Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
* * * (chaos w mojej głowie przybiera na sile)
#1
chaos w mojej głowie przybiera na sile
więc słucham już tylko melancholijnych kawałków Sylviana
nie pamiętam kiedy ostatni raz spałem dobrze
myślenie stało się męczące
dlatego często zawieszam się
na jakimś nieokreślonym punkcie w przestrzeni
dryfuję gdzieś bezładnie
zostawiam chaos i...

nie myśleć o niczym!
tylko być:
tu i teraz
wszędzie i nigdzie
w twojej głowie
w mojej głowie
w głowie ptaka
w głowie ryby
w oku cyklonu
jest ukojenie
jest spokój
cisza
i zen
.



23.02.2015
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#2
w oku cyklonu
jest ukojenie
taśma się kręci
patrzę na spirale
jakby bez znaczenia
skórki pomarańczy
odwracam się na pięcie
chcę wyjść
ale drzwi są ukryte
jest zen
gdy podnoszę głowę



pozdr, Ese Wink
to be a struggling writer first you need to know how to struggle
Odpowiedz
#3
Trochę paradoksalne to wszystko. Nazywasz coś chaosem, choć tego nie opisujesz, potem za to opisujesz ucieczkę od chaosu - w chaos; tak się to przynajmniej przedstawia. Czy tak miało być? I co to znaczy? Oprócz oczywistości. Jakiegoś, bo ja wiem, mentliku? Czy to standardowego, jak u każdego, czy może jakiegoś bardziej na świra.
Takie sobie. Chaotyczne Smile i robi wrażenie, że zupełnie koncept ci się posypał. Z mojego pktu widzenia przynajmniej.
Na pewno jednak jest lepiej i sensowniej niż wersia w paski.
Odpowiedz
#4
Spokojnie można by to zapisać prozą.
W drugim wersie się postarałeś o graficznie poetycki zapis.
Ale generalnie za mało tu dla mnie środków stylistycznych, rozwoju kluczy, liźnięcia nielizalnego.
Podzielam zdanie Pasiastego i Miriada.

ALE jest pewien urok, a przy tym jakbyś dotknął znajomej mi z życia sfery. Zostawię 3/5, bo jest średnio, ale do dopracowania.
Odpowiedz
#5
Dzięki za wpadnięcie tutaj Smile

Tak, zdaję sobie sprawę, że to żaden majstersztyk. To był raczej strumień myśli, który chyba musiałem wyrzucić... A skoro już wyrzuciłem, to pomyślałem, że się podzielę Smile
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#6
Pasiasty fajne Wink
Root jako że chaos to wydobądź z niego coś stricte chaotycznego. Tu idziesz na łatwiznę takie mam wrażenie. Mówi Ci to hipokrytka, która w takich momentach gryzie glebę i traci nadzieję na pisanie czegokolwiek z sensem, ale wiem, że ty wiesz że się nie oddało jakby się chciało i nawet zen tu nie pomogło, bo zostało wprowadzone na zasadzie słowa - nie nadającego dodatkowej treści poza stwierdzeniem i samym słowem.
Pozdrawiam ciepło!
Lapsus Calami

Licho nie śpi
Insomnia też

Lapsus Calami
Odpowiedz
#7
fenks, Ins Wink
to be a struggling writer first you need to know how to struggle
Odpowiedz
#8
(01-03-2015, 11:28)Insomnia napisał(a): Pasiasty fajne Wink
Root jako że chaos to wydobądź z niego coś stricte chaotycznego. Tu idziesz na łatwiznę takie mam wrażenie. Mówi Ci to hipokrytka, która w takich momentach gryzie glebę i traci nadzieję na pisanie czegokolwiek z sensem, ale wiem, że ty wiesz że się nie oddało jakby się chciało i nawet zen tu nie pomogło, bo zostało wprowadzone na zasadzie słowa - nie nadającego dodatkowej treści poza stwierdzeniem i samym słowem.
Pozdrawiam ciepło!

Dzięki, Ins Smile Jak pisałem, to był strumień myśli, który musiałem chyba z siebie wyrzucić. Inna sprawa, że daaawno nie pisałem, więc wyszedłem z wprawy - co widzę po swoich osatnich kawałkach (mam ciśnienie poetyckie ostatnimi czasy, ale 90% zupełnie nie nadaje sie do publikacji Wink ).
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#9
Za zjedzenie polskiego znaku ban na całe życie!

Wiersz uroczy i poprawny, font paskudny. Nie wiem, co Cię skłoniło do tego, by go użyć, ale być może moje czepialstwo jest nieuzasadnione i się nie znam.
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości