Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Twórczość
#1
...jest dla mnie wszystkim po trochu: lekcją pokory, karą, nagrodą, zabawą i przygodą z darowaną obecnością, atrakcyjną i podniecającą odmianą egzystencji, ucieczką w śmiech przed jej rzeczywistą monotonią i zarazem niezgodą na jej dziadostwo, świadomym zagadywaniem swoich cierpień, tych prawdziwych i tych wyolbrzymionych, względnych, bo subiektywnych, odwracaniem od nich uwagi, reakcją organizmu na zmianę osobowości, lekarstwem na chroniczne osamotnienie i fałszywe współczucie, ratunkowym kołem prze agresywną nieżyczliwością bliźnich, zastępczą formą bytu na uwięzi, nieruchomym ruchem, sposobem na senne koszmary i emocjonalną huśtawkę, wyzwaniem, uczeniem się pokonywania trudności, zbawiennym przejściem w stan duchowej metamorfozy, daremną próbą zrozumienia siebie i dożywotnim, nieudolnym, i dlatego stale podejmowanym usiłowaniem określenia swojej wewnętrznej kondycji.
Odpowiedz
#2
Hmmm... Wiesz co? To chyba jest za małe jak na miniaturę. Ale to tylko moje zdanie Wink Powiem ci, że jak zaczęłam to czytać to pomyślałam, że pomyliłam działy. Czemu? Ponieważ sadziłam iż to jakiś wątek do dyskusji z kawiarenki. Sprawdziłam jeszcze raz w jakim dziale się znajduję i okazuje się, że to nie jest pogawędkowa część Wink Ciężko mi o tym cokolwiek powiedzieć. Tak szczerze, fajny fragment. Tylko tak jak mówiłam wcześniej trochę krótki.

Ocena:

1/10
Nie wszyscy mogą być aniołami, ale każdy może być człowiekiem.

Odpowiedz
#3
Troszeczkę przydługie to zdanie. Literówka. Skoro zaczynasz od wielokropka, jako kontynuację tytułu, to przydałoby się i w tytule tenże znak zamieścić. Osobiście sugeruję w ogóle wielokropków się pozbyć.
Cóż, nie zrobiło na mnie specjalnego wrażenia, ani nie odrzuciło, ani nie skłoniło do szczególnej refleksji. Wyliczanka o charakterze informacyjnym właściwie. Po prostu określenie, czym dla podmiotu jest twórczość. Można rzec, że wyrażone zostało jego, czy też Autora, zdanie na ten temat xD.

P.S. Sil, bywały krótsze miniatury Wink.
Odpowiedz
#4

Czytałem kiedyś powieść Andrzejewskiego, gdzie zdania były tak długie jak tutaj. Nie czyta się najlepiej. U Andrzejewskiego była akcja.
Samo wyliczanie nie wystarczy. Trzeba coś dodać. Jakiś wątek.
Czasami jesteśmy panami świata, częściej jego cieniem.
Odpowiedz
#5
Zgubiłem się, nie dotarłem do końca. Wyliczanka - nic o tym więcej nie mogę napisać. Wyrażone zdanie Autora w jednym, koszmarnie długim zdaniu. W dodatku nie obyło się bez wpadek interpunkcyjnych, ale w sumie kto by się nie pogubił w takiej ilości przecinków... Wybacz, ale nie.

1/5
Odpowiedz
#6
Moim zdaniem OWSIANKO powinnaś/powinieneś po każdej definicji zrobić enter. Wydawałoby się to dłuższe i byłoby bardziej czytelne. Mimo to podoba mi się Sleepy
Agrippa Von Nettesheim
Muzyka uspokaja umysł, ułatwia wzlot myśli, a gdy trzeba, pobudza do walki.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości