Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wigilia
#16
Jednakże śledzisz mnie, Mestari. I nawet to przyjemne. Brak tylko trzeciej części z punktu widzenia siedzącego gościa. Jak mnie oświeci, to skrobnę. Dzięki.Blush
Odpowiedz
#17
Znowu słodko i ładnie, trochę cukierkowo i moralizatorsko, ale za to z happy-endem… No właśnie – ale czy to koniec? Może warto rozwinąć pomysł? I nie mówię tylko o tryptyku, o trzech opowiadaniach z każdej perspektywy, ale raczej o rozbudowaniu świata. W dłuższe opko? W powieść?

Ja wciąż widzę pewne braki w wykonaniu (dostałeś rózgę pod choinkę?), ale wciąż też mi się podoba. Wciąż jest ten nastrój rodem z „Opowieści wigilijnej”. Ten pomysł z aniołami stróżami jest chwytliwy, nie nowy, ale na polskim rynku pewnie też by się przyjął. Czytałeś „Dobrego Omena” Gaimana i Pratchetta? Albo „Listę życzeń” Colfera? Na pewno oglądałeś „Miasto aniołów” i „Constantine’a”. Wink

Powiedz mi jeszcze, czy anioł stróż też może być niezłą laską? Czy niezłe laski mają niezłe laski za aniołów stróżów? Czy to kwestia losowa? Czy anioł stróż może pójść na imprezę ze swoim – hmm – klientem?

Pozdro serdeczne!
Odpowiedz
#18
(28-12-2014, 16:24)mirek13 napisał(a): Jednakże śledzisz mnie, Mestari. I nawet to przyjemne. Brak tylko trzeciej części z punktu widzenia siedzącego gościa. Jak mnie oświeci, to skrobnę. Dzięki.Blush

Owszem. Mówię co prawda po bułgarsku, a nie po rosyjsku, ale coś z kagiebisty we mnie siedzi Wink
Poza tym - jest co śledzić.
"KGB chciało go zabić, pozorując wypadek samochodowy, ale trafił kretyn na kretyna i nawet taśmy nie zniszczyli." - z "notatek naukowych" Mestari

Odpowiedz
#19
Era, śpieszę wyjaśnić. Moja rózga przypomina najbardziej dorodne cedry północnoamerykańskie. Co do moich artystyczno - intelektualnych zainteresowań, to muszę rozczarować; ostatnio czytam Nelsona DeMilla, a z produkcji filmowych najbardziej kocham "Ranczo". Nic z rzeczy, które wymieniłaś nie czytałem, ani oglądałem. Mam swoich mistrzów w sposobie pisania, konstrukcji i języku i staram pisać tak jak oni. Nieodmiennie fascynuję mnie Stachura z jego poszukiwaniem mądrości wśród prostych ludzi i stwierdziłem, że miał rację. Lubię też jego ckliwą poezją, choć nie uważam go za wybitnego poetę. Bliżej mi do roboli, niż do mojego magisterskiego środowiska nauczycielskiego.
Niezłe laski mają za aniołów - stróżów, starych, zgrzybiałych pierdzieli z grubym portfelem. Czy coś z tym zrobię? Wątpię. Z wrodzonego lenistwa nie wracam do starych tekstów. Z trudem przychodzi mi przeczytanie tego co napisałem (stąd tyle byków), bo z reguły nie czytam. Książkę przerwałem po 200 str. dwa lata temu i już nie pamiętam gdzie ona jest. To trochę na temat wybitnego autora w/w cnotliwych bzdetów. Mnie się wydawały raczej gorzkie. Dzięki.Angel

(28-12-2014, 16:47)Mestari napisał(a):
(28-12-2014, 16:24)mirek13 napisał(a): Jednakże śledzisz mnie, Mestari. I nawet to przyjemne. Brak tylko trzeciej części z punktu widzenia siedzącego gościa. Jak mnie oświeci, to skrobnę. Dzięki.Blush

Owszem. Mówię co prawda po bułgarsku, a nie po rosyjsku, ale coś z kagiebisty we mnie siedzi Wink
Poza tym - jest co śledzić.
Boże, żeby tylko nie chodziło o metody przesłuchań! Jako historyk jestem zdruzgotany twoimi fascynacjami!Confused
Odpowiedz
#20
Mir, poezja? A fe! Poezja jest pedalska, hihi, nawet ta od prostego Stachury. Wink

Cytat:Niezłe laski mają za aniołów - stróżów, starych, zgrzybiałych pierdzieli z grubym portfelem.
No tak, nawet wśród aniołów rozmiar ma znaczenie.

Cytat:Mnie się wydawały raczej gorzkie.
No właśnie gorzkie by były bez anioła. Wink

Cytat:Boże, żeby tylko nie chodziło o metody przesłuchań! Jako historyk jestem zdruzgotany twoimi fascynacjami!
Hihi, wyobraziłem sobie Mes z pejczem. Angel
Odpowiedz
#21
Cytat:Boże, żeby tylko nie chodziło o metody przesłuchań! Jako historyk jestem zdruzgotany twoimi fascynacjami!Confused
Tak się składa, że studiuję też historię Wink

Cytat:Hihi, wyobraziłem sobie Mes z pejczem. Angel
Здравей, обичам те! Tongue

Cytat:Powiedz mi jeszcze, czy anioł stróż też może być niezłą laską? Czy niezłe laski mają niezłe laski za aniołów stróżów? Czy to kwestia losowa? Czy anioł stróż może pójść na imprezę ze swoim – hmm – klientem?
[quote]
Myślisz, że nieźli faceci mają aniołów - stróżów facetów? Ja zawsze myślałam, że taki facet posłucha tylko niezłej laski.
I myślę, że na imprezy też chodzi. No bo kto powie, że ten Ballantines to nie jest dobry pomysł, a i nie wypada pisać do niej po butelce?
"KGB chciało go zabić, pozorując wypadek samochodowy, ale trafił kretyn na kretyna i nawet taśmy nie zniszczyli." - z "notatek naukowych" Mestari

Odpowiedz
#22
I tym sposobem uczłowieczyliśmy aniołów , moje Panie. Ojciec Rydzyk szykuje anatemę.Undecided
Odpowiedz
#23
Mestari z pejczem hmmm bardzo interesująca wizja. Jeśli dodać do tego jeszcze odpowiednio dopasowany mundur z czarnej skóry. Osobliwie ciekawe.

No ale do rzeczy. Powiem tak. W dobrych tekstach zwykle błędy mniej zauważam. Fanta. Masz rację w tej pierwszej części ze sklepem, który się odrywał. Faktycznie tak to może wyglądać. Ale zauważyłem to dopiero po Twoim poście. Wyobraźnia ma, zdaje się, specjalny filtr logiczny, pozwalający tworzyć prawidłowy obraz, mimo takich wpadek. W sumie opowiadanie to nie to samo co tekst prawniczy, bo tam faktycznie problemem może być przecinek postawiony nie w tym miejscu. Jak kto taki tekst będzie chciał do własnych potrzeb zinterpretować, to nawet logika mu nie przeszkadza.
Niemniej jednak wpadek trzeba unikać.
Ja tam natomiast lubię teksty z przesłaniem, niechby i z lekka moralizujące. A anioły. No cóż, bardzo wdzięczny temat. Sam o takiej jednej skrzydlatej spory tekścik napisałem.. Nawet chętnie bym się z nią umówił Smile
Tak, że w sumie fajny to tekst. Problem szczęścia też poruszony w sposób interesujący. Zastanawiam się tylko czemu opowiadasz go z trzech różnych punktów widzenia, ale w sumie takie Twoje prawo.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#24
Śpieszę odpowiedzieć Gorzki Przyjacielu, bo znowu pojedziesz na fuchę i nic nie będziesz czytał. Po pierwszej części niektórzy zwracali mi uwagę na niekonsekwencje logiczne i konstrukcyjne ( pióra z rękawów, gdzie skrzydła anielskie. że krótko i nie rozwinięte wątki itp) więc postanowiłem w ten sposób wybrnąć z tych uwag. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Pochwalony.
Odpowiedz
#25
(28-12-2014, 20:50)gorzkiblotnica napisał(a): No ale do rzeczy. Powiem tak. W dobrych tekstach zwykle błędy mniej zauważam. Fanta. Masz rację w tej pierwszej części ze sklepem, który się odrywał. Faktycznie tak to może wyglądać. Ale zauważyłem to dopiero po Twoim poście. Wyobraźnia ma, zdaje się, specjalny filtr logiczny, pozwalający tworzyć prawidłowy obraz, mimo takich wpadek. W sumie opowiadanie to nie to samo co tekst prawniczy, bo tam faktycznie problemem może być przecinek postawiony nie w tym miejscu. Jak kto taki tekst będzie chciał do własnych potrzeb zinterpretować, to nawet logika mu nie przeszkadza.

Takie podejście sprawia, że do uzusu wchodzi coraz więcej powszechnych i drażniących błędów. Jeśli będziemy olewać granicę poprawności, to jej funkcjonowanie nie będzie miało sensu.
To forum literackie, tak?
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz
#26
Fantasmmmagorio, wyjdź za mnie!
Odpowiedz
#27
Przypominam, że oświadczasz mi się regularnie, a ja się regularnie zgadzam. Teraz przyszła kolej na dogadanie się w sprawie prokreacji.
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz
#28
Pal licho prokreację. Ty dobrze wiesz, moja miła, na co ja liczę.
Odpowiedz
#29
Od razu prokreacja! I wyjdą takie małe wynalazki jak Wy! A nie wystarczy związek duchowy i przyjemność czystego seksu? Fanta przyznała się do zepsucia bukowszczyzną to może i dla mnie miejsce by się znalazło? Problem w tym, że jestem stary pierdziel, ale bez grubego portfela. Jako wiano wniosę Mestari, która prawie zgodziła się na adopcję. Jezu słodki! Gorzki jak to przeczyta, wywali mnie na zbity pysk za deprawację i sprzeniewierzenie się etyce nauczyciela!Angel
Odpowiedz
#30
No nie wiem, nie wiem, nie wpuszczamy pomiędzy nas ludzi, którzy mają w poważaniu poprawność i przecinki, to u nas dość silny fetysz, wiesz, Mirek, jak jest, trzeba dbać o czystość. Blush
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości