Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zagata
#1
usunięto
Odpowiedz
#2
Zagata, czyli inaczej ogata, ogacenie, ocieplenie.
Tak kiedyś ogacano chałupy na zimę.
Dodatkowa izolacja.
Ty próbujesz ocieplić pamięć.

Bardzo mocne.
Dobry wiersz prosto z ziemi, gleby, na której wzrastasz razem z plonami, Grain (czyli ziarno).
Ale ten wiersz też jest plonem.
Tak też można kontynuować tradycje.
Smuci mnie ostatni dystych.
Ale przecież nie oznacza prawdy absolutnej.
Zaiste, jesteś Mistrzem Pióra.

Jedna uwaga, ale niedotycząca wiersza.
Raczej sprzed niż z przed.
Daję Tobie 4/5, bowiem jako mistrzowi przystoi Tobie dbanie o swoje plony.
Kłamstwo wymaga wiary, aby zaistnieć. Uwierzę w każde pod warunkiem, że mi się spodoba.
J.E.S.

***
Jak być mądrym.. .?
Ukrywać swoją głupotę!
G.B. Shaw
Lub okazywać ją w niewielkich dawkach, kiedy się tego po tobie spodziewają.
J.E.S.

[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#3
Dzięki za literówkę.
Odpowiedz
#4
Powrót do korzeni, sentymentalny raczej skoro ''przy furtce pordzewiała zaszczepka''. Jakby z odejściem rodziców, skończył się jakiś etap wrośnięcia w grunt. Może to wspomnienie ich ciężkiej pracy, życia, szczególnie na przednówku, który zawsze po ciężkiej zimie, świecił resztkami zapasów.
Trochę ten wiersz z ''Przedwiośniem'' mi się kojarzy, taki klimat wprowadziłeś, który przenosi pod te nasze rodzime strzechy...

Bardzo dobry wiersz.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#5
Na ścianie wschodniej są miejscowości, przez które przejeżdżałem, gdzie czekałem na autobus. Poznałem historię niektórych ludzi. Na początku było masę chałup jeszcze drewnianych.

To był czas wyjazdów do szkół, internatów, na Śląsk za pracą, bo ziemi nie starczało dla wszystkich, albo mieli dość PGR-ów.

Potem to już bardziej wiecie - kobieta do Włoch sprzątać, dzieci z ojcem, często pijącym.

Tam się zawsze rodziło kilkoro dzieci. Ale widok staruszków dożywających swoich dni, wpatrzonych w furtkę, czekających na autobus, po to, żeby się przekonać, że jednak kursują.

Tak to widzę.

Dzięki.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości