Zaplecze sesji RPG - [Kraków PostApo]
#1
Witam wszystkich. Ten temat w całości będzie poświęcony naszej sesji RPG. Podkreślam słowo naszej, gdyż mimo iż zgodziłem się pełnić rolę Mistrza Gry, to jest wspólna sesja - razem decydujemy o jej kształcie. Chcę wiedzieć jaką Wy macie wizję tej sesji, bo jest przecie tworzona dla Was.

Wstępnie ustaliliśmy, że sesja będzie się rozgrywać w post - apokaliptycznym Krakowie. Jak doszło do zagłady świata i co się działo do tej pory - zostanie opisane przeze mnie w poście wprowadzającym, o ile zgłosi się odpowiednio wiele osób. Póki co mamy trzy - Danek, Rod i Root.

Moja wizja jest mniej więcej taka - jako Mistrz Gry będę opisywał gdzie jesteście i jak bardzo macie przechlapane, tymczasem Wam pozostawię wolną rękę by wykaraskać się jakoś z zadań, jakie przed Wami postawię. W granicach rozsądku będzie zdobywać broń, walczyć i generalnie poruszać się - wyniki walk będę opisywał na podstawie Waszych postów opisujących dane starcie. Wy będziecie wybierać, dokąd chcecie pójść i co chcecie robić, moim zadaniem będzie opisywanie jakie ciekawe miejsca możecie zwiedzić. Aby całość nie była zupełnie niepoukładana, musimy ustalić pewną kolejność pisania postów, gdyż w przeciwieństwie do normalnego RPG, gdzie spotykamy się przy stole i snujemy opowieść, tutaj niestety nie jest to możliwe.

Jak Wam się podoba taki pomysł? Czy macie może jakieś inne sugestie - jestem otwarty na propozycje, bo jako MG prowadziłem w sumie tylko trzy sesje w bliskim mi gronie i co ważniejsze - w realu. Nie mam doświadczenia z byciem MG w internetowych grach.

To chyba tyle - czekam na uwagi i pomysły z Waszej strony.
Take what you want and give nothing back.
Odpowiedz
#2
Mnie się podoba taki układ - brzmi ciekawie. Co z tworzeniem postaci? Czy mamy jakiś podkład, system, z którego będziemy korzystać?
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#3
Zgłaszam się Smile Jednak przydałby się taki post wprowadzający i mapa postapo Krakowa Big Grin Bo widzisz, ja mieszkam jakieś 800 kilometrów od ciebie i Krakowa tym sposobem zbyt dobrze nie znam Big Grin
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
Odpowiedz
#4
Post wprowadzający objaśniający co się stało i tym podobne oczywiście będzie i dość obszerny, tak, żebyście się mogli połapać co i jak w tym świecie Big Grin Co do mapy, razem z Dankiem nad nią pracujemy. Jeżeli chodzi o postacie - miałem nadzieję na bardziej "prawdziwe" RPG, czyli po prostu wymyślenie tego, co się umie i chciałoby się w tym specjalizować jak naprawa samochodów bądź powiedzmy umiejętności strzeleckie czy przetrwania. Nie chcę tutaj żadnych rzutów kostką a obronę czy punktów doświadczenia za zabitego mutanta.



EDIT: Danek, Malbert, Rod, Root
Take what you want and give nothing back.
Odpowiedz
#5
W załączniku macie drodzy gracze pseudo-mapki wykonane przez podróżnika o nieznanym imieniu gdzieś w tunelach pod Sukiennicami, znalezione leżące obok jego ciała...

Są to mapy trzech lokacji dokładniej skartowanych przez owego nieszczęśnika - Stare Miasto do II obwodnicy, Kazimierz - dzielnica Żydowska oraz centrum Nowej Huty.

Miejsca zaszumione to gruzowiska, ciemniejsze plamy natomiast to co większe kratery po uderzeniach konwencjonalnych bomb (kasetowych?).

Bomby kasetowe nie robią "większych" kraterów. Jeszcze przed uderzeniem rozpadają się na wiele mniejszych ładunków (proporcjonalnie słabszych), przez co wzrasta ich obszar rażenia. //Kot

Rozumiem, dlatego napisałem znak "?" (szczerze mówiąc nie sprawdziłem tego, ale zdaję sobie sprawę, że ktoś mi powinien zwrócić na to uwagę) Smile


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#6
UWAGA WAŻNE

Zamykam zapisy do sesji, kiedy dopiszą się kolejne dwie osoby. Piątka w zupełności wystarczy, bo chyba większość z nas albo wszyscy będziemy stawiać pierwsze kroki (zwłaszcza ja jako internetowy MG).

WAŻNE!!!

Zmieniłem datę na rok 2022, czyli 10 lat po wojnie. Uznałem, że w 4 lata po tym, co opisałem ludzkość tak szybko by się nie podniosła xD

PS. Do posta wyżej - co Ty, Danek, w Wormsy nie grałeś? XD
Take what you want and give nothing back.
Odpowiedz
#7
No to zaczynamy. Żeby się wszystko totalnie nie zagmatwało - pierwsza scena i spotkanie przyszłej drużyny niech będzie w takiej kolejności (posty): Rod, Acid -> spotkanie -> Rod, (dojście kolejnych postaci dramatu) Anna, Maurycy, Kacper, Curt

Natomiast kolejność później niech będzie taka jak kolejność pojawienia się kolejnych osób dramatu : Rod-Acid-Anna-Maurycy-Kacper-Curt

I jeszcze jedna ważna uwaga przed rozpoczęciem. Podczas walk ograniczajcie się z opisywaniem ilu wrogów zabiliście. Starajcie się opisywać przebieg walki - ja ze swojej strony będę się starał dokładnie opisać uzbrojenie, liczbę, rozmieszczenie i zamiary wrogów - tak żeby łatwo Wam było ocenić jakie macie szanse, bo kostek tutaj nie mamy ( i chwała Bogu). Poza zabijaniem wrogów i ich ranieniem pozostawiam wszystko Waszej wyobraźni - uruchamianie aut, włamywanie się do komputerów i tego typu sprawy. Zaznaczam tylko, żebyście robili to z rozsądkiem - nie róbcie z siebie supermanów - niech to wygląda tak, jakby naprawdę wyglądało. Zresztą - sami wiecie o co mi chodzi Wink Dość ględzenia - czas ruszać Big Grin


EDIT: Dopisałem Malberta jako Curta - będziesz Malbert pisał na końcu bo dołączyłeś w ostatniej chwili xD
Take what you want and give nothing back.
Odpowiedz
#8
UWAGA WAŻNE!

Uzgodniłem z Czajnikiem co następuje:

Czasem prowadząc opis poczynań swojej postaci potrzebujemy reakcji osoby, która nie występuje bezpośrednio po nas czyt. nie pisze swojej opowieści tuż po naszym poście. Zalecamy więc pisanie tuż pod swoim postem (w przypadkach szczególnych, nie przez cały czas), pogrubioną czcionką, nicka osoby, która powinna pisać tuż po Was (nawet jeśli nie będzie zaraz po Was na liście). Pomoże wam to zachować ciągłość historii i nie wybije was z rytmu.

Zaczniemy to stosować po przywitaniu (czyli jak wszyscy już znajdziemy się w jednym miejscu i czasie).

Danek
Odpowiedz
#9
Nowa kolejność z uwagi na (niestety) odejście Roota : Rod-Anna-Maurycy-Kacper-Curt.

Niech Anna napisze teraz posta o nocy w więzieniu, a potem ustalcie sobie co i jak i nie róbcie nic z postacią Roota - ja to jakoś ładnie wplotę w fabułę po poście Curta.
Take what you want and give nothing back.
Odpowiedz
#10
Nuu, piszcie pankowie, piszcie Big Grin Bo na swoją kolej miesiąc będę czekał xD

Btw. zastanawia mnie pewna rzecz. Nie jestem tym jakoś urażony, ani się tym nie przejmuję, jednak za każdym razem jak to czytam, to na ustach pojawia mi się uśmieszek. Z powodu nie doinformowania Roda i nie wiem kogo jeszcze xD Parę razy zostałem nazwany już młodym. Głównie w myślach Roda. ALE! Nie wiem czy Rod zauważył, lecz w grze data mojego urodzenia zgadza się z datą urodzenia w realu Big Grin Tak samo jest u Roda, jeśli jest jakaś różnica, to 1-2 lat Big Grin 1994-2022. 28 lat. Nie stary, raczej młody, ale w mniej więcej tym samym wieku co Rod xD Radzę uwzględnić to, nie jest to jakaś rażąca różnica, ale jak ktoś spojrzy w grę a potem w nasze życiorysy, to może dojść do sprzeczności Tongue

Cóż, i piszcie, piszcie bo naprawdę nic chyba nie zrobię przez następny miesiąc xD
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
Odpowiedz
#11
(17-04-2010, 14:39)Malbert napisał(a): Btw. zastanawia mnie pewna rzecz. Nie jestem tym jakoś urażony, ani się tym nie przejmuję, jednak za każdym razem jak to czytam, to na ustach pojawia mi się uśmieszek. Z powodu nie doinformowania Roda i nie wiem kogo jeszcze xD Parę razy zostałem nazwany już młodym. Głównie w myślach Roda. ALE! Nie wiem czy Rod zauważył, lecz w grze data mojego urodzenia zgadza się z datą urodzenia w realu Big Grin Tak samo jest u Roda, jeśli jest jakaś różnica, to 1-2 lat Big Grin 1994-2022. 28 lat. Nie stary, raczej młody, ale w mniej więcej tym samym wieku co Rod xD Radzę uwzględnić to, nie jest to jakaś rażąca różnica, ale jak ktoś spojrzy w grę a potem w nasze życiorysy, to może dojść do sprzeczności Tongue
Fakt. Już śpieszę z wyjaśnieniami: na krótko przed rozpoczęciem sesji, przesunięto akcję o parę lat do przodu. Zakonotowałem sobie starą datę. To jedno. A drugie, że w pozostałych sesjach czy opowiadaniach, opisywałeś się jako postać młodą i tak mi się wryło w pamięć. W opinii mojej postaci, możesz wyglądać młodo jak na swój wiek. Ale postaram się zakonotować właściwą datę... młokosie. Big Grin
Odpowiedz
#12
Big GrinBig GrinBig Grin
Prawdę mówiąc, to taka była mniej więcej moja interpretacja twojej omyłki Big Grin
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości