Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyższe sfery
#1
Łazienka

- Kochanie
- Słucham kochanie
- Jestem w ciąży
- Spieszy mi się
- Jestem w ciąży
- A z kim
Cisza.
-Penie Andrzej się o to postarał co ?
- Nooooo tak
-A widzisz i teraz jest w porządku
- Noooo tak
- Namawiałem go
- Dlaczego ?
- Ciągle mi wytyka Wandę
- To Wanda urodziła Twoje dziecko ?
- Nooo tak
- Szkoda miałbym spokój
- Dlaczego dopiero teraz mówisz o tym
- Teraz mówię bo nie mam czasu pa, spieszy mi się
- Pa

Czojor Rudolf
[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
Odpowiedz
#2
Nie wiem, co mam o tym powiedzieć. Nie jestem przekonany, czy w ogóle jest sens mówić cokolwiek. Ani to proza, ani utwór dramatyczny. Ani to śmieszne, ani życiowe. Napisane niechlujnie, pełno przeoczeń - brak interpunkcji, literówki itd. Pomijając już błąd ortograficzny w tytule.

Nie podoba mi się, bo nie ma tu nawet nic do podobania. Wątpię, by ktoś w tym dostrzegł coś cennego - ja nie dostrzegam.

OCENA:
1/10
Odpowiedz
#3
(14-10-2011, 12:55)Disaster napisał(a): Nie wiem, co mam o tym powiedzieć. Nie jestem przekonany, czy w ogóle jest sens mówić cokolwiek. Ani to proza, ani utwór dramatyczny. Ani to śmieszne, ani życiowe. Napisane niechlujnie, pełno przeoczeń - brak interpunkcji, literówki itd. Pomijając już błąd ortograficzny w tytule.

Nie podoba mi się, bo nie ma tu nawet nic do podobania. Wątpię, by ktoś w tym dostrzegł coś cennego - ja nie dostrzegam.
Tak masz racje. Był błąd, poprawiłem, nie celowy. Już taki jestem, kiedy wychodzę to zawsze żona przygląda mi się czy mam te same dwie skarpetki.
Co do niechlujstwa to tez zgoda bo i nie jest życie inne.
Nie zgodzę się. To czysta proza wyższych sfer. Dramat i tragedia..
A może tak samo rozmawiasz z żona ?

[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
Odpowiedz
#4
Nie mam pojęcia, dlaczego zostało to umieszczone w satyrycznych, jeśli satyry tu nie ma w ogóle, przesłania i humoru zresztą też. Nie wiadomo, czy to dramat, czy proza. W tekście jest całe mnóstwo błędów, np.

Cytat:- Słucham (,) kochanie (?)

Na końcu linijek (i nie tylko) brakuje znaków interpunkcyjnych (a wiersz to chyba nie jest).

Cytat:-Penie Andrzej się o to postarał (,) co ?

A ta wypowiedź to już nie błąd, to wielbłąd.
Literówka - widać, że nie przeczytałeś tekstu, no i zgubiony przecinek. Dodatkowo przed znakiem zapytania nie powinno być spacji, to się powtarza także w innych miejscach.

i tak dalej

Wypisywanie tych błędów sensu nie ma, bo tekst możesz poprawić samemu, ale nie wiem, czy to ma sens, bo trzeba by go napisać od nowa, żebym zmienił o nim zdanie.

Oceny nie wystawię, bo to jest zupełna miniaturka, ale jest na nie. Nic ciekawego.
Odpowiedz
#5
Generalnie ten tekst nie obroniłby się w żadnym z aspektów tekstu literackiego (a już na pewno satyrycznego) przez nieporadność konstruowania świata przedstawionego w dialogu (to jest naprawdę sztuka poprzez dialog zbudować cały kontekst).
Podstawowe wady to:
banalizacja rozmowy, sprowadzenie "życia wyższych sfer" do problemu "kto z kim i z jakim efektem" i jak bardzo "mam to w dupie" (stąd bodaj łazienka jako miejsce akcji, bo inaczej nie umiem tego zinterpretować)
wulgaryzacja psychologiczna w konstrukcji postaci.

Chciałam od zalet, ale...
Granice mego języka bedeuten die Grenzen meiner Welt. [L. Wittgenstein w połowie rozumiany]

Informuję, że w punktacji stosowanej do oceny zamieszczanych utworów przyjęłam zasadę logarytmiczną - analogiczną do skali Richtera. Powstała więc skala "pozytywnych wstrząsów czytelniczych".
Odpowiedz
#6
Zawsze uważałam, że szare komórki gdzieś tam jeszcze u mnie mieszkają, ale naprawdę nie rozumiem "co autor miał na myśli". Nie łapię, nie kupuję, nie podoba mi się. Chaotycznie, nierzetelnie, nieśmiesznie. Na kolanie.
Marks BorderPrincess napisał(a):Kto tam był sędzią, bo czegoś nie czaje. Skoro Laik zaledwie kopnął w udo, a Andrzej trafił z pięści w twarz, to czemu Laik wygrał turniej?

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości