nowy dział i nie tylko
#1
1. Proponuję utworzenie nowego działu - powieść. Wydaje mi się, że takowego brakuje.


2. A teraz najważniejsze. Twórcom i organizatorom Forum zapewne nie wypada wyjść z taką inicjatywą, ale uważam, że Forum powinno być wspierane finansowo przez jego użytkowników. Przecież obsługa Forum kosztuje i to w wymiernych pieniądzach.
Skoro użytkownicy Forum tworzą społeczność (a chyba do tego aspirują), to powinni, w miarę swoich możliwości, wspierać realnie Forum. A zatem Forum powinno utworzyć konto bankowe, podać jego dane do publicznej wiadomości itd.

Ponadto Forum powinno czerpać finanse z:
- reklam (wiem, że to dzisiaj brzmi kosmicznie, ale trzeba o tym myśleć)
- z działalności wydawniczej. Chodzi mi o wydawnictwo, które wydaje książki (w początkowej fazie) za pieniądze autora. Takich wydawnictw na rynku jest i będzie coraz więcej. A na razie żaden portal zajmujący się literaturą nie prowadzi jeszcze takiej działalności.
Odpowiedz
#2
Co do punktu 1 - nie wiem czy jest taki dział potrzebny, bo jeśli by powstał, prawdopodobnie świeciły pustkami. Poza tym niby dlaczego nie można umieścić powieści fantasy w poddziale Fantasy...? Wink

Co do punktu 2 -***CENZURA***
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
Odpowiedz
#3
a/ Takie wydawnictwo ma realne szanse istnienia dopiero, gdy zmienimy Inkaustusa w stowarzyszenie. Wtedy środki uzyskane z jego działania przeznacza się na jego utrzymanie oraz na inne cele statutoowe.
Nie powiem, takie plany są, ale dotyczą przyszłości wciąż jeszcze dosyć odległej.
W każdym innym razie 3a by rejestrować normalną działalność gospodarczą i prowadzić ją jak każdy inny interes.

b/ Od dawna składamy się w Ekipie na utrzymanie forum.

c/ Jak dotąd udawało nam się uniknąć "zaśmiecania" Inka reklamami i denerwowania nimi użytkowników. Tą tendencję chcemy utrzymać.

Co do działu "Powieść", to póki co mało na Forum tak dużych utworów, ale jednak pojawiają się.
Omówimy tę sprawę w Ekipie i odpowiemy.

Pozdrawiam!
[Obrazek: eyes480c.jpg]

Mruczę, więc jestem!



Odpowiedz
#4
Ad.1. Zgadzam się z Malbem
Ad.2. Jeśli ktoś czuje taką potrzebę zapraszamy do wysłania prywatnej wiadomości komuś z członków Administracji. Forum jest na dzień dzisiejszy finansowane przez członków Ekipy, ale jeśli ktoś naprawdę czuje chęć "dorzucenia się" - zapraszamy Smile Obiecujemy, że nie przepijemy, ekhm...

Co do reklam, wydawnictwa, etc.:

Mamy w planach rozszerzenie działalności forum, ale to na razie nasza słodka tajemnica... Malb! Wink
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości