Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kobiecy wpływ
#1
poświdruj mi w mózgu
zasadź w nim perełkę
z której wyrośnie
drzewko bonsai

powiesimy tam smażone spaghetti
plasterki pomidora
rozciągniętą gumę orbit
to będzie świeży pomysł

kiedy już wyjdziesz
opadną karmelowe listki
a gałęziami i pniem
wybiję sobie ciebie z głowy
to be a struggling writer first you need to know how to struggle
Odpowiedz
#2
Uroczo! Mega uroczo. Taki prawdziwie surrealistyczny sen. To drzewko ze spaghetti w głowie.
Och i ach Heart Oprócz tego... nic specjalnego.
Ale czy zawsze musi o coś chodzi? Zbyt ładny obraz, by czegoś się w nim doszukiwać.
Pozdrawiam.
[Obrazek: Piecz1.jpg]

Pokój.
Odpowiedz
#3
Łał. Wiersz kompletny. Pomysł, ekspresja, klarowny finał, wszystko zgrabnie zamknięte w ramce. Szóstka.
Odpowiedz
#4
Po prostu uwielbiam takie surrealistyczne, wręcz psychodeliczne klimaty Smile. Do tego dobrze użyte, proste metafory i narzekanie na kobiety Big Grin. Dla mnie bomba Wink.
Świat byłby lepszym miejscem gdyby wszyscy ludzie lubili pasztet (i siebie wzajemnie, ale to już pal licho).
Odpowiedz
#5
Jest coś w tym wierszu co przyciąga PaskuSmile Bardzo fajnie rozbudowałeś utwór, chociaż końcówka wydaje się przez to zbyt "płaska", ale w miarę trzyma poziom. Druga strofka bardzo mi się spodobała. Daję 4/5 za zbyt mało dopieszczone zakończenie(po prostu inaczej bym to ujęła względem budowy wersu) Ogólnie jest dobrzeWink
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#6
ale jaja, nie spojrzałem, czyj to wiersz, myslalem, że piramidy; taki kolorowy awatar jak jej Undecided jakos mi przykro teraz.
Odpowiedz
#7
. .
Odpowiedz
#8
dzięki wszystkim za liczne komenatrze :-) i jakże przychylne ;-)

@ Miriad
mój awatar jest niezmienny już od jakiegos czasu, po prostu udało Ci sie mnie zapomnieć xD

@ Piramida

'Sobie Ciebie' czy 'Ciebie sobie' jest akurat właśnie tak dziwnym zestawieniem, że ja nigdy nie wiem jak jest lepiej ;-) ale np 'z głowy wybiję sobie Ciebie' brzmi jak wers niachalnej piosenki xD

@ Lynch Mob

Ziom, obojętnie na której mojej byłej bym tego nie bazował, prawda jest taka, że tylko ta która 'nie wyjdzie' może powiedzieć, że ten wiersz nie jest o niej. Czyż nie?
to be a struggling writer first you need to know how to struggle
Odpowiedz
#9
. .
Odpowiedz
#10
Cytat:powiesimy tam smażone spaghetti
plasterki pomidora
rozciągniętą gumę orbit
Cytat:to będzie świeży pomysł

Wiersz zawiera lokowanie produktu Big Grin

A tak na serio, spoko rzecz. Sensowna, krótka, konkretna. Myśl przeprowadzona zgrabnie od początku do końca w nienaganny sposób.

Pogrubiony przeze mnie fragment jest również moim zdaniem. To jest coś całkiem świeżego i oby takich więcej.
"Tobie - Umarły, te poświęcam pieśni,

Bo cień gdy schyla się nad pargaminem,

To prawdę czyta, o podstępach nie śni..."

Promethidion - Cyprian Norwid
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości