Ankieta: Czy uważasz, że taki wątek to dobry pomysł
Ankieta jest zamknięta.
Tak
56.52%
13 56.52%
Nie
30.43%
7 30.43%
Nie mam zdania
13.04%
3 13.04%
Mam inny pomysł i podeślę go na PW lub zaproponuję w wątku poniżej
0%
0 0%
Razem 23 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Wątek informacyjny o banach dla użytkowników
#1
Wątek ten jest wynikiem dzisiejszej, dość burzliwej dyskusji na SB.

Czy uważacie, że założenie wątku informacyjnego o banach dla userów jest dobrym pomysłem?

Byłby to zamknięty, czysto informacyjny wątek, w którym podawalibyśmy kto i za co dostał bana. Oczywiście bez szczegółów, ale tak, żeby było jasne jaki był powód danego bana.

Myślę, że tymczasowe bany, np. za osiągnięcie pułapu 100% warnów byłyby pomijane, informowalibyśmy tylko o permabanach.

Wątek tylko informacyjny z tego względu, że decyzje administracji o banach nigdy nie podlegały dyskusji publicznej i leżą jedynie w gestii administracji.

Wątek ten miałby na celu uniknięcie spekulacji, domysłów i plotek, które niestety często się rodzą w podobnych sytuacjach.

Co o tym myślicie?

Proszę o spokojną, konstruktywną dyskusję, bez zbędnej agresji, sarkazmu i wbijania sobie szpilek.

::EDIT::

Dla ścisłości: Ankieta nie jest GŁOSOWANIEM czy taki wątek powstanie, czy nie - jest tylko wizualizacją opinii użytkowników.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#2
Jestem za! Jak każdy wścibski Polak, jestem ciekaw, za co wywalili mojego sąsiada, i chętnie się pośmieję z jego nieszczęścia, albo może i rozpętam z tego powodu aferę. W końcu coś się musi dziać Tongue

Z wyżej wymienionych powodów nie zgadzam się.
Mój ban - moja sprawa i moja indywidualna dyskusja z administracją. Jeśli chcę, to podzielę się tym ze znajomymi lub będę szukał wśród nich sprzymierzeńców.

EDIT

Dopiero teraz przeczytałem dyskusję w sb, w wyniku której ten wątek powstał i...
...nie zmieniam zdania Tongue

Temat do poruszania spraw banów to dobry pomysł, jeśli społeczność mogłaby w nim sama osądzać delikwenta lub wyrażać swoją aprobatę/dezaprobatę dla decyzji administracji. Jako wątek stricte informacyjny moim zdaniem jest bez sensu.
Odpowiedz
#3
Ja natomiast o dziwo jestem na nie Tongue Ban to prywatna sprawa pomiędzy ukaranym a wymierzającym karę. W świadomości przeciętnego użytkownika nic taka informacja nie zmieni natomiast może wywołać wiele niepotrzebnych dyskusji czy problemów.
Don't get too close
It's dark inside
It's where my demons hide...


"The Edge... there is no honest way to explain it because the only people who really know where it is are the ones who have gone over."
Odpowiedz
#4
Jestem przeciwko.
Każdy zbanowany raczej wie, co zrobił, że do tego doszło. To jego sprawa. Jego i administratorów. Osobiście nie lubię, gdy wieści o moich błędach chodzą od jednej osoby do drugiej.
Myślę, że dobrze jest tak, jak jest.
The Earth without art is just eh.
Odpowiedz
#5
Wow, jestem naprawdę lekko zszokowany dotychczasowymi odpowiedziami Smile

Aha, jeszcze dla ścisłości: Ankieta nie jest GŁOSOWANIEM czy taki wątek powstanie, czy nie - jest tylko wizualizacją opinii użytkowników.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#6
Uważam, że taki wątek to dobry pomysł. Rozwiałby wątpliwości i właśnie nie powodował różnych wniosków i opinii "za plecami", które mogą być nie właściwe, szkodzące zbanowanemu(to też człowiek, noga może się powinąć), lub też popierające złą opinie o forum/ administracji, dlatego też uzasadnienie bana uważam za dobry pomysł(chyba stosowna informacja uniemożliwiłaby insynuacje)

Taki wątek powinien mieć jednak pewne ograniczenia:

- osoba, która zostaje zbanowana powinna być zapytana, czy chce, by ujawniono powód tego bana(chyba, że Administracja stwierdzi, że jest to konieczne)
- nie będzie to naruszało godności osobistej(jak trzeba to sprecyzuje)
- wątek będzie zamknięty, czyli nie będzie dyskusji dlaczego tak, a nie inaczej

Sprawa do dopracowania, kto nie chce, to do takiego wątku zaglądać nie musi.

IMO twierdzenie, że "nie chce się wiedzieć" jest hm... zabawne, skoro po każdym banie sypią się tysiące pytań DLACZEGO KTOŚ ZOSTAŁ ZBANOWANY.
Więcej konsekwencji.

[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#7
Mniej wścibskości.

Według mnie niepotrzebne. I prywatność tu nie gra roli, bo przecież co to za prywatność, jeśli banuje się za publiczne wypowiedzi? Jedyny sens to przestroga i informacja dla innych, za co można zostać zbanowanym. Ale do tego jest regulamin. Po co więc wątek z listą użytkowników, którzy dla nowych i tak będą bardziej anonimowi, niż są normalnie? Taka dziwna zachcianka. Ja bym się z tym nie męczył. Ale ogólnie mi zwisa, bo co to komu szkodzi? Niemniej i tak nie widzę sensu.
[Obrazek: Piecz1.jpg]
"Z ludźmi żyj, jakby widziany przez Boga. Z Bogiem rozmawiaj, jakby słyszany przez ludzi".
Lucjusz Anneusz Seneka
Odpowiedz
#8
maciekbuk, wątek wynikł z zapotrzebowania, tu nie chodzi o wścibskość, a o "plotkę", która potem może być szkodliwa lub nie.
Zwykłe info, poparte szczegółami, lub nie powinno załatwić sprawę.
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#9
a pomyśleć żeby nie było tego wątku i dyskusji na sb gdybym jej nie zaczął Tongue

greg, prosiłem o KONSTRUKTYWNĄ dyskusję. Jeśli nie masz nic do powiedzenia, to się nie odzywaj, bo tylko zaśmiecasz temat. -rr-
[Obrazek: b22j.jpg]
Odpowiedz
#10
Ośmielę się zauważyć, że PRAWDZIWE powody bana niezawsze są podawane do wiadomości publicznej, zwłaszcza jeśli jest to sprawa osobista lub chodzi o bardziej złożony problem.
Wtedy administracja zasłania się oficjalnym powodem typu "multikonto", "spam", czy "bluzgi na forum" i w tym przypadku akurat ich całkowicie rozumiem.

Również z tego powodu uważam taki wątek za niepotrzebny. Będziemy tylko informowani o czymś, co nas nie dotyczy, na co nie mamy i tak wpływu, a do tego nie zawsze będą to prawdziwe informacje.

Zaś same pytania o powód bana mnie nie dziwią, wszyscy chcieliby wiedzieć, ale nie powinni Tongue
Odpowiedz
#11
(23-02-2013, 13:59)Szaden napisał(a): Ośmielę się zauważyć, że PRAWDZIWE powody bana niezawsze są podawane do wiadomości publicznej, zwłaszcza jeśli jest to sprawa osobista lub chodzi o bardziej złożony problem.
Wtedy administracja zasłania się oficjalnym powodem typu "multikonto", "spam", czy "bluzgi na forum" i w tym przypadku akurat ich całkowicie rozumiem.

Również z tego powodu uważam taki wątek za niepotrzebny. Będziemy tylko informowani o czymś, co nas nie dotyczy, na co nie mamy i tak wpływu, a do tego nie zawsze będą to prawdziwe informacje.

Zaś same pytania o powód bana mnie nie dziwią, wszyscy chcieliby wiedzieć, ale nie powinni Tongue

Nie nazwałbym tego "zasłanianiem się", bo ma to dość negatywny wydźwięk. Nigdy - ani razu - powód, który podajemy nie był NIEPRAWDZIWY. Czasem zdarza się tak, że powodów jest więcej niż jeden, czasem jest to wręcz cała lista. Tak jak mówisz, czasami sytuacja jest naprawdę skomplikowana lub chodzi o prywatność użytkownika/ów.

P.S. Mamy 14 głosów, a jedynie 5 użytkowników wypowiedziało się na temat. Proszę, jeśli macie swoje zdanie, uzasadnijcie je - pomoże nam to w podjęciu decyzji czy założyć taki wątek. Im więcej argumentów, tym lepiej. Jak narazie jest 5 opinii, reszta to puste głosy...
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#12
Niech każdy kto chce tego wątku zastanowi się ile może być powodów zbanowania kogoś? Trzy? Cztery? Może pięć tak więc każdy kto choć troszkę znał osobę zbanowaną bez problemu domyśli się powodu a reszta? Reszta niestety ma nic do tego!
Don't get too close
It's dark inside
It's where my demons hide...


"The Edge... there is no honest way to explain it because the only people who really know where it is are the ones who have gone over."
Odpowiedz
#13
Zauważ jednak, Magu, że po prawie każdym banie zaraz jest dyskusja na SB, a za co, a dlaczego, a na ile, a niesłusznie. Często zdarza się, że użytkownicy DOMYŚLAJĄ się niesłusznie, bo mają jakąś opinię, bo znają osobę lub też "bo źli admini znowu kogoś zbanowali z zemsty". Być może taki wątek ukróci te spekulacje, plotki i ferment, który powodują. Ja nie twierdzę, że tak, ale taka miałaby być idea tego wątku.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#14
Root mi się wydaje (bo m.in. znam siebie Tongue) że dyskusja i owszem jest ale nie w kolejności "a za co, a dlaczego, a na ile, a niesłusznie." lecz "niesłusznie! bla bla" i pod właśnie owym bla bla kryje się ewentualna próba wpłynięcia na waszą decyzję.

Cytat:bo źli admini znowu kogoś zbanowali z zemsty

Niestety osoba banująca zawsze będzie tą złą. Sam dostałem bana i także byłem o to zły choć wiedziałem że złamałem regulamin umyślnie. Nikt nielubi być karanym i nikt nie lubi jak kara się jego przyjaciół. Idąc tym tropem trio: wina>kara>nienawiść zawsze będzie istniało.

Jednakże żeby nie było nie mam nic przeciwko powstaniu takiego tematu. Smile
Don't get too close
It's dark inside
It's where my demons hide...


"The Edge... there is no honest way to explain it because the only people who really know where it is are the ones who have gone over."
Odpowiedz
#15
Nie mam zdania bo nie mam zdania, nie obchodzi mnie to, taka jest moja argumentacja Big Grin Zresztą przy tych kontrowersyjnych banach i tak wiem o co chodzi, bo za dużo czasu tutaj przesiedziałem, żeby musieć się specjalnie zastanawiać Wink
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości