Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czas zaprzeszły
#1
nic wtedy nie pisałem
a żyłem jak król
wśród różnych ról
granych
bo udawanie jest piękne

ponętnie zaklęte w gestach
zmierzcha
bo ja zmierzcham

walcie się upiory zgubione w metaforach
czarnej nocy
i cóż
mrocznych odwołań do poprawnych mieszkań
zresztą

zostań
w fanaberii barokowych złoceń

i róż
Odpowiedz
#2
Epitafium dla siebie samego - sprytny zabieg. Peel czuje się jak liść na wietrze, bez wpływu na swoją egzystencję - jakim mnie Panie stworzyłeś, takim mnie masz... Trochę zachowawcza postawa, choć biorąc pod uwagę okoliczności (zmierzcha / bo ja zmierzcham), całkiem uzasadniona.
Pointa (zostań / w fanaberii barokowych złoceń i róż) sugeruje, że peel ma jednak w tych "ostatnich chwilach przed wyryciem liter na nagrobku" duchowego towarzysza, którego wspomnienie rozjaśnia mu zmierzchanie. Nikt nie chce przecież odchodzić zapomniany, w osamotnieniu.
Ładna, spójna forma, nienachalne rymy, przyjemna melodia.
Do tego lekki, mimo przytłaczającej tematyki.
Takie utwory na własny użytek nazywam "podobasie" Smile
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#3
(18-08-2018, 22:20)Miranda Calle napisał(a): Epitafium dla siebie samego - sprytny zabieg. Peel czuje się jak liść na wietrze, bez wpływu na swoją egzystencję - jakim mnie Panie stworzyłeś, takim mnie masz... Trochę zachowawcza postawa, choć biorąc pod uwagę okoliczności (zmierzcha / bo ja zmierzcham), całkiem uzasadniona.
Pointa (zostań / w fanaberii barokowych złoceń i róż) sugeruje, że peel ma jednak w tych "ostatnich chwilach przed wyryciem liter na nagrobku" duchowego towarzysza, którego wspomnienie rozjaśnia mu zmierzchanie. Nikt nie chce przecież odchodzić zapomniany, w osamotnieniu.
Ładna, spójna forma, nienachalne rymy, przyjemna melodia.
Do tego lekki, mimo przytłaczającej tematyki.
Takie utwory na własny użytek nazywam "podobasie" Smile

Fajniście w podobasiach.
Jak wytrzeźwieję, to zajmę stanowisko. Angel
Odpowiedz
#4
Trzeźwienie to trudny proces. Życzę powodzenia, z całego serca.
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#5
Uprzejmie dziękuję.
Znam całą wydolność Twojego serca.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości