Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(nie mam pomysłu na tytuł)
#1
te chwile
spalenie pomysłu na istnienie
monotonia przecieka przez dziurawy sens
a z tych marzeń młodości
niewiele się ostało

patrzysz znów dwudziesta trzecia
rachunek sumienia przed snem jest za długi
niedokończone sprawy biją wartość skazanego
a jutro dzień znów nie jeden z najlepszych

jest wyrzut i paranoje niespełnionych odczuć
jest matka może nawet żona nie dość dobra
w zasadzie norma pozostaje zachowana
i odchyłów oduczono ją już dawno

nieśmiało pyta się ‘’kto ja’’
czy etykietką – matka córka żona
nikt nie ukazał jej radości
z iluzji życia codziennego


‘’W życiu chodzi o to aby być trochę niemożliwym’’ O. Wilde


PS. Spokojnie możecie dobijać, bo mam dobry nastrój i chętnie poprawię nawet jeśli mam wywalić cały wiersz :D
Odpowiedz
#2
sorry, ale nie wiem, o czym jest twój wiersz.


Najważniejsze: jeśli ktoś nie ma pomysłu na tytuł, to pewnie i nie ma pomysłu na zawartość wiersza. Szanujmy się wszyscy nawzajem, dlatego apeluję o to, aby na Forum były umieszczane wiersze dokładnie przemyślane i gotowe dla Czytelnika. Czytelnikiem jest tu każdy!


Insomnia,

przemyśl sobie te kwestie.


Pozdrawiam.
Odpowiedz
#3
ej no sory miałam wlasnie pomysł na wiersz i pracowałam nad nim
ale ok skoro tak uważasz
W takim razie nie będę w ogóle zamieszczać swoich wierszy skoro kogoś tym nie szanuję.
Odpowiedz
#4
jeszcze raz proszę - szanujmy się nawzajem!
Odpowiedz
#5
ale ja szanuję innych. Nie rozumiem co Ci nie odpowiada. Nie mam prawa wstawiać swoich wierszy bo tym nie szanuję innych?
Odpowiedz
#6
proste pytanie - co byś zrobiła, gdybyś poszła do księgarni, kupiła książkę, a po przyjściu do domu okazałoby się, że nie ma w niej połowy kartek?
Odpowiedz
#7
(20-01-2011, 21:53)Insomnia napisał(a): ej no sory miałam wlasnie pomysł na wiersz i pracowałam nad nim
ale ok skoro tak uważasz
W takim razie nie będę w ogóle zamieszczać swoich wierszy skoro kogoś tym nie szanuję.


Zbyt pochopna decyzja i zupełnie niepotrzebna. Jest tutaj sporo niedopracowania. Nie spotkałem wiersza, w którym napisane było: "godzina 23:00", bo to w poezji niespotykane chyba. Poza tym unikałbym gwary młodzieżowej typu:"odchyły", czy skrótu znaczeniowego: "pierdoły", bo takie słowa niszczą całkowicie przekaz. Piszesz: " a jutro dzień znów nie jeden z najlepszych" - brzmi to dosyć dziwacznie. Byłoby lepiej np. "a jutro nie zapowiada się najlepiej".
To tak z grubsza, ale podoba mi się temat na wiersz i przekaz, który wyraźnie dociera. Myślę, że wystarczyłoby go przez warsztat własny przepuścić i pokusić się o inny zapis. Krótsze strofy, ale bardziej soczyste. Taka kompresja zwiększa wymowę i zmusza do myślenia. Zostań, bo ucieczka pogłębi jeszcze bardziej dystans do siebie i zatrzyma Cię niepotrzebnie w drodze do lepszej jakości pisania. Pozdrawiam serdecznie Shy
Odpowiedz
#8
Nie rozumiem porównania. Czyli nie mam prawa wstawiać swoich wierszy bo np. Cię tym urażę?
No tak ogromna praca krytyka zobowiązuje. Przepraszam w takim razie. Już nic nie będę wstawiać.
Odpowiedz
#9
Chcesz mnie obrazić? Nie uda ci się. Jeszcze raz apeluję o to, aby wstawiać dzieła "skończone", których nikt nie będzie musiał reklamować. Proszę cię, abyś spokojnie przeczytała mój post i spróbowała go zrozumieć.



Pozdrawiam.
Odpowiedz
#10
Insomnio, nikogo nie uraża fakt, że wstawiasz tutaj swoje wiersze. Urażać może fakt, że wstawiasz je niedopracowane i nieukończone - dlaczego my mamy przebijać się przez tekst, który jest niedokończony? To tak jakby autor tym, że wstawił taką właśnie wersję, chciał nam dopiec/nas obrazić - właśnie o to jest apel, by uniknąć takich sytuacji. My się nie obrażamy. My jesteśmy od wskazówek, ocen - to jedna z nich.

Pozdrawiam
Archanioł
Jeżeli myślisz, że Twój tekst jest dobry, napisz do mnie.
Wszystko da się naprawić.

Odpowiedz
#11
ale to jest ukończone do cholery
to, że nie mam tytułu nie oznacza, że wiersz jest nieukończony
Zcibarg dzięki za komentarz, spróbuję poprawić i się przespać z tym wierszem
jest jeszcze ciepły więc na pewno popełniłam jakieś błędy
pozdrawiam
Odpowiedz
#12
Trutututu.

Przybywam ja,zwiastun przyjaźni,dobra i pokoju. Ano tak i miłości. I głodu,bo nie jadłem obiadu.

No,ale przejdźmy do wiersza.
Wiersz...mi się podoba. Przesłanie chyba rozumiem,i powiem nawet,że jakieś takie dojrzałe ono jest. Budowa też może być. Ogólnie całość się czyta nawet przyjemnie. Przyczepiłbym się do interpunkcji,a raczej jej braku,bo przez to trudniej się go czyta. Postaraj się też nie używać słów takich hmm nie lirycznych:"odchyły",bo słabo tutaj pasują.

A i nie podoba mi się:
Cytat:jest wyrzut
. Strasznie brzydko to brzmi,według mnie lepiej zastosować "są wyrzuty" ale to tylko moje zdanie.

A teraz przejdźmy do kwestii tytułu i ustalmy co następuje.

Szachu,Archaniole-wiersz jest ukończony,to trzeba przyznać. Fakt,że tytuł jest dziwny,a raczej w ogóle go nie ma,nie świadczy o tym,że autorka nie siedziała nad tym wierszem.

Insomnio-fakt,że ukończyłaś wiersz,ale też kłuje mnie trochę ten tytuł. Jeśli nie masz pomysłu,nazwij go pierwszym lepszym skojarzeniem. Wiersz jaki by nie był,jest mniej popularny,jeśli go nazwiemy na zasadzie "odczep się".

No ale dobra nic się stało.
Szach i Archanioł go przeczytają jeszcze raz,a Insomnia będzie nazywać wiersze odpowiednio.
No to grabula na zgodę.

Pozdrawiam
X
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz
#13
Wnoszę o spokój. I mam nadzieję, że mój post jest ostatnim postem z offtopem. Za każdy kolejny będzie warn. Chcecie dalej wyjaśniać tę kwestię? Zapraszam na PW, jest opcja wysłania jednego PW do kilku użytkowników na raz.

Moim zdaniem lekko przesadziliście, Szachu i Arche, pisząc, że wiersz jest nieukończony. Jest ukończony, ale nie ma tytułu. No właśnie, Insomnio - może przykład Szacha jest lekko przesadzony, ale ja go sparafrazuję - chciałabyś iść do księgarni i kupić książkę, na okładce której widniałoby "Ta książka nie ma tytułu, bo Autor nie miał pomysłu. Prosimy o wybaczenie."? Bo ja nie.

Istnieje coś takiego jak incypit, tzn. tytułowanie wiersza trzema gwiazdkami i pierwszym wersem w nawiasie. W tym przypadku:

*** (te chwile)

Jeśli nie masz pomysłu na tytuł, to albo nie publikuj wiersza, bo jest on faktycznie niepełny (niedokończony to za duże słowo w tym przypadku), albo użyj incypitu.

Dyskusję na ten (off)temat uważam zakończoną.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#14
Ok ok. Aczkolwiek uważam, że to że póki co nie ma tytułu nie powinno być jakimś wielkim problemem.
I nie daję tego od razu do księgarni bez tytułu. Ale ok juz tak nie będzie. Xorrez dzięki za wnoszenie pokoju, bo juz mnie nie powiem do czego to doprowadziło Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości