszystkich!
InF
Odpowiedz
#10
Wiersz w Twoim stylu. Krótki,prosty,dosadny a jednocześnie mówiący tak wiele. Podoba mi się,aczkolwiek widziałem Twoje lepsze utwory. Czekam na coś więcej Smile
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz
#11
Dzięki za wejście. Mam nadzieję, że nie rozczaruję Cię w moich kolejnych wierszach.

Pozdrawiam, InF Tongue
Odpowiedz
#12
Po dwóch latach, kiedy to zdołałam przeczytać więcej wierszy stwierdzam, że to dobry tekst Big Grin
Odpowiedz
#13
Ło matko, dzisiaj sobota, hyhy.
Dobrze, wiersz ma zadatki, ale nie powiem, by pointa odkrywcza i dobrze podana.
Fajnie przeczytać, a gorzej zapamiętaćSmile
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości