Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zegar
#16
Kurczę. Bardzo sprawnie, spójnie, zgrabnie. I z humorem. Ogólnie to zupełnie inaczej niż u mnie, więc szacunek, bo moje twory rozlatują się po pierwszych zdaniach. No~
Technicznie nie mam nic do zarzucenia ( nie znam się, ale się nie przyznam ), może tylko tyle, że tekst emocjonalnie suchy. No tak. A pomysł przedni, oryginalny i bardzo się cieszę, że został tak dobrze zrealizowany.
I w sumie, to cieszę się też, że przeczytałam ten kawałek prozy. Całkiem, ale to całkiem dobrej. Heart
Odpowiedz
#17
Cytat:Pieczara, jakiś cud natury, lita skała z każdej strony, tylko nie z góry.

Nie lubię rymów w prozie.

Cytat:ale prawdopodobnie to dzięki ulokowanie

Literówka.

Cytat:Zdychaj w piekle (,) Wilesby

Cytat: Ze też się nie pozabijają

Literówka.

Z drobnostek to chyba tyle.

Jeśli chodzi o tekst ogólnie, to jest naprawdę ciekawy. Zastanawiam się, czy to ma pokazać, że świat bez religii byłby... no sami widzimy jaki. Jeśli tak, to się udało. Szczególnie spodobała mi się końcówka, napisana niemal filmowo.

Gratuluję.

8/10
Odpowiedz
#18
Tekst jest bardzo dobry, strrrrrrrrrasznie mi się podobał Big Grin
Mam tylko jedno zastrzeżenie: trochę naciągane wydaje mi się to, że kiedy ludziom odebrano Boga, od razu stali się bezwzględni i okrutni. Według mnie moralność i etyka nie bierze się z religii, więc taki obrót spraw nie jest dla mnie zbyt prawdopodobny. Co nie zmienia faktu, że tekst wciąga i trzyma za oczy przy monitorze do ostatniego słowa Smile

P.S. Nie zdradzaj, kim jest główny bohater Tongue Taka nieznajomość jego tożsamości daje pole do popisu wyobraźni. Może należał do jakiegoś ruchu oporu? Był księdzem, ostatnim bastionem wiary? Uciekinierem z więzienia dla "niepoprawnych politycznie"? Smile
- Nie spodziewałem się Hiszpańskiej Inkwizycji...
- Nikt nie spodziewa się Hiszpańskiej Inkwizycji!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości