Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zniecierpliwienie.
#1
P.,

Chciałabym przemycić
przez granice niepewności
kawałek Ciebie
i raz za razem upewniać się,
że jest ciągle w kieszeni,
tej z guzikiem tuż nad moim sercem.

Nigdy nie zobaczysz cudu,
którego echo tkwi we mnie
po każdym Twoim słowie,
więc chociaż poczuj przez chwilę
niecierpliwy wzrok,
język, spragniony smaku Twojej skóry,
gdy Ciebie wreszcie mam,
tak do utraty tchu.

Bo chcę Cię kochać jak tylko potrafię.

Why so serious?
Odpowiedz
#2
całkiem zgrabnie... Kto nie chciałby być adresatem tego wiersza? Chyba tylko wariat! Czyta się dobrze, jest w nim nutka, którą lubię, jest dobrze. Zobaczymy, co będzie dalej.



Pisz i komentuj.



Pozdrawiam.
Odpowiedz
#3
Dziękuję bardzo za komentarze!Smile

Rozumiem o co chodzi z sercami itd., z tym, że wiersz faktycznie ma adresata i chciałam, aby wszystko było idealnie czytelne. Zdanie na końcu jest bardzo ważne i nie bez powodu użyłam w nim każdego ze słów, "chcę kochać" pełni kluczową rolęSmile Gdyby to była sztuka dla sztuki, z pewnością pokombinowałabym bardziej ze zdaniamiWink I na przyszłość postaram się, żeby nie było za czytelnieBig GrinBig Grin

Jeszcze raz dzięki

Why so serious?
Odpowiedz
#4
Zakładanie, że wiersz ma trafić do każdego jest nieco naiwne... Dlatego przyjmuję krytykę Wink
Wiersz jest adresowany do kogoś, pisany z myślą o kimś, stąd takie, a nie inne sformułowania, co już wyjaśniłam. Nie jest to list prywatny, nie jest to żaden list, mam nadzieję, że rozumiesz. Stąd też nie trzymam go w szufladzie. PozdrawiamWink

Why so serious?
Odpowiedz
#5
Naiwne!;D Nie wszyscy czytają wiersze, a nie wszystkim co czytają to ma się podobać, kapiści?;p I właśnie, ten ktoś zrozumie!Big Grin Zresztą nie tylko on, wszystko jest czytelne. Chodziło bardziej o powody konstrukcji wiersza, bo do wyrazów się doczepiłeś;p Motasz, motasz;p

Why so serious?
Odpowiedz
#6
dwa ostatnie wersy mi się nie podobają, a tak to bardzo stylowo
Hm prawdziwe wiersze sa tylko dla koneserów i jeżeli wchodzi się w taką wyższą szkołę jazdy, to chyba to już wystarcza. Smile
Odpowiedz
#7
To był żart, widać nie zauważyłeś. Bywa i takWink
Wiersz nie jest pisany "do Karola", co bardzo usilnie starasz się mi wcisnąć, żeby uzasadnić swoje lekko nie na temat wywodySmile
A ocena jest subiektywna, jeśli chodzi o to, czy jest ciekawy, intrygujący itd... Więc nie wiem po co ta gadanina, dziękuję, kończę, bo się robi offtop.

Why so serious?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości