Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
letko
#1
Rainbow 
moja kraina jest z zimnych oddechów

spod oszronionych rzęs dostrzegam
śnieg pożółkły od światła latarń

pod każdym skostniałym od chłodu krokiem
giną miliony nie takich samych płatków bieli

to postrzępione szepty przemarzniętego deszczu

nie pragnę więcej oprócz ich skrzącej ciszy
na czarnych płaszczach
moich kruczych braci i sióstr
kruczych braci i sióstr

18.01.12
opinie wyrażane przez Liwaj są jej subiektywnym zdaniem - zwyczajnie dzieli się własnymi wrażeniami, uczciwie, nie pomijając żadnych kwestii, bo wierzy, że inni postąpią tak samo w stosunku do oceny jej utworów.
Odpowiedz
#2
hm, trochę przekombinowany, zbyt dużo niepotrzebnych słów, przewartościowany, patetyczny,
tak to widzę, odczuwam. Confused
tu - nie pragnę więcej oprócz ich skrzącej ciszy - najbardziej zaiskrzyło.

Ale może mi się wydaje. Undecided
[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
Odpowiedz
#3
Treść bardzo ujmująca. Nie wypowiem się na temat stylistyki bo niestety ale się nie znam. Mi osobiście czytało się bardzo dobrze.

Co do interpretacji. Moim zdaniem główna postać podąża za marzeniami, chciałaby wzlecieć, wzlecieć ponad wszystko Smile

może to trochę nad interpretacja jednakże kojarzy mi się to z:

Wstyd -
W tej sukni
Żaden ścieg nie jest mój.

Smile

ps. cytat po angielsku z pewnej piosenki bardzo tutaj pasuje.

"I see a flock of birds without wings [...]
they can't even fly but ...
they all have one ambition
i wanna fly and keep flying"

całą prawda o ludzkich marzeniach.
Don't get too close
It's dark inside
It's where my demons hide...


"The Edge... there is no honest way to explain it because the only people who really know where it is are the ones who have gone over."
Odpowiedz
#4
Nie ma letko, wiersz słaby. Tylko to kupuję:
moja kraina jest z zimnych oddechów

pod każdym skostniałym od chłodu krokiem

[i]postrzępione szepty przemarzniętego deszczu
[/i]nie pragnę więcej oprócz ich skrzącej ciszy[i]

Prosimy o bardziej konstruktywną krytykę niż "wiersz słaby". Komentarze tego typu nie są tu tolerowane.
Nie umiem pisać konstruktywnych komentarzy.
Odpowiedz
#5
czemu uważasz mój wiersz za słaby, Lyssa?
opinie wyrażane przez Liwaj są jej subiektywnym zdaniem - zwyczajnie dzieli się własnymi wrażeniami, uczciwie, nie pomijając żadnych kwestii, bo wierzy, że inni postąpią tak samo w stosunku do oceny jej utworów.
Odpowiedz
#6
Nie znam się na ocenianiu poezji, ale do mojej osobistej osobistości bardzo on przemawia, wpasowuje się po prostu!!! Genialny!!! Tak!!! Cudo! Heart
Zwłaszcza ostatnie dwa wersy ^^
Komentując dzielę się osobistymi, subiektywnymi odczuciami, nie poczuwam się do znajomości prawdy absolutnej Wink

W cieniu
Nie ma
Czarne płaszcze

[Obrazek: Piecz1.jpg] 

Odpowiedz
#7
Liwaj z przyjemnością wyjaśnię Tobie, że nie jestem krytykiem tylko czytelnikiem, napisałam o moim odbiorze tego wiersza. Czyli, Genialny!!! Tak!!! Cudo! nie wymaga konstruktywnej krytyki, rozumiem preferujecie pochwały Smile wybrałam z wiersza co dla mnie czytelnika najlepsze, reszta to śnieżne banały, płaski obrazek, trochę nudny. Dlatego napisałam słaby a nie zły.
...moja kraina jest z zimnych oddechów
pod każdym skostniałym od chłodu krokiem
postrzępione szepty przemarzniętego deszczu
nie pragnę więcej oprócz ich skrzącej ciszy.....To mi się podoba ale o całości tego nie napiszę bo byłoby to kłamstwem. Pozdrawiam miło autora i Redakcję.
Nie umiem pisać konstruktywnych komentarzy.
Odpowiedz
#8
Lysso, z mojej strony było to wyrażenie tego, co odczułam. Czyli tak jak Ty napisałaś "wiersz słaby", tak ja napisałam "Genialny!!! Tak!!! Cudo!". I jest cacy.
Komentując dzielę się osobistymi, subiektywnymi odczuciami, nie poczuwam się do znajomości prawdy absolutnej Wink

W cieniu
Nie ma
Czarne płaszcze

[Obrazek: Piecz1.jpg] 

Odpowiedz
#9
Nie jest cacy, skoro za moje wyrażenie tego, co odczułam Dostałam 20% ostrzeżenia Sad "Genialny!!! Tak!!! Cudo!" to jest bardziej konstruktywny komentarz, niż "słaby". Czegoś się już nauczyłamWink
Nie umiem pisać konstruktywnych komentarzy.
Odpowiedz
#10
nie ma sprawiedliwości na tym świecie Lysso : D

i nie rozumiem, co banalnego jest w wersie "śnieg pożółkły od światła latarń", po prostu nie rozumiem...
opinie wyrażane przez Liwaj są jej subiektywnym zdaniem - zwyczajnie dzieli się własnymi wrażeniami, uczciwie, nie pomijając żadnych kwestii, bo wierzy, że inni postąpią tak samo w stosunku do oceny jej utworów.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości