Ulubione opowiadania
#1
Jak w temacie. Jakie są Wasze ulubione opowiadania? Po przeczytaniu jakich opowiadań musieliście zbierać szczenę z podłogi? Smile Wiadomo, opek powstaje sporo - dużo jest średnich, dobrych i bardzo dobrych, ale większość z nich ulatuje z pamięci. Naprawdę wspaniałych powiedziałbym, że jest raczej mało - to takie szybkie strzały od autora ku czytelnikowi, które potrafią człowiekiem wstrząsnąć/oczarować/zawładnąć/zagnieździć się w świadomości już na stałe.

Zachęcam do udzielania się w tym temacie! Angel

Nad listą swoich ulubionych opowiadań myślałem dość sporo ostatnimi dniami i oto one (kolejność alfabetyczna, bo wszystkie są tak świetne, że ciężko pozycjonować):

Człowiek w czarnym garniturze - Stephen King
Impreza u Brandy - Jonathan Carroll
Martwa dziewczynka na poboczu - John Everson
Ostatni szczebel w drabinie - Stephen King
Sceny małżeńskie z przyszłości - James Stevens-Ace
Świat, którego pragnęła - Philip K. Dick
To żyje w nas - Stephen King
Weekendowicz - Jeffery Deaver
Zabaweczka - Jan Maszczyszyn
Zeznania Randolpha Cartera - H.P. Lovecraft
Odpowiedz
#2
Martwa dziewczynka przy drodze - potwierdzam, jest coś cholernie magicznego w tym opowiadaniu.

Moje typy:
Karabin - Jack Ketchum
Prawo Megan - Jack Ketchum
Odpowiedz
#3
Taki fajny wątek, a tu cisza? Confused
Odpowiedz
#4
"Sól na pastwiskach niebieskich" - M.L. Kossakowska
Odpowiedz
#5
"Model Pickmana" H.P. Lovecrafta (za pierwszym razem - końcówki się naprawdę nijak nie spodziewałem, a to u Lovecrafta dosyć rzadkie)
"Obywatel, który się zawiesił" R. Kosika za bycie "must read" dla każdego korwinisty, PRAWDZIWEGO liberała i libertarianina.
Cała moja twórczość, z której jestem zadowolony:
Na zwłokach Imperium[fantasy]
I to jest dokładnie tak smutne jak wygląda.

Komentuję fantastykę, miniatury i ewentualnie publicystykę, ale jeśli pragniesz mego komentarza, daj mi znać na SB/PW. Z góry dziękuję za kooperacje Tongue
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości