Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
***(kładę głowę)
#1
kładę głowę
ciężką od snów
na twym ramieniu
zasypiam

z łzą na powiece
wiem że nie powiesz przecież
że mnie nie chcesz

zasypiam
upojona w twoich ramionach
spokojna o wczoraj dzisiaj i jutro

twoim zapachem owiana
tak doczekam rana
Nad wszystkim, co robię, unosi się niezłomne poczucie ironii.

Czułem się jak pływak na pełnym morzu, było wspaniale, póki pozwalałem nieść się słowom, ale kiedy próbowałem zgłębić ich znacznie, natychmiast tonąłem.


— Jim Morrison
Odpowiedz
#2
Abi,

Coś pięknego, coś wspaniałego.
Czule, delikatnie, ulotnie i ...namiętnieSmile
Mike to lubi.
Czuć tu powiew miłości i to sprawia, że utwór jest częścią życia, jest wiarygodny.
Pisz częściej - widać, że wiesz, o co w tym wszystkim chodzi.
Odpowiedz
#3
Cytat:z łzą na powiece
wiem że nie powiesz przecież
że mnie nie chcesz

Tak. Urocze i chwytające za serce.

Bardzo kobiecy wiersz. Ja raczej nigdy nie brałam się za coś podobnego, może to nie leży w mojej naturze, ale bardzo przyjemnie się czytało.

Zazwyczaj nie podoba mi się, gdy raz rymy są, a raz ich nie ma. W tym przypadku jest odwrotnie - wplątanie niedbale rymów dodaje lekkości utworowi. Bardzo delikatny. Jak czytam, to mam ochotę wziąć tą kobietę za rękę, podać jej lampkę wina i porozmawiać o mężczyznach.

Zdecydowanie i mocno na tak!
Odpowiedz
#4
Rzeczywiście, naprawdę dobry kawałek. Ulotny, delikatny i bardzo romantyczny.

Jedyne, co zgrzyta, to dwa ostatnie wersy. Niepotrzebnie się rymują, skoro w innych częściach utworu rymów brak.
"KGB chciało go zabić, pozorując wypadek samochodowy, ale trafił kretyn na kretyna i nawet taśmy nie zniszczyli." - z "notatek naukowych" Mestari

Odpowiedz
#5
"kładę głowę ciężko od snów", "na twym ramieniu zasypiam", "z łzą na powiece", "upojona w twoich ramionach", "zapachem owiana" - sorry, ale to są tak ograne zwroty, że aż dziwne, że ktoś jeszcze je używa Wink

Zdecydowanie na nie.
Odpowiedz
#6
Przepiękna poezja w najlepszym wydaniu. I pomysł i wykonanie cudeńko!
Odpowiedz
#7
Musisz częściej doprowadzać się do tego stanu duszy i umysłu. Umysłu przedewszystkim częściej. Padzo ładny kawałek jedej z ciekawszych bym powiedziała. Częściej,częściej i jeszcze raz częściej. Wiesz o co mnie idzie Big Grin
May the Force be with you.
Soon I'm gonna be a Jedi. No, I'm a Jedi.
Odpowiedz
#8
Ładnie. Zbyt ładnie, Absnithe.
Cytat:wiem że nie powiesz przecież
że mnie nie chcesz
podkreślone do wyrzucenia.
Cytat:upojona w twoich ramionach
wkradł się rym.

Nie tym razem.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#9
No i dylemat mam.
Z jednej strony dość ciekawy i przemyślany wiersz mam przed sobą, ale te utarte sformowania, o których już wspomniano i lekki patos mnie nie przekonują.
Przemyśl go jeszcze, przeanalizuj, bo szkoda by było to zmarnować.
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz
#10
Szkoda że nie znam się na wierszach, bo bym to pewnie pochwalił. Nie za bardzo jednak rozumiem czemu dominują dwa typy wierszy. O miłości i smutku. Czasem ( i tu uwaga kombo!) razem.
Odpowiedz
#11
Wierszyk o miłości - w sumie nic więcej bym pisać nie musiał. Banalne, mdłe etc. Na bloga idealne, ale w swoim tomiku tego raczej nie zamieszczaj.

Ale "technicznie" wygląda całkiem ładnie. Usterki niestety są - rym na końcu jest taki sobie (może jakby było "do rana" to coś by pomogło?); w trzeciej strofie jakoś rytm się kopie, trochę byś musiała ją sparafrazować. Za to podoba mi się ten dyskretny rym w drugiej strofie. Szkoda tylko, że nie wiadomo, kto ma tą łzę na powiece - źle zastosowana przerzutnia, jak sądzę. No i piszę się "ze łzą" ;P

Ogólnie - nie podoba mi się.
Odpowiedz
#12
Wiersze to nie lizaki - nie wszyscy muszą je lubić (czyt. podobać się).

Wiersz pisany na kacu...



Nad wszystkim, co robię, unosi się niezłomne poczucie ironii.

Czułem się jak pływak na pełnym morzu, było wspaniale, póki pozwalałem nieść się słowom, ale kiedy próbowałem zgłębić ich znacznie, natychmiast tonąłem.


— Jim Morrison
Odpowiedz
#13
(24-05-2011, 07:47)Absinthe napisał(a): Wiersze to nie lizaki - nie wszyscy muszą je lubić (czyt. podobać się).

Wiersz pisany na kacu...

I ja korzystam z tego prawa ;P Btw słaba wymówka.
Odpowiedz
#14
Fajny wierszyk o miłości, bez puszenia i bez wygłupów typu "zabije się przez ciebie!"
Odpowiedz
#15
Nie mogłem oprzeć się pokusie, by raz jeszcze pochwalić.
Rzadko czyta się tak piękne utwory - mówię to ja, dziki naturalistaSmile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości