Troszeńkę zdjęć.
#31
No wreszcie jakiś kolor na twych zdjęciach się pojawił... popatrzmy.

Zacznijmy od tego czym robisz zdjęcia? Telefonem komórkowym??? Cóż warto by się wyposażyć w jakiś lepszy aparacik, bo widzę, że masz talent do zdjęć i wyraźnie Cię to ciągnie Smile A skoro stać cię na Nokię N73, to może na coś lepszego też? Nie musi być nowe, przeszukaj allegro Smile

Przejdźmy do meritum. W twoich zdjęciach ewidentnie brakuje ostrości. Widzę, że wybierasz do swych zdjęć tematy niebanalne, to bardzo dobrze, ale to niestety nie wszystko. W połowie twoich zdjęć widać jakieś zgrzyty, a to za ciemne,a to nie ostro , a to nie nie widać i tak dalej.

Są oczywiście perełki typu chociażby ten zachód słońca, albo te zdjęcia w poście #20.

Werdykt: Jak na sprzęt którym dysponujesz fotografie są świetne, ale czeka Cię trochę pracy przy photoshopie/wydatków na lustrzankę. Pozdrawiam Smile
"Popatrz jeno - rzekł Szarlej, zatrzymując się. - Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota."
Narrenturm, Andrzej Sapkowski
Odpowiedz
#32
Ja tylko dodam, że inwestycja w lustrzankę na pewno zwróci się w postaci rozwiniętego talentu! Polecam Ci również stronę http://www.opuszczone.pl oraz http://www.benscamera.com - na pewno zainteresuje Cię tematyka zdjęć.
Jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć o fotografii cyfrowej natomiast, to polecam 123di - program-nauczyciel. To kompendium wiedzy, od budowy matrycy w aparacie po obróbkę zdjęć.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#33
Tutaj to może będą zdjęcia troszkę innego typu, ale może komuś się spodobają.

[Obrazek: 72060694.jpg]
Pierwsza próba puszczenia wodzy fantazji.

[Obrazek: 72036005.jpg]
Tutaj próba uchwycenia dobrej ostrości po Waszej wypowiedzi na jej temat.

[Obrazek: 71426060.jpg]
Zabawa z kilkoma zdjęciami posklejanymi w jedną całość. Taki własny autoportret można by tak to ująć.

[Obrazek: 70814954.jpg]
Logo, które wymyśliłem jakiś czas temu.
"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp.
Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”
Odpowiedz
#34
[Obrazek: 72591192.jpg]
"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp.
Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”
Odpowiedz
#35
Powiem szczerze, że przed Tobą dużo pracy. Poza techniką, brakuje Ci przede wszystkim jakiejś koncepcji. Pierwsze zdjęcia w ogóle mnie nie poruszyły; b&w dość słabe, kadry ujdą, ale pomysły strasznie przeciętne. Potem jest coraz lepiej, zachód słońca super, i pierwsze zdjęcie z przed ostatniej serii mi się podoba. Reszta...
Nie zgodzę się z Rootem, w tym przypadku inwestowanie w lustrzankę to będzie za dużo. Na dobrą lustrzankę trzeba wydać 3 tysiące złotych(razem z uniwersalnym obiektywem), a za tysiąc można kupić cyfrówkę i równie dobrze się na niej uczyć. Nie jestem ekspertem, nie chcę się wymądrzać, tak po prostu uważam.
Pracuj, bo praca czyni mistrza.


Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do siebie http://www.inkaustus.pl/showthread.php?tid=588 i http://truskawkova.digart.pl/
"Opinie tworzą nie najmądrzejsi, lecz najgadatliwsi"

Władysław Biegański

Odpowiedz
#36
Portret jaki udało mi się zrobić lustrzanką od znajomej.    
Zmieniłem na tutejszy hosting, z uwagi iż zdjęcia nie wyświetlało.
"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp.
Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”
Odpowiedz
#37
zdjęcie super! kolory świetne, fajny kadr, dobra ostrość. Jedyne do czego mogłabym się przyczepić(a jestem czepialska Big Grin) to, żeby przechylić głowę modelki ciut w dół, albo wyżej się ustawić(by zdjęcie nie wyglądało jak robione z dołu. Ale jakbym miała ocenić dałabym 10/10 Wink Powodzenia w dalszej pracy!
"Opinie tworzą nie najmądrzejsi, lecz najgadatliwsi"

Władysław Biegański

Odpowiedz
#38
Więc jak widzisz "Awangardo" żebym robił lepsze zdjęcia potrzebuję lepszego sprzętu fotograficznego.
A oto zdjęcie jak na życzenie, kolorowe. Aczkolwiek nie jestem jego autorem, chciałem tylko zaprezentować jak się zmieniłem ze zdjęcia,które zostało zgrabnie ujęte zwrotem "a'la Jesus".    
"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp.
Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”
Odpowiedz
#39
"Posiadanie lustrzanki nie czyni z Ciebie fotografa tylko posiadacza lustrzanki". Nawet cyfrówką można zrobić rewelacyjne zdjęcia- wystarczy mieć pomysł. Ja nie twierdzę, że nie będziesz robił lepszych zdjęć "Xenon13"- twierdzę, że brakuje Ci koncepcji.
"Opinie tworzą nie najmądrzejsi, lecz najgadatliwsi"

Władysław Biegański

Odpowiedz
#40
Koncepcja niejednokrotnie jest, no ale... Właśnie są te ale.
Otóż uwielbiam robić zdjęcia w zaciemnionych miejscach, no ale ISO nie wydala w telefonie, to za ciemne to nie umie uchwycić ostrości
toż to zapisze jest przejaśnione, bądź za ciemne. Często nawet Photoshopem nie idzie tego naprawić. Są ogromne szumy, etcetera.
Nim u mnie się włączy aparat to też jest wiele do gadania, bo są momenty w których po prostu szybkość reakcji jest musem, a nie raz to telefon się zatnie, albo aparat nie chce włączyć. Wiem, pewnie powiecie, że i tak sprzęt to tylko sprzęt, ale jak zauważyłem Awangarda po jakości zdjęć jakie tu dałaś, nie używasz byle jakiego sprzętu. Twierdzicie, że nie mają koncepcji. Dla jednych mają dla innych nie. Ty i Sol macie swoją opinię reszta ludzkości (o ile mogę tak nazwać dzisiejsze społeczeństwo) może mieć inne zdanie. Zrobiłem wczoraj kolejne zdjęcie lustrzanką od Agaty, kolejny portret.    
Osobiście nie czytałem nawet tych "złotych zasad fotografowania" co krążą po necie. Wszystkie zdjęcie co robię robię z pasji, a nie z tego, że robię, bo robię. Więc wy nie musicie dostrzegać tego co chciałem przekazać w zdjęciach.

P.S.
Chciałem dodać jeszcze to, że zwykły aparat cyfrowy to nie to samo co lustrzanka, no chyba, że z wymienną optyką. Prawie wszystkie aparaty cyfrowe mają wszystko zautomatyzowane, to nawet jak chce się coś zrobić to c*uja z tego wyjdzie za przeproszeniem.
"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp.
Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”
Odpowiedz
#41
Zaciemnione miejsca najlepiej wychodzą w HDR'ach. Nie używam byle jakiego sprzętu, wydawałam kupę kasy za aparat, ale zanim postanowiłam go kupić fotografowałam cyfrówką dość długo. Ale ja liczę na konstruktywną krytykę, chcę by wytykano mi błędy i poprawiano. Prawdą jest to, że nie wszystkim dogodzisz, ale ja tylko wyraziłam swoje zdanie, uważając, że brakuje Ci koncepcji. Cykanie zdjęć byle czemu nie sprawi, że będziesz się rozwijał, musisz mieć jakiś punkt oparcia.

A portret jest nieostry- twarz, a przynajmniej oczy. Ostra jest bluzka?

A jeśli chodzi o zasady fotografowania... Każdy ma swoją własną szkołę. Pomoc fotografów albo artykułów tylko ułatwia i przyspiesza naukę.

No ok, nie musimy dostrzegać tego. Przyjmij tylko krytykę jak facet i weź się do roboty. Niezrozumiałe zdjęcia na pewno nie zrobią furory wśród amatorów. Trzeba mieć pomysł, przygotować się, a nie walić co popadnie. I tylko o to mi chodzi.

Kompakty cyfrowe również mają opcje cykania na manualu- ustawiać czas i przesłonę. A jeśli wydaje Ci się, że będziesz ręcznie ustawiać ostrość w lustrzance to jesteś w błędzie- chyba, że w analogu. A jeśli chodzi o wymienną optykę, to nie sądzę, byś na początku kupił obiektyw szerokokątny, do makro, uniwersalny, teleskop itd. Zaczyna się od uniwersalnych- i piszę to tylko po to, by pokazać, że to żaden argument. Tłumaczenie się, że zdjęcia nie wychodzą, bo nie mam lustrzanki.

Pozdrawiam,
Marta
"Opinie tworzą nie najmądrzejsi, lecz najgadatliwsi"

Władysław Biegański

Odpowiedz
#42
Tak, ustawienie przesłony, czas naświetlania matrycy. Nieraz na automacie jest tak, że punkt ostrości nie jest skupiany, tam gdzie byśmy chcieli. Osobiście ja gdybym miał do wyboru lustrzankę cyfrową, a analogową wybrałbym analogową, bo tam trzeba się naprawdę postarać i satysfakcja z dobrze zrobionego zdjęcia jest naprawdę warta pracy, a tam ustawimy co i jak chcemy bez dodatkowego wtrącania się oprogramowania aparatu. A z techniką obiecuję na przyszłość się poprawić, przecież uczymy się całe życie. Zdjęcia, które robię to jest część mojego bloga którego prowadzę, więc zdjęcia niektóre są powiązane z notami tam dodanymi więc, że coś tutaj akurat nie ma sensu to z dodanym tam tekstem nabiera tego co powinno. Ale zaprzysięgam otwarcie, że nie będę osobą typu osoby robiącej zdjęcia na auto i jak aparat uzna, że jest za ciemno i otworzy lampę to nie klapnę jej palcem i tak w koło panie Macieju, bądź robienia zdjęcia z fleszem przed lustrem i lustrzanką. Na te aparaty powinno się wydawać zezwolenia. Ja wyraziłem tylko swoją opinię na temat tego co Ty Marto starasz się przekazać. Gdybym nie akceptował Twoje krytyki to dałbym Ci to zrozumienia wprost. Szanuję to co mówisz.
"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp.
Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”
Odpowiedz
#43
[Obrazek: 73954291.jpg]
Wersja po obróbce, nie udało mi się wytłumić szumów.
"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp.
Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”
Odpowiedz
#44
Huhuuuu ostatnie zdjecie jest swietne Big Grin
Odpowiedz
#45
Na początek się przywitam - cześć Smile

Ja się troszkę wypowiem na temat tych zdjęć.

OSTRZEGAM! Będzie surowo!

Pierwsza seria... kompletny brak tematu, ostrości, przeistaczania do cz-b tragiczne. Jak coś już ma temat (tory, kolej), to jest to sztampowe, typowe ujęcie.

Reszta - jest parę zdjęć, które ujdą, ale większość ma skopaną ostrość, jakość bądź kadr.

Czasami dajesz zbyt wysoki kontrast.

Ostatnie zdjęcie tragicznie obrobione, lecz jego pierwsza wersja jest najlepszym zdjęciem z całego tego wątku. Podoba mi się ta osoba w jeziorze, fajna kolorystyka.

To tyle Smile Mam nadzieję, że się nie obrazicie, ale ja w temacie zdjęć siedzę dość długo i widziałem dużo dobrych, czarno-białych zdjęć fotografii tego typu.

Wyczytałem, że robiłeś te zdjęcia tel. komórkowym. Nie tłumacz się, takim narzędziem w czarno-białej tematyce można wycisnąć naprawdę bardzo dużo. Chociaż nic nie przebije czarno-białego negatywu z czterocyfrowym ISO, wywoływanego własnoręcznie Smile
Za pozwoleniem administracji ;-)

Moje "gnioty" ==> wski.yw.sk <== Zapraszam chociaż od czasu do czasu Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości