Trylogia Husycka - praca magisterska
#1
Hej,

Może i to głupio, że na forum nie udzielam się już od bardzo dawna, a teraz proszę o pomoc, ale mam nadzieję, że mimo to ktoś z Was będzie w stanie coś mi podpowiedzieć.

Zachciało mi się robić magisterkę i tematem mojej pracy będą wybrane zagadnienia z Trylogii Husyckiej, więc od paru tygodni przeczesuję internety w poszukiwaniu książek, którymi mogłabym się posłużyć - chodzi o te, które traktują choć w części o Trylogii. Niestety, znalazłam bardzo niewiele, zaledwie parę pozycji, w których być może trafi się coś użytecznego... pod warunkiem, że w ogóle do nich dotrę. Nie chodzi mi o fanowskie artykuły czy o wywiady, takich już trochę mam, ale właśnie o typowo naukowe opracowania. Czy komuś z Was nasuwa się jakiś tytuł? Z góry dziękuję.
Komentując dzielę się osobistymi, subiektywnymi odczuciami, nie poczuwam się do znajomości prawdy absolutnej Wink

W cieniu
Nie ma
Czarne płaszcze

[Obrazek: Piecz1.jpg] 

Odpowiedz
#2
Hej Kruku Wink. No faktycznie temat po byku sobie wybrałaś. Nie chcę Cię martwić, ale ja nic na ten temat np. nie spotkałem. Może dlatego, że z przeproszeniem, "Trylogia Husycka" moim zdaniem mniej jest warta niż papier na którym ją wydrukowano. Właściwie to robi się z części na część coraz gorsza.
Pozdrawiam serdecznie.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#3
Dzięki za odpowiedź i za pocieszenie, Gorzki Tongue Big Grin mój promotor będzie musiał zadowolić się tym, co mam, a potem ujawni się mój talent do grzebania w kronikach, opracowaniach itd... znaczy, mam nadzieję, że się ujawni Big Grin

Pozdrawiam również.
Komentując dzielę się osobistymi, subiektywnymi odczuciami, nie poczuwam się do znajomości prawdy absolutnej Wink

W cieniu
Nie ma
Czarne płaszcze

[Obrazek: Piecz1.jpg] 

Odpowiedz
#4
Hus nieugięcie bronił Biblii. „Bunt przeciw błądzącemu papieżowi oznacza posłuszeństwo wobec Chrystusa” — pisał. Dowodził ponadto, że prawdziwy kościół to nie papież i hierarchia rzymska, ale „ogół wybranych i mistyczne ciało Chrystusa, którego głową jest Chrystus. Za głoszenie takich poglądów Hus został osądzony przez sobór w Konstancji i skazany na śmierć za herezję. Odmówił odwołania swych nauk, twierdząc, że „lepiej jest dobrze umrzeć, niż źle żyć”, i zginął na stosie w roku 1415. Ten sam sobór nakazał wykopać i spalić kości Wiklifa, zmarłego i pochowanego ponad 30 lat wcześniej!
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz
#5
Wiem, a co to wnosi do wątku?
Komentując dzielę się osobistymi, subiektywnymi odczuciami, nie poczuwam się do znajomości prawdy absolutnej Wink

W cieniu
Nie ma
Czarne płaszcze

[Obrazek: Piecz1.jpg] 

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości