Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Widziałem taki kraj... (erekcjato)
#1
Widziałem taki kraj, w którym nikt stekiem
przekleństw nikogo nie obrzuca
Bo każdy jest tylko przecież człowiekiem
i czyste powietrze łykają tu płuca

Gdzie pachnące są żywicą lasy a woda
tak kryształowa, że odbicie
Swoje zobaczysz i cała w ogóle przyroda
jak królowa ma własne życie

Tutaj pogodni są wszyscy ważni politycy
i ci z lewa i ze środka i z prawa
Na każdej dosłownie miasta placu i ulicy
trwa codziennie wielka zabawa

Widziałem taki kraj gdzie nikt nie kłamie
nie ma wciąż afer ani przekrętów
Tutaj się kłaniają zawsze pierwszej damie
i tak kochają swych prezydentów

Widziałem taki kraj gdzie rok kwitły kwiatki
i grzeczni byli łotrzyki i opryszki
Gdzie nigdy nie rosły ceny opłaty i podatki
w pracy dawali często podwyżki

Nikt się nie skarży na swój taki czy inny los
ani nie mówił wszędzie jak mu źle
W wyborach liczy się zawsze na każdego głos
Widziałem taki kraj…



















w pięknym śnie
Odpowiedz
#2
Oprócz snu, można jeszcze czytać utwory utopijne. Smile Np. świat mojej powieści jest bardzo podobny do tego, co tu opisałeś. Smile
https://www.via-appia.pl/forum/Thread-Dr...5%9A%C4%86
Odpowiedz
#3
Cieszy mnie, że w ciemności widzisz światło. Pozdrawiam.

ps/  dział poezji opustoszał - dziękuję, że jesteś.
- żeby sędzia nie zaznał radości w sądzeniu -



Odpowiedz
#4
(11-07-2020, 22:28)Julia napisał(a): Cieszy mnie, że w ciemności widzisz światło. Pozdrawiam.

ps/  dział poezji opustoszał - dziękuję, że jesteś.
no właśnie Julio, co się stało ?
takie spokojne forum a wszystkich jakby wywiało
czy to tylko przerwa urlopowa
czy coś znacznie gorszego ?

pozdrawiam Ciebie ciepło
Odpowiedz
#5
Skoro taka nuda się zrobiła w poezji, to stwierdzam w kilku miejscach zgubiony rytm, ale to norma u autora.
Odpowiedz
#6
(18-07-2020, 20:25)mirek13 napisał(a): Skoro taka nuda się zrobiła w poezji, to stwierdzam w kilku miejscach zgubiony rytm, ale to norma u autora.

no comments 
znudzony krytyku
Odpowiedz
#7
Jaki by ten krytyk nie był, rytm kuleje Smile))
Odpowiedz
#8
Ależ na tym forum w większości wierszy rytm nie jest przestrzegany.
Odpowiedz
#9
To wytłumaczenie, czy zachęta do błędów?
Odpowiedz
#10
(19-07-2020, 18:42)D.M. napisał(a): Ależ na tym forum w większości wierszy rytm nie jest przestrzegany.

Znam ten sposób krytykowania wierszy nie od dzisiaj.  Mirek13 opanował go do perfekcji.
Kiedy kogokolwiek wiersz jest dobry - szuka w nim za wszelką cenę czegoś co ośmieszy autora
zwłaszcza tego,którego nie darzy sympatią czy zwyczajnym szacunkiem:
albo braku przecinka, albo kropki albo wreszcie rytmu -choć przecież nie są to elementy obowiązujące w poezji
bo poezja nie proza i rządzi się swoimi prawami. Mirek o tym wie ale tego nie napisze.
Kiedy zaś wiersz jest kiepski, na ogół w ogóle nie zabiera głosu.
Tak czy inaczej takie ,,zaczepki,, w stylu w/w użytkownika mnie nie ruszają i nie zamierzam się wdawać w jałowe dyskusje, dlaczego
rytm w moich wierszach raz jest a raz go nie ma, bo szkoda mi na to cennego czasu.

D.M : Ciebie pozdrawiam i dziękuję za próbę wsparcia choć Mirka nikt już nie jest w stanie chyba zmienić.
Odpowiedz
#11
Nie pieprz bez sensu.
Dobre wiersze zawsze doceniałem i o tym pisałem.
Twój problem mózgowo - emocjonalny polega na tym, że nie dociera do ciebie informacja, że piszesz źle.
Choćby sto kruchtowo - prawicowych gniotów cię drukowało, pozostaniesz tylko słabym rzemieślnikiem pióra.
Może nawet tylko czeladnikiem.
Nawet od lat nie umiesz opanować tak prostej rzeczy jak rytm, a twoje wiersze tchną patosem, ckliwością, bufonadą, albo bełkotem (w zależności od tematu).
Nie wchodź ze mną w dyskusję bo wiesz czym to skończy.
I skończ również te powtarzane idiotyczne poglądy o poezji rządzącej się jakimiś twoimi, wydumanymi prawami.
Tak się właśnie bronią grafomani i nieudacznicy.
Idź spać i zmień dilera.
Odpowiedz
#12
(19-07-2020, 20:40)mirek13 napisał(a): Nie pieprz bez sensu.
Dobre wiersze zawsze doceniałem i o tym pisałem.
Twój problem mózgowo - emocjonalny polega na tym, że nie dociera do ciebie informacja, że piszesz źle.
Choćby sto kruchtowo - prawicowych gniotów cię drukowało, pozostaniesz tylko słabym rzemieślnikiem pióra.
Może nawet tylko czeladnikiem.
Nawet od lat nie umiesz opanować tak prostej rzeczy jak rytm, a twoje wiersze tchną patosem, ckliwością, bufonadą, albo bełkotem (w zależności od tematu).
Nie wchodź ze mną w dyskusję bo wiesz czym to skończy.
I skończ również te powtarzane idiotyczne poglądy o poezji rządzącej się jakimiś twoimi, wydumanymi prawami.
Tak się właśnie bronią grafomani i nieudacznicy.
Idź spać i zmień dilera.

Ty masz jeszcze większy problem - bo poza swoimi dawnymi wierszami, które wklejasz gdzie tylko się da ALE TYLKO w necie, nie widzisz niczego.
Bufonem to ty jesteś i będziesz nim zawsze, bo to ciebie w dziwny sposób wartościuje KIEDY PONIŻASZ INNYCH .Doceniasz prawie wyłącznie własną twórczość albo tych, którzy ci wazelinują.
Zawiść przez ciebie przemawia bo oprócz twoich kilku wierszy w kilku numerach antologii z jednego raptem portalu nie masz żadnego innego dorobku.
Grafomani to ludzie,którzy często potrafią pisać bo mania pisania nie wyklucza talentu, a nieudacznikiem nie jestem bo moje wiersze są drukowane 
i nie w gniotach o jakich piszesz a wydawnictwach,które od lat są na rynku wydawniczym.
Dlatego twoja opinia o mojej poezji zwisa mi jak kilo kitu na agrafce. I nie próbuj trollowania bo skończy się to na tym ,że zgłoszę ciebie do Admina
i zostaniesz zbanowany nie po raz pierwszy zresztą także na tym portalu.
Rytm nie musi być w każdym wierszu i dobrze o tym wiesz.
I nie udawaj omnibusa poezji, skoro nim nigdy nie byłeś.
Tyle, a teraz uspokój się i najlepiej wyłącz komputer albo wracaj na Opowi-tam możesz sobie obrażać kogo chcesz.
Tu takiego przyzwolenia nie ma.

PS. Skoro nie znasz się na prawach w poezji, to się najpierw doucz a potem ze mną dyskutuj.
Odpowiedz
#13
Widzę, że chcesz mojego powrotu grafomanie bez talentu.
Dałem ci szansę zamilknięcia, jak gdzie indziej.
No to witaj, bo tu wracam Smile
PS. Ja po prostu nie rozsyłam swoich wierszy nigdzie w przeciwieństwie do takiego beztalencia jak ty. Prawem statystki trafi się inne beztalencie z funduszami, który wyda inne beztalencie.
Wepchasz się w każdy projekt kato - prawicowy, to mamy tu guru poezji Angel
I nie strasz, bo nie takie mądrale mnie tu straszyły Big Grin
Odpowiedz
#14
wracaj sobie gdzie chcesz i kiedy chcesz
tylko mnie się nie czepiaj bo nie po to jestem na portalu aby z tobą się użerać
zamilkłem gdzie indziej z własnej woli a ty zakładasz tam kolejne profile i robisz sobie z ludzi jaja
bezczelnie korzystasz z tolerancji administracji

Jeśli chodzi o wydawanie wierszy - obraziłeś zasłużone wydawnictwa ale ty nikogo nie szanujesz poza samym sobą
narcyz do kwadratu z ciebie i tyle
a teraz zachowaj resztkę swej kultury i zostaw mnie w spokoju
a ja ci obiecuję to samo
cześć Mirku
PS. Grafoman bez talentu to pleonazm.
Odpowiedz
#15
Widziałem to wydawnictwo z Ruchodupek Górnych po angielsku.
I wróć na początek komentarzy. Napisałem jedno zdanie o wierszu i notorycznym błędzie, choć wiecznie dorabiasz do tego błędu uszy.
To ty rozpętałeś histerię, bo nigdy nie umiałeś przyjmować prawdy o sobie.
Więc jestem i zostanę.
Będę komentował kogo chcę i na miarę mojej wiedzy i wyczucia.
Tak że możesz na mnie liczyć i nie silić się na retorsje pod moimi wierszami.
Każdy wie jaka przestrzeń umiejętności i talentu nas dzieli.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości