Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ogłoszenia drobne
#1
okadzam się świętym dymem
z papierosa sypie - dogasa
czerwonoburzowe słońce

oby z tego było coś dobrego
choćby kiedyś
jak z pożaru lasów tropikalnych

bo na razie tylko sól
(obmywa dokładnie hipokamp)
wdziera się
twój obraz już lekko nadżarty

i tylko na wszelki wypadek nigdzie się nie ruszam
murszeję
ale będę tu gdybyś szukał
Odpowiedz
#2
Hipokamp???
???
???

Eee, jesteś z mirkiem siostrą syjamską, czy inne kwiatki?
Antonia? - 35 lat i 60 kilogramów czystej skromności. Angel
Odpowiedz
#3
Statyczny wiersz. Chciałem napisać "dobry statyczny wiersz", jednak dym z papierosa przeszkadzał. Dla mnie jest to utwór o akceptacji czekania... tak przynajmniej go odebrałem.
Odpowiedz
#4
Całkiem ładnie i wierszowo Smile. Prześwietna puenta, ale tytuł... tytuł wydaje się totalnie nie pasować do tekstu. Zdradzisz mi, dlaczego właśnie taki ten tytuł? To jest przemyślane i dopasowane do wiersza, a ja czegoś nie rozumiem, czy jest wzięty po prostu ze składu awaryjnych tytułów do wierszy, które nie wiadomo jak zatytułować? Big Grin
Odpowiedz
#5
Antonio, w skrócie - hipokamp to część mózgu, odpowiadająca za pamięć.
Cytat:Eee, jesteś z mirkiem siostrą syjamską, czy inne kwiatki?

Big GrinBig GrinBig Grin
you made my day

Szczepanie, dzięki za ciekawe spojrzenie, w jakiejś części jest ono zbieżne z moim zamysłem. Choć, wiadomo, mój zamysł nie ma tu nic do rzeczy, bo wiersz, rzecz interaktywna, tworzy się w momencie, kiedy dociera do Odbiorcy.

księżniczko, dzięki za odwiedziny i miłe słowa. Co do tytułu - określa on to, czym jest ten wiersz. Kiedyś, w czasach przedkomórkowych, gdy chciało się kogoś (kto jest daleko albo nie wiadomo gdzie) o czymś powiadomić, robiło się to, zamieszczając ogłoszenie w radio albo gazecie. To, a właściwie, ostatni wers, jest moim ogłoszeniem.
Odpowiedz
#6
Cytat:Antonio, w skrócie - hipokamp to część mózgu, odpowiadająca za pamięć.
Kochana, ja jestem po studiach medycznych.

Chodziło mi raczej o to, że podobnych słów używacie z mirkiem.
Antonia? - 35 lat i 60 kilogramów czystej skromności. Angel
Odpowiedz
#7
Hmmm... lekcja?
Cytat:Hipokamp???
???
???
Wybacz, ale Twoje pytanie było... dość ogólne. Nie sądziłam, że mogę urazić zwykłą odpowiedzią, bez podtekstów... Twoje słowa raczej podtekst posiadają, ale na to już nie mam wpłwu...
Odpowiedz
#8
Nie uraziłaś mojego ego. No coś Ty.
Ale gdybym nie wiedziała, co to jest, to bym się nawet do tego nie przyznała i zajrzała na wikipedię. Rolleyes
Antonia? - 35 lat i 60 kilogramów czystej skromności. Angel
Odpowiedz
#9
Ja tu widzę peela jako bardzo cierpliwą osobę, która przekłada rozum nad serce. Niesamowity spokój wiersza. Wyobrażałem sobie monolog dojrzałej kobiety. Podoba mi się!
Odpowiedz
#10
A ja mam takie pytanie, może głupie: co jest dobrego z pożaru lasów tropikalnych? Huh
Odpowiedz
#11
Ja się nie wychylam, bo temat jest Sowy. Na pewno Ci wyjaśni.
Antonia? - 35 lat i 60 kilogramów czystej skromności. Angel
Odpowiedz
#12
Delside, dzięki za przeczytanie i koment. Co do interpretacji - moje intencje były nieco inne, ale tak jak napisałam Szczepanowi, wiersz tworzy sie podczas czytania.

Czarownico, kiedyś oglądałam film przyrodniczy, w którym mówili o roślinach, które wręcz potrzebują pożaru, żeby móc wykiełkować (ich nasiona znaczy). I w ogóle pożar dla lasu to zniszczenie dla jednych i szansa dla drugich - tak mi to pokrętnie przyszło do głowy. Confused
Odpowiedz
#13
OCH, ACH
Cytat:okadzam się świętym dymem
z papierosa sypie - dogasa
czerwonoburzowe słońce

Już na wstępie mnie kupiłaś.

Jeśli to jest wiersz nieco o miłości, to w życiu nie czytałam piękniejszego.
Jeśli to jest wiersz dowolnej interpretacji, to bardzo pięknie mi się interpretuje.

5/5 DEFINITYWNIE

Czytam już bodaj trzeci raz i wciąż - aż mnie ciary przechodzą. Ten piękny obraz na wstępie i to delikatne, jakby wstydliwe zakończenie. Heart
Genialnie!!!
Odpowiedz
#14
O matulu... strasznie dziękuję Smile. Aż mi cieplej. A że ciężki dziś dzień, to i jaśniej Smile.

Masz rację, Bel. To wiersz o miłości. Nawet tylko o miłości albo o miłości i o tym, co czasem ona z sobą niesie.
Bardzo mi miło, że Ci się spodobał. Smile
Odpowiedz
#15
Taaa, puenta rozkłada na łopatki. Heart
Antonia? - 35 lat i 60 kilogramów czystej skromności. Angel
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości