Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
o tym, jak chciałam być ukrzyżowaną, ale nie byłam dosyć święta
#1
bezbolesność wyborów
nie jest rzeczą realną
sprawianie bólu
już dawno weszło do uzusu

znam powody dla których warto umrzeć
a jednak żyję i mam się świetnie

podświadomie boję się
że wszystkie dobre miejsca w niebie
zostały wyprzedane

dlatego na wszelki wypadek kocham ludzi

każde moje spojrzenie
jest rozwleczonym w czasie olśnieniem

ja - tabula rasa
cogito ergo moriar
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz
#2
Chyba "ergo" Smile Na przykład - Cogito ergo sum, ergo abeo.

Nie znam się za bardzo na poezji... Nie lubię białych wierszy... Przypomniałaś mi o kontynuacji łaciny na drugim roku... To co najmniej trzy całkiem dobre (jak dla mnie) powody by ten wiersz zgnoić. Ale tego nie zrobię.

Ból egzystencjalny bije z pierwszej części, z drugiej rozdarcie wewnętrzne, z trzeciej niepewność. Dla reszty nie potrafię ująć słów, a nie chce mi się na chama wymyślać.
"Problem w tym, mili moi, że za mało tu kowboi, a za dużo się wypasa świętych krów"
Z. Hołdys, Lonstar, "Countrowersja" 

Kroniki Białogórskie: tom I - http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=2143 (kto szuka ten znajdzie wersję płatną Wink ); tom II - http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=9341.

kronikibialogorskie.pl, czyli najbrzydsza strona www w internetach
Odpowiedz
#3
Ach tak, literówka, często mi się zdarza, przepraszam i poprawiam.

W sumie to wstawiłam tu ten wiersz chyba po to, by go zgnojono. Nie pisałam trochę czasu, a co do tego kawałka nie jestem pewna zupełnie. Ale dzięki naprawdę.
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz
#4
Nie wiem, Fanta, mnie nie ruszyło. Może dlatego, że PL przegrywa z BUL. Wrócę tu później.
Odpowiedz
#5
Witam,

A mnie tekst się podoba i jak już wspomniałam autorce po drobnych cięciach mógłby być świetny.

"podświadomie boję się
że wszystkie dobre miejsca w niebie
zostały wyprzedane

dlatego na wszelki wypadek kocham ludzi"

a to jest po prostu niesamowite ^.^
Odpowiedz
#6
imho "dość" brzmi lepiej niż "dosyć", a sensu jak dla mnie to nie zmieni, ponadto mam wrażenie, że trochę zamieszania się zrobiło z "ogonkami" w tytule,
ale jeśli tak ma być, to niech zostanie

Początek jest świetny, chociaż dość długo się zastanawiałam nad tym uzusem, w końcu jednak doszłam do wniosku, że "zwyczaj" nie byłby raczej dobrym odpowiednikiem. Całość wygląda trochę tak, jakbyś połączyła tutaj kilka tekstów, ale wszystko jest powiązane.
Końcówka nie do końca do mnie dociera, czy też raczej nie do końca pojmuję, skąd takie posumowanie - jeszcze wrócę do tego tekstu.
Nie lubię kompletnego braku regularności w wierszach, ale to już kwestia gustu. Z całą pewnością zmusza do zastanowienia, i za samo to ogromny plus.
Odpowiedz
#7
nie mam czasu, żeby się rozwodzić - to jest bardzo dobry wiersz, a Autorka jest osobą myślącą.



Pozdrawiam.
G.A.S - Groteska, Absurd, Surrealizm.
Odpowiedz
#8
Po kolei,
Noir - dzięki, szalenie mi miło,
Blau - a ja brak regularności lubię, ale dzięki za opinię i za poświęcony czas,
Szachu - no w końcu "cogito ergo moriar".
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz
#9
Podoba mi się tytuł Big Grin Brzmi cynicznie i chyba nieźle sprawuje się, jako wabik na czytelnika.

Piszesz rzeczy prawdziwe i na pewno nie głupie, ale nie wiem, czy to wystarczy, by wiersz miał to coś Wink

(11-09-2011, 10:01)FantaSmaGoria napisał(a): podświadomie boję się
że wszystkie dobre miejsca w niebie
zostały wyprzedane
Nie podoba mi się ten fragment. Jakiś taki sztuczny.
Skoro wierzysz, to powinnaś ufać Bogu. Natomiast jeśli to cynizm, to czemu się boisz?
Odpowiedz
#10
Szaden, szukaj sensu w bezsensie, a poezji nie traktuj poważnie.
Odnoście fragmentu, o którym pisałeś, może Ci to wytłumaczę, o ile nadarzy się okazja.
Dzięki.
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz
#11
To bardzo dobry wiersz, szkoda żeby popadl w zapomnienie. Dlatego wyciągam go z kąta i odkurzam Smile
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości