Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
heroizm
#1
ktoś po długich latach
pracy bez dnia
wyszedł na ludzi

spojrzał na swoje dłonie
obdarte od nałogu
umywania co kilka minut

w końcu wbrew
oczekiwaniom wszystkich
wstał i zniknął za drzwiami
Zaglądam tu tylko z przyzwyczajenia.

Ani myślę wracać na stałe.
Odpowiedz
#2
I tak mi się Pawlak przypomniał, prezes oczywiście.
ktoś po długich latach
pracy bez dnia ...tego nie mogę przegryźć i połknąć. Można Wijbuś?
wyszedł na ludzi

No tak, nie raz miałem taki zamiar, zamknąć za sobą drzwi. Tylko tak żal. Sugestywny, daje do myślenia, krótka odpowiedź na ucieczkę z zgnilizny. A może tchórzostwo? Taka potrzeba?
Wiersz jest dobry.
Zaczynasz nabierać rumieńców Wojbiś, być sobą, wracasz do swoich miniatur pięknych.
Brawo. I pozdrawiam Smile
[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
Odpowiedz
#3
Cytat:Zaczynasz nabierać rumieńców Wojbiś
Bardzo dziękuję, to w mojej obecnej sytuacji krzepiące jak nigdy.
Serdecznie bardzo pozdrawiam!
Zaglądam tu tylko z przyzwyczajenia.

Ani myślę wracać na stałe.
Odpowiedz
#4
Cytat:ktoś po długich latach
pracy bez dnia

wspaniały początek, tak na początek
bez dnia pracy rodacy - wyczyn o tak, a kufer pełny, a jak!

Tak ładnie się to prowadzi kierownicą życia, mechanizm pracuje, tylko czekać, aż coś się zepsuje, na ostrym zakręcie. Co wtedy będzie, co wtedy będzie?

Niby ładnie jest, obraz tego wszystkiego podany po kelnersku, tylko na koniec źle to danie przyprawili - końcówka.
Nie każdy od razu był szefem kuchni, ale jesteś blisko. Poezja pachnie, ale jeszcze nie tym co trzeba. Bardzo istotne jest zwieńczenie myśli, bo to jest istotne w kwestii odbioru wiersza, jak i zrozumienia podmiotu lirycznego. Ta do mnie nie przemawia 3/5Smile
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#5
piramida smutna prawda Sad
Odpowiedz
#6
Dziękuję za komentarze.

Pozdrawiam!
Zaglądam tu tylko z przyzwyczajenia.

Ani myślę wracać na stałe.
Odpowiedz
#7
. .
Odpowiedz
#8
Cytat:ktoś po długich latach
pracy bez dnia
wyszedł na ludzi

Ktoś niepotrzebne. Po długich latach pracy - taki początek wystarczy, wiemy, że to był ktoś, do kogo odnosić się będą następne strofy. Bez dnia niezrozumiałe. Bo bez dnia wolnego? Mógłbyś to dookreślić, forma nie ucierpi, a treść się uzupełni.
Po długich latach pracy
bez dnia...
wyszedł na ludzi

Cytat:spojrzał na swoje dłonie
obdarte od nałogu
umywania co kilka minut

Wyłącznie ta strofa pokazuje, co tak naprawdę potrafisz. Zamieniłbym jednak dłonie na ręce, żeby skojarzenie było mocniejsze. Ale to już wedle twojego uznania. Każdy raczej zrozumiał sens.


Cytat:w końcu wbrew
oczekiwaniom wszystkich
wstał i zniknął za drzwiami

I końcówka nijaka. Beznamiętna. Ot wstał i zniknął za drzwiami, jak każdy szanujący się wychodzący.

Piszesz, że ciężki okres. Pewnie z twórczością. Ale do tego trzeba cierpliwości. Poetą nie jesteś dzisiaj, ale byłeś wczoraj i będziesz jutro, jeśli wiesz, o co mi chodzi. Wczoraj wychodziło świetnie, więc głód tym większy, ale pewne okresy trzeba przeczekać. I śmiać się w paszczę diabłu. Bo jak nogi odpoczną, a zza wzgórza wzejdzie nowe słońce, znów pójdziesz przed siebie i to tak żwawo, jak nigdy przedtem. Pozdrawiam i pisz ciągle, żeby wprawy nie stracić. Kiedyś wyłuskasz z tych wierszy najlepsze kąski i zaserwujesz nam na nowo.
[Obrazek: Piecz1.jpg]
"Z ludźmi żyj, jakby widziany przez Boga. Z Bogiem rozmawiaj, jakby słyszany przez ludzi".
Lucjusz Anneusz Seneka
Odpowiedz
#9
Mnie coś zgrzytnęło w pierwszej strofce jedynie. Reszta gra.
Końcówka, wbrew temu, co napisano wyżej, nie jest zła.
Wiersza nie musi się wieńczyć eufemizm czy po prostu wulg. W kontekście całego utworu pointa jest naprawdę mocna. Trzeba się jedynie wczytać. I zrozumieć.
Trzymasz formę, panie Wojtku.
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz
#10
Reaction image Lynch Moba mnie rozbroił.
Dziękuję wszystkim za odkopanie tego wiersza i komentarze.

Pozdrawiam serdecznie.
Zaglądam tu tylko z przyzwyczajenia.

Ani myślę wracać na stałe.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości