Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zrodzona szeptem
#1
pastelowym konturem bioder
wpiszę istnienie w twoje dłonie

klepsydra
femina
giętka
płynna
falista

jak z plakatów art nouveau
mistrza Alfonsa
linearna kompozycja
z sennego mirażu
stanie się ciałem
tylko szepnij

jeszcze

(2008)
Quod me non necaverit, certe confirmabit


Nie dajmy się zwariować. Nie mam doktoratu z filologii polskiej. Oceniam według własnego uznania...
wiersze, nigdy zaś Autora.
Odpowiedz
#2
Hm... to już wyższa kombinatoryka. Cholernie ujęły mnie dwie pierwsze linijki. Reszta, oczywiście też zgrabna.
Gratuluję
Oficjalny Aniołek Kota.


Proszę, przepraszam, dziękuję.




Pani szanowna. W aureoli diabeł.
Nosi serce w pudełku zapałek.

[Obrazek: gildiaBestseller%20poezja.jpg]
Odpowiedz
#3
A mnie właśnie na odwrót, uważam, że dwa pierwsze wersy są nieco przekoloryzowane. Reszta zaś, jak najbardziej do mnie trafia.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#4
Jestem pod wrażeniem! Idealna kompozycja a wiersz bardzo treściwy.
Odpowiedz
#5
Adź, Amelko, Rootsrat nie wiem, co napisać. Hmm, no chyba tyle, że w przypadku poezji, tak jak i sztuki w ogóle nie ma tak na dobrą sprawę mowy o obiektywizmie, bo jednak zawsze patrzymy na dane dzieło pod kątem naszego bagażu doświadczeń, kondycji psychofizycznej, towarzyszących nam w danej chwili emocji, itd. .

Fajnie, że każdy z Was znalazł w tym tworze coś dla siebie.

Pozdrawiam.
Quod me non necaverit, certe confirmabit


Nie dajmy się zwariować. Nie mam doktoratu z filologii polskiej. Oceniam według własnego uznania...
wiersze, nigdy zaś Autora.
Odpowiedz
#6
Zgadzam się. Obiektywna ocena poezji nie istnieje. Poezje należy oceniać subiektywnie, przez sama jej istotę - trafia ona przecież do każdego z nas inaczej, bardziej się ja "czuje" serduchem, niż "rozumie" mózgiem.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#7
czytam, czytam, czytam...i z podziwu wyjść nie mogę. co prawda znawca poezji ze mnie żaden, lecz akurat ten wiersz przemawia do mnie. możliwe, że jest o krągłościach i takich tam... jedno wiem - w tym co robisz jesteś świetna...co tam świetna - re-we-la-cyj-na!!! pozdrawiam Bart
Odpowiedz
#8
Cytat:Fajnie, że każdy z Was znalazł w tym tworze coś dla siebie.
Dziwię się, że TAK napisałaś... Bo rzucasz słowami, dotykając nimi uczuć każdej wrażliwej osoby, wzbudzając podziw, zazdrość (?) lubo i inne emocje...
Wiersz jest świetnie skomponowany, o ile mogę wyrazić swe skromne zdanie i mimo, że czuję, iż uważasz go za błahy, dla mnie takim nie jest.
Lubię "czuć i widzieć" poezję, a ten wiersz pozwala na taką dowolność wyobraźni, że nawet ja, totalny ignorant w sferze poezji, umiem się nim cieszyć Smile.

Dla mnie baja!
[Obrazek: eyes480c.jpg]

Mruczę, więc jestem!



Odpowiedz
#9
Bartku, Kocie, dzięki za te słowa. Nie wiem dlaczego tak jest, to żadna fałszywa skromność z mojej strony, ale na swoje twory zawsze patrzy się trochę bardziej krytycznie. Nie wiem, ile w tym artyzmu, naprawdę. Po prostu piszę i już..., czuję potrzebę przelania myśli, emocji, odczuć na papier.
Jeśli faktycznie moje słowa docierają do czytelnika, to miło o tym wiedzieć, naprawdę miło.
Quod me non necaverit, certe confirmabit


Nie dajmy się zwariować. Nie mam doktoratu z filologii polskiej. Oceniam według własnego uznania...
wiersze, nigdy zaś Autora.
Odpowiedz
#10
Wiersz jak najbardziej do mnie trafia. Smile Wprawdzie podobała mi się bardziej "Imaginacja" ale ten wiersz też jest kawałkiem dobrej poezji. Pokusiłbym się o stwierdzenie że coś takiego jak obiektywna ocena nie istnieje na żadnej płaszczyźnie życia. Ale to tylko moje zdanie. Smile Wiersz rewelka.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości