Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dojrzewamy tylko w szczególne dni
#1
nim uznamy że to zbyt naciągane
nim zapiszą nas na marginesie 
albo wymarzą z pamięci podręcznej

goście znikąd przemykają szybko
zostawiają po sobie przypadki
mknące we własnum tempie 
jak na filmie slow motion

perfekcyjna znajomość jednego
o czymkolwiek drugim nic nie znaczy
pod warstwami wapnia rwąca czerwona rzeka
rozlewa śmierć zbawioną przez religie

już kończę

pani za ladą wie lepiej jak w trzecim 
oku odnaleźć nieznane nauce przemiany
wszystko co musisz zrobić to podążać
drogą wyściełaną archetypami
aż się o któryś nie potkniesz

Doprecyzowanie( które zapewne by się pojawiło) : "wymarzą z pamięci podręcznej". Nie, to nie jest błąd ortograficzny, chodzi o wymarzenie od marzenia, choć chyba mogłem napisać "w pamięci podręcznej", byłoby jaśniej, ale chodziło mi o to, że coś bierzemy z podręcznej i sobie marzymy.

"aż się o któryś nie potkniesz" - Tak, wiem poprawnie brzmi "aż się o któryś potkniesz", jednak miałem na myśli dokładnie to, co napisałem Smile
Odpowiedz
#2
Dekadencko. Powiało fatalizmem i zimową depresją...
A "wymarzenie" bardzo mi się podoba.
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#3
Dziękować
Odpowiedz
#4
I mimo wszystko w końcu zapiszą, ba obawiam się, że już jesteśmy zapisani. Aż do potknięcia i o jeden krok dalej...
Odpowiedz
#5
Tytuł niesie w sobie spory potencjał, zdaje mi się w tym wierszu nie do końca niewykorzystany.
Nie dostrzegłem jego związki z pierwsza strofą.
Druga - przypadkowi ludzie z którymi krzyżują się nasze losy potrafią nieźle zamieszać.
Trzecia - zaczyna się dobrze, obnażenie autorytetów lub mniemania o sobie - kompetencja w jednej dziedzinie nie oznacza znastwa wszystkiego. Tylko nie ogarniam ostatniej linijki - jak śmierć może być zbawiona?
Droga wyściełana archetypami - jesteśmy skazani na powielanie błędów, które już ktoś przed nami popełnił.
Odpowiedz
#6
Wracam z oceną, bo widzę, że wiersz skomentowany ale nie "ogwiazdkowany" Wink
4*
Odpowiedz
#7
i to jest wiersz rytmiczny ?
ech Błażeju
sam piszesz jak ...
a czepiasz się skromnych poetów
Odpowiedz
#8
Chwila moment Maciek ?
To wiersz wolny , biały czy jak go tam sobie nazwiesz.
Tu nie miało być rytmu - zauważ ze jak rymujesz to starasz się tez trzymać rytm tego rymowania - nawet w trzynastozgłoskowcu czuć rytm
Nie wiem o co ci chodzi To już jest czepialstwo.
Odpowiedz
#9
i tu cię mam
bo ja piszę na ogół wiersze wolne
a wiersz wolny może być rymowany

ha ha
dlatego od mojej rytmiki trzymaj się z daleka
Odpowiedz
#10
"a wiersz wolny może być rymowany" i tu cię mam - może ale nie musi być rymowany jak w przypadku moich
Niestety pisanie wiersza wolnego a w twoim przypadku rymowanego niejako narzuca rytm ,który powinien być jasno nakreślony
Nie kombinuj
Odpowiedz
#11
(17-04-2018, 12:10)BJKlajza napisał(a): "a wiersz wolny może być rymowany" i tu cię mam - może  ale  nie  musi  być rymowany jak w przypadku moich
Niestety pisanie wiersza wolnego a w twoim przypadku rymowanego niejako narzuca rytm ,który powinien być jasno nakreślony
Nie kombinuj

wolny jak sama nazwa wskazuje jest wolny od wszelkich reguł
jedyny wyjątek to rymy
Nie utrudniaj
Odpowiedz
#12
Nie będę więcej polemizował z "tego typu elokwencją " i malkontenctwem
Odpowiedz
#13
(17-04-2018, 13:15)BJKlajza napisał(a): Nie  będę  więcej  polemizował z "tego typu elokwencją "  i malkontenctwem

i kto to mówi ?
albo nawet pisze
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości