Ulubione cytaty
#1
Wiem, że był gdzieś na forum wątek z ulubionymi cytatami z książek, ale nie mogę go znaleźć, poza tym ten poniżej nie jest z książki Smile

"For it's the end of history, it's caged and frozen still. There is no other pill to take, so swallow the one that made you ill!

The Nina, The Pinta, The Santa Maria, the noose and the rapist, the fields overseer, the agents of orange, the priests of Hiroshima. The cost of my desire.

Sleep now in the fire."

Zack de la Rocha "Freedom"
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#2
"French Kiss":
"- Wierzysz w miłość, która przetrwa całe wieki?
- Eee... Kochałem moją matkę..."

Marks BorderPrincess napisał(a):Kto tam był sędzią, bo czegoś nie czaje. Skoro Laik zaledwie kopnął w udo, a Andrzej trafił z pięści w twarz, to czemu Laik wygrał turniej?

Odpowiedz
#3
Z książki "O Angliku Który Wszedł Na Wzgórze A Zszedł Z Góry" Chritopohera Mongera:
"Nie mamy żadnej szkoły i większość ludzi uważa nas za twp, ale my wcale nie jesteśmy tacy twp, by nie wiedzieć, że jesteśmy twp"

Z piosenki "Mental Revenge" Waylona Jenningsa:
"You never really loved me. You only made me blue.
And all in all, if the courtain should fall,
I hope that it falls on you."
"Problem w tym, mili moi, że za mało tu kowboi, a za dużo się wypasa świętych krów"
Z. Hołdys, Lonstar, "Countrowersja" 

Kroniki Białogórskie: tom I - http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=2143 (kto szuka ten znajdzie wersję płatną Wink ); tom II - http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=9341.

kronikibialogorskie.pl, czyli najbrzydsza strona www w internetach
Odpowiedz
#4
„- Jaką masz radę dla młodych pisarzy? - Pijcie, dupczcie i palcie masę papierosów.” - Charles Bukowski
Odpowiedz
#5
Nie książka co prawda, ale komiks:
"Kaznodzieja"

- Nadmiar wolnego czasu prowadzi do poezji - Cassidy.
Odpowiedz
#6
"Najpierw trzeba poznać alfabet, później gramatykę. Dopiero wtedy można mówić o własnym stylu i magii." - C.R. Zafón "Marina"

"Zmienię świat. Albo zginę, próbując go zmienić." - Marina i Siergiej Diaczenko "Dzika energia".

"W końcu pora zrozumieć, że pluje się na tych, którzy pozwolą na siebie pluć. Pora pokazać siłę w walce o należną nam sprawiedliwość. Tylko wtedy władza cię zauważy. Koniec z żaleniem się na władzę. Władzy należy się sprzeciwiać i żądać tego, co się społeczeństwu należy." - Anna Politkowska
"KGB chciało go zabić, pozorując wypadek samochodowy, ale trafił kretyn na kretyna i nawet taśmy nie zniszczyli." - z "notatek naukowych" Mestari

Odpowiedz
#7
Cytat:Bez ognia, bez treści, bez idei, bez polotu wszystko stanie się tylko rutyną i szablonem
Fiodor Dostojewski
Cytat:Bieganie za kobietami jeszcze nikomu nie zaszkodziło, niebezpiecznie jest je złapać
Jack Davies

Cytat:Nie ważne że plują, ważne czy celnie
Ja Smile
[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
Odpowiedz
#8
"Kto nigdy nie przegrał, ten tak naprawdę nigdy nie walczył" Jigoro Kano
"
Odpowiedz
#9
"Nie ma żadnych prostych ścieżek. Są tylko pułapki, przeszkody i ciemność" - Robert Jordan, "Koło Czasu"

"Niewiedza to błogosławieństwo" - Cypher, Matrix

"Nareszcie ktoś, kogo warto zabić" - przywódca Sasów, którego imienia nie pomnę, "Król Artur"
Marks BorderPrincess napisał(a):Kto tam był sędzią, bo czegoś nie czaje. Skoro Laik zaledwie kopnął w udo, a Andrzej trafił z pięści w twarz, to czemu Laik wygrał turniej?

Odpowiedz
#10
Oj, sporo takich ulubionych by się znalazło. Ostatnio często chodzą mi po głowie aforyzmy Stanisława Jerzego Leca, do których mam ogromną słabość... z wielu powodów. Rzucam kilka, tych, które najlepiej pamiętam i za którymi przepadam:

"Chwila poznania swego beztalencia jest błyskiem geniuszu."

"Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby."

"Bądź altruistą. Szanuj egoizm drugich."

"Czy wolno mijać się z prawdą? Tak, jeśli się ją wyprzedza."

"Czas robi swoje. A ty człowieku?"

"Posiadł wiedzę, ale jej nie zapłodnił."

"Bądźmy ludźmi tak długo, póki nauka nie odkryje, że jesteśmy czym innym."

"Głowa do góry! - rzekł kat zarzucając stryczek."

"Nawet w jego milczeniu były błędy językowe."

"Niejednemu zeru wydaje się, że jest elipsą, po której świat się kręci"



Quod me non necaverit, certe confirmabit


Nie dajmy się zwariować. Nie mam doktoratu z filologii polskiej. Oceniam według własnego uznania...
wiersze, nigdy zaś Autora.
Odpowiedz
#11
No cóż, przyznam się bez bicia - uwielbiam książki Sapkowskiego. I wiele tam perełek wyłowić można :
"Poglądy są jak dupa, każdy jakieś ma, ale po co od razu pokazywać... "

"Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze."

"Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu, a z pewnością o niebo lepiej, niż bez celu się cofać."

"Nie można zapłacić za coś, co nie ma ceny. Niektórzy twierdzą, że każda, absolutnie każda rzecz na świecie ma swoją cenę. To nieprawda. Są rzeczy, które ceny nie mają, są bezcenne. Najłatwiej poznać takie rzeczy po tym, że raz utracone, są utracone na zawsze. "

"W dziewictwie trwać podejrzaną i przeciwną naturze jest rzeczą. "

Smile
Odpowiedz
#12
de la Rochefoucauld, jeżeli chodzi o aforyzmy, np: "Są ludzie, którzy nigdy by nie byli zakochani, gdyby nie słyszeli o miłości."
Można tu sypnąć Pratchettem, ale fani i tak znają na pamięć (;
Odpowiedz
#13
Cytat:Najpierw martw się o to, jak przeżyć. Potem zastanowisz się, jak żyć.
,,Przysięga krwi" Richelle Mead

Cytat:Jeśli się wyróżniasz , jesteś znienawidzony przez innych

Cytat:Zostaw miasto głupców

Skieruj się na wolność każdego poety

Cytat:Kryje się we mnie wiele człowieczych instynktów. Są schowane głęboko, ale gdzieś tam są.

Cytat:Są tajemnice, o których mówi się tylko szeptem...



Niestety autorów nie pamiętam Blush
Ostatnie dwa pochodzą z jakichś książek, zaś trzecie od dołu z piosenki.
The Earth without art is just eh.
Odpowiedz
#14
Charles Bukowski, "Szekspir tego nie robił":

"Niczego nie powiedział, ale mówił bez przerwy"

"Powiedziałem jej, że jeśli bardziej pokaże nogi, to jej powiem, czy jest dobrą, czy złą pisarką. Nie pokazała"

"Nie lubię swojej twarzy, nienawidzę luster; popełniliśmy błąd gdzieś kiedyś dawno temu i nie potrafimy znaleźć drogi powrotnej"
Odpowiedz
#15
"Cholera mi do tego co śmieszne, a co nie. Ja wole zginąć na swój sposób, niż żyć i cieszyć się na wasz"- Marek Hłasko Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości