Wydanie e-booka.
#1
Napisałem zbiór siedmiu opowiadań, dokładniej mówiąc horrorów (lekko ponad 100 stron w sumie). Traktowałem to zadanie bardziej jako wprawkę, ale doszedłem do wniosku, że możnaby spróbować to wydać jako e-book (jako realista nie wierzę, by ktoś zechciał wypuścić to na papierze). Polecacie jakieś internetowe księgarnie, które zajmują się wydawaniem e-booków? A może są jakieś, które odradzacie? Chodziłoby mi oczywiście o dotarcie do jak największego grona odbiorców, co do zarobków - nie zależy mi, może być i bez korzyści dla mojej osoby. Wink
Odpowiedz
#2
może spróbuj na RW2010?
Marks BorderPrincess napisał(a):Kto tam był sędzią, bo czegoś nie czaje. Skoro Laik zaledwie kopnął w udo, a Andrzej trafił z pięści w twarz, to czemu Laik wygrał turniej?

Odpowiedz
#3
W sumie z tymi z którymi współpracuje VA: RW2010 i Beezar. Natomiast najszerszy rynek to Virtualo myślę.
Odpowiedz
#4
Nie wiem czy dobrze rozumuję, ale Virtualo to chyba księgarnia z tego, co widzę, a nie wydawnictwo. Wywnioskowałem, że najpierw trzeba by wydać w RW2010, a potem ewentualnie sprzedawać na RW2010 i ewentualnie za pośrednictwem Virtualo, co by do większego grona odbiorców trafić.

Lecz nie wiem czy to dobre wnioski, staroświecki jestem i póki co e-booki to dla mnie niemal czarna magia. Wink
Odpowiedz
#5
Ach, jeszcze kwestia czy chcesz być wydany przez wydawnictwo elektroniczne (przepisać prawa majątkowe na pewien okres, z % na siebie i się już nic więcej tym nie zajmować), czy iść self-publishingiem i mieć 100% wpływ na to co się dzieje z Twoim dziełem (procent dla Ciebie nieco większy). Właśnie takie platformy jak Virtualo (https://api.virtualo.pl/selfpublishing) umożliwiają self-ublishing + zajmują się rozprowadzaniem po serwisach partnerskich. Możesz również zasięgnąć rady na tylkoebooki.pl, jako że zajmują się wyłącznie rynkiem e-booków (prowadząca jest ze mną w ciągłym kontakcie, sama preferuje właśnie Virtualo, poprzez duży obszar działania) - tam też jest zakładka "chcę wydać ebooka".


Masz rację ISBN jest wymagany by wstawić to na Virtualo. Ale widziałem inną platformę, która zdobywa ISBN dla książek umieszczanych u nich.
Z poradnika Beezar.pl

Cytat:Czy mogę uzyskać numer ISBN dla swojego eBooka?
Tak, możesz uzyskać numer ISBN, gdy skorzystasz z jednej z usług oferowanych w Beezar.pl. W przypadku wyboru bezpłatnej konwersji Twojego eBooka z formatu DOC do formatów PDF, ePUB i MOBI numer ISBN zostanie wklejony do publikacji. W innym przypadku dostaniesz numer ISBN, który będziesz mógł dołączyć do swojej publikacji samodzielnie. Numer ISBN powinien znajdować się na okładce oraz na pierwszej stronie eBooka.

Jeżeli nie dołączysz numeru ISBN do swojej publikacji, Twój eBook może zostać usunięty z Beezar.pl.

Z FAQ Virtualo:

Nie mam ISBN - pobieranie ISBN od Virtualo
Jeśli Twój ebook będzie dystrybuowany tylko za pośrednictwem sieci dystrybucji Virtualo możesz podczas dodawania nowego produktu zaznaczyć opcję "pobierz ISBN" – przyznamy Ci ISBN z naszej puli numerów. Po otrzymaniu ISBNu powinieneś go umieścić na okładce lub karcie tytułowej, następnie przesłać plik, uzupełnić pozostałe pola na karcie produktu i wcisnąć „Zapisz”.

Możesz również pobrać ISBN, uzupełnić pozostałe pola oznaczone gwiazdką i wcisnąć „Zapisz”. Gdy będziesz gotowy i ISBN będzie umieszczony w Twoim PDFie/EPUBie możesz wrócić do edycji karty produktu i dodać ebooka. Jeśli pobierzesz ISBN, ale nie zapiszesz karty produktu, ISBN nie zostanie przypisany do Twojego ebooka. W tym wypadku nie będziesz mógł go wykorzystać.



EDIT:
na stronie Biblioteki Narodowej mozna pobrac formularz/wniosek nadania ISBN dla osób prywatnych http://www.bn.org.pl/download/document/1246024151.pdf
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości