Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W sieci
#1
zaplątani
w sieci kłamstw
upadamy

wijąc się niczym ryba
wyjęta z wody
zanikamy

szukamy sensu
jednak nie wiemy
jak go szukać

byliśmy dobrzy
upadliśmy

Sensu nie znaleźliśmy
The Earth without art is just eh.
Odpowiedz
#2
Po pierwsze, po co "sensu" napisałaś wielką literą? To bez sensu. Albo wiersz biały albo nie i koniec Tongue
Jeśli chodzi o przesłanie.. Cóż. " Sieć kłamstw " należy do najbardziej oklepanych frazesów. Dlatego to, według mnie,
od razu do kosza. Bez zastanowienia. Chociaż z drugiej strony.. Porównanie ludzi do ryb z lekka usprawiedliwia tę
metaforę. Nie jest źle, ale nie jest też bardzo dobrze.
3/5 (:
[Obrazek: Piecz1.jpg]

Pokój.
Odpowiedz
#3
Witaj Lexis, powiem trochę więcej.

Cytat:zaplątani
w sieci kłamstw
upadamy

Strasznie patetyczna myśl

Cytat:byliśmy dobrzy
upadliśmy

Zestawienie dwóch wyrazów z tą samą końcówką w ten sposób nie jest żadnym zabiegiem i nie wzmacnia wiersza, a więc zupełnie niepotrzebne.

Budowa wiersza zmieniła się na lepsze od ostatniego czasu, ale przekaz(nie chodzi już że oklepany i obgadany przy kawce i winku), ale po prostu bardzo słabo podany i nawet karp tego nie zmieni.
Zostawiam owe 3/5 właśnie za lepszą budowę. Ćwicz dalej i pracuj, bo wiersze też tego wymagają!Smile




[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#4
jak dla mnie żenada Lexi Wink przekaz nie dość, że banalny to jeszcze projektowany w jakichś "nas", co wikła tę wirtualną sieć kłamstwa i osób z nią powiązanych jeszcze bardziej - przecież uczucia są osobiste. To ostatnie zdanie "Sensu nie znaleźliśmy" pasuje do tego wiersza wprost idealnie - no nie znaleźliście towarzyszko, nie znaleźliście. Trochę podkreślanie płaskiej filozofii, bo co ciekawsi filozofowie przedstawiali, że sensu się nie szuka, tylko się go nadaje. Do tego melodia - ni to częstochowska ni radomska, nie podoba mi się Smile pozdrawiam!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości