Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wykład
#1

Czarny kosz stojący w rogu,
białe drzwi zamknięte,
błękit podłogi i ścian
i długa żółta linia.
Twarda ławka,
a na niej zeszyt,
pod nią plecak,
nad nią światło
oraz hałas monologu
profesorka leciwego.
Śpiący ludzie, gdzieś wokoło,
zanudzeni całkiem,
a za ścianą,
tuż obok,
cisza swe królestwo
wciąż buduje,
gdzie wolnośći smak
w pamięci,
śpiących ludzi, gdzieś wokoło,
zanudzonych już całkiem,
monologiem profesorka,
co nigdy nie mówi ciekawie,
nigdy nie daje spokoju.
Odpowiedz
#2
Wybacz szczerość, ale ten wiersz nie przemówił do mnie ani trochę. Nie ma w nim nic, ani kapki metafory (oprócz ciszy budującej swe królestwo) tragizmu, smutku, żalu. Dla mnie to kilkanaście slow zapisanych jedno pod drugim. Biały/wolny wiersz to coś więcej niż słowa. Poezja ma wzbudzać jakieś (jakiekolwiek) uczucia. Twoja niestety pozostaje całkowicie neutralna, nie dzieje się we mnie nic, kiedy to czytam.

Mógłbym
to samo
zrobić
z tym
komentarzem
i umieścić
go tutaj
jako wiersz
na jedno wychodzi,
widzisz podobieństwo?
Nic nie rusza.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#3
(24-02-2010, 14:47)rootsrat napisał(a): Wybacz szczerość, ale ten wiersz nie przemówił do mnie ani trochę. Nie ma w nim nic, ani kapki metafory (oprócz ciszy budującej swe królestwo) tragizmu, smutku, żalu. Dla mnie to kilkanaście slow zapisanych jedno pod drugim. Biały/wolny wiersz to coś więcej niż słowa. Poezja ma wzbudzać jakieś (jakiekolwiek) uczucia. Twoja niestety pozostaje całkowicie neutralna, nie dzieje się we mnie nic, kiedy to czytam.

Mógłbym
to samo
zrobić
z tym
komentarzem
i umieścić
go tutaj
jako wiersz
na jedno wychodzi,
widzisz podobieństwo?
Nic nie rusza.

chodziło tu o nudę. nuda też jest swego rodzaju odczuciem. słowa zlepione w ten sposób, ukazują ten stan.
Odpowiedz
#4
Zgodzę się, i zrozumiałem, ze napisałeś ten wiersz z nudów (to dość oczywiste) Smile. Ale niestety nie poczułem tej nudy. Rozumiesz, o czym mowie?
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#5
sam to rozumiem. i wiem o co ci chodzi. po prostu tym wierszem próbowałem zastosować inny sposób pisania, opisywany, w pewnej naukowej książce. nie zawsze naukowe podejście przynosi efekt pozytywny, jaki chciało się osiągnąć.
dziękuję za szczerość.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości