Troszeńkę zdjęć.
#46
Mi za to nie płacą, a robię to dla czystej przyjemności. O to w tym chodzi. Moim powołaniem jest kuchnia Big Grin.
A jak będziesz taki dobry to chętnie bym się zapatrywał na jakieś wskazówki Big Grin.
"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp.
Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”
Odpowiedz
#47
Wskazówki? Proszę bardzo Smile

1. To, że robisz to dla czystej przyjemności żadnym wytłumaczeniem nie jest. Raczej wyżej postawioną poprzeczką.
2. Jaki masz monitor? Skalibrowany chociaż Big Grin
3. Nie korzystaj z żadnych automatycznych programów do czb. W Gimpie lub PSie przekonwertuj na skalę szarości (najlepiej odsyć kolory), potem wyreguluj kontrast (najlepiej krzywymi (Gimp: Colours => Curves / Kolory => Krzywe)).
4. Kontroluj ostrość. Poznaj swój aparat/telefon w takim stopniu, abyś miał nad tym jakąś kontrolę (np. jeśli w telefonie masz wyświetlony punkt AF to nakieruj go na obiekt, ustaw ostrość, wykadruj i CYK!)
5. Najważniejsze. Znajdź temat zdjęcia. Popatrz na nie i zastanów się - co jest jego tematem? Bo zrobienie zdjęcia kamyków - temat:kamyki... kamyki to tło. Ale co na nim? Tak samo to zdjęcie kubek+okno... kuber nieostry - więc to raczej nie on jest tematem. Okno - jedna biała plama. Też nie jest to temat. Reszta - czarna plama. Też nie temat. Tory - też nie temat. To tło. Zdjęć torów jest dużo. Zdjęcie ulicy - ulica tematem może być... ale nic na niej nie ma! Jeśli ta ulica byłaby ciekawa... wtedy byłoby super. A tak ulica wygląda tak, jak każdy widzi.
6. Staraj się uchwycić obiekt inaczej niż widzą go inni.

No, to by było na tyle. Może jeszcze coś wymyślę Smile
Za pozwoleniem administracji ;-)

Moje "gnioty" ==> wski.yw.sk <== Zapraszam chociaż od czasu do czasu Smile
Odpowiedz
#48
Wski, jak to jest, że widziałem kupę twoich komentarzy i dobrych rad, a ani jednej pracy?
Wiem, wiem, ani to miejsce, ani pora, ale co mi tam, to będzie mój pierwszy warnik Big Grin
One sick puppy.
Odpowiedz
#49
Pane Kracy, tak to w życiu bywa Big Grin
Za pozwoleniem administracji ;-)

Moje "gnioty" ==> wski.yw.sk <== Zapraszam chociaż od czasu do czasu Smile
Odpowiedz
#50
Po dłuższej przerwie od zdjęć, dorwałem jedno.

[Obrazek: 76199070.jpg]
"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp.
Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”
Odpowiedz
#51
Huśtawka. Taka jak na większości placów zabaw czy jakiś podwórek.
Huśtawka jak każdy widzi.
Za pozwoleniem administracji ;-)

Moje "gnioty" ==> wski.yw.sk <== Zapraszam chociaż od czasu do czasu Smile
Odpowiedz
#52
(28-09-2010, 17:06)Wski napisał(a): Huśtawka. Taka jak na większości placów zabaw czy jakiś podwórek.
Huśtawka jak każdy widzi.

Przyjrzałeś się układowi huśtawek?
Tematykę można odebrać w takiż to sposób iż wcześniej coś się na tej huśtawce bujało, aczkolwiek gdzieś znikło pozostawiając za sobą ślad bytu.
To jest jak widać huśtawka łańcuchowa, a ta bliżej osoby patrzącej widać, że pozostała w ruchu, a druga nie.
Nie obraź się ale chyba brak Ci trochę tej dziecięcej wyobraźni.
"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp.
Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”
Odpowiedz
#53
(28-09-2010, 17:17)Xenon13 napisał(a): Tematykę można odebrać w takiż to sposób iż wcześniej coś się na tej huśtawce bujało, aczkolwiek gdzieś znikło pozostawiając za sobą ślad bytu.
To jest jak widać huśtawka łańcuchowa, a ta bliżej osoby patrzącej widać, że pozostała w ruchu, a druga nie.
Chciałem napisać coś w podobie, ale byłem za leniwy^^

Te huśtawki właśnie bardzo mi się podobają. Począwszy od samego ujęcia całości - a skończywszy na jakichś przekazach podprogowych zdjęcia xD
We mnie, kiedy patrzę na to zdjęcie, rodzi się pytanie: czy ktoś się tu właśnie huśtał? Czy to tylko wiatr, ew. zwierzę potrąciło? Widzę w tym zdjęciu echo jakiegoś beztroskiego dzieciństwa, które było, ale minęło i nie wróci. Tęsknotę, żal czy coś takiego.
Albo z innej beczki: dlaczego buja się tylko jedna huśtawka? Osoba, która tu była, była sama? Dlaczego?
No i troszkę postapokalipsę - pusto, ni żywego ducha (przecież jest dzień, dookoła tej huśtawki powinny bawić się jakieś dzieci, przechadzać ludzie, cokolwiek!), tylko ta huśtawka się kolebie - w głowie słyszę to miarowe skrzypienie wśród martwej ciszy^^

Skłania mnie do chwili refleksji, a więc podoba mi się.
~~~ Na emeryturze było nudno ~~~
Wróciłem więc. Tak trochę.
Odpowiedz
#54
Zrobiłeś brzydkie zdjęcie, dałeś tylko sepię i wszyscy uważają to za wielką sztukę... Przepalone, krzywe, poucinane, kompletny BRAK KLIMATU. Wpisz w google "huśtawka", wybierz dowolne zdjęcie, zrób sepię i będzie coś podobnego.
Za pozwoleniem administracji ;-)

Moje "gnioty" ==> wski.yw.sk <== Zapraszam chociaż od czasu do czasu Smile
Odpowiedz
#55
O przepraszam - nie uważam tego za wielką sztukęTongue Mówię tyle, że mi się podoba i że działa na (moją, oczywiście) wyobraźnięWink Właśnie klimat w tym czuję.
Z krzywizną śmieszna rzecz, bo nawet jej nie zauważyłem xD Podobało mi się właśnie to ujęcie ze względu na "huśtawkę w huśtawce", znaczy chodzi mi o to rusztowanie jedno w drugim i na symetrię. Dopiero teraz zauważyłem, że na dole jest krzywoSmile

Btw., wpisałem w Googlach "huśtawka" i muszę przyznać, że to zdjęcie jest naprawdę oryginalne. W większości huśtawki są fotografowane inaczej:
http://www.breszka.com.pl/uploads/Image/55.jpg
~~~ Na emeryturze było nudno ~~~
Wróciłem więc. Tak trochę.
Odpowiedz
#56
Podoba mi sie zdjecie hustawki ;p wlasnie tak, jak Nae az uslyszalam to skrzypienie Big Grin masakra, az mnie ciarki przeszly, bo tego typu sceny budza we mnie niepokoj Big Grin
Mi sie podoba. Nie patrze na to od strony technicznej, bo sie na tym nie znam.
Czlowiek, ktory sie zna wytknie Ci bledy, bedzie czepial sie szczegolow, zapewne zjedzie i wyrazi swoja dezaprobate. Tu nie chodzi o technike. To ma sie podobac zwyklym ludziom i ich urzekac. Ma chwytac za serca tych, ktorzy sie nie znaja. Przynajmniej ja wyznaje taka zasade (na przykladzie mojego tanca - z technika na bakier, a ludziom sie podoba)
Odpowiedz
#57
Nielicho wymiatasz! Takie postindustrialny klimacik dobrze mi zawsze robiłSmile
Nastrojowo zbliżone do scenografii z horrorów...
I dlatego jest ok.
Odpowiedz
#58
Ło rany, ale żeś tego na wrzucał...
No dobra, zacznijmy od początku. Pierwszy rzut:
1: podoba mi się to zdjęcie. A właściwie wzbudza moją sympatię. Jest takie słodko-śniadaniowe, no i dobrze wykadrowane.
6: powiedziałabym coś na temat tego jegomościa, ale nie wiem kim on jest, więc wolę nie ryzykować Tongue
9: ostrość genialnie złapana na wodę. Nie wiem jak to zrobiłeś, ale wygląda to cudnie. Jeszcze jakby ten kijaszek powyżej był ciut ostrzejszy to byłoby bosko. Big Grin
Drugi rzut:
Jedynie 2 mi się podoba. Jest fajnie złapana ostrość.
Trzeci:
trzeci, trzeci... właściwie nic nie przykuło mojej uwagi.
Czwarty: (te pięć oddzielnych postów traktuję jako jeden "rzut")
2: faktycznie, jak by się przyjrzeć to jest w nim coś magicznego, przypuszczam że to księżyc maczał w tym palce. Smile
Ogólnie to chyba jest cała sesja z jakiejś starej fabryki. Takie miejsca robią wrażenie, ale zdjęcia są takie sobie.
Piąty:
1: jest klimatyczne, reszta takie sobie.
Szósty: (czyli znów pięć kolejnych postów)
1 i 2: spluwa jak spluwa. nie robi na mnie wrażenia (przynajmniej jako zdjęcie, bo jeśli to groźba to się boję Tongue)
4: klimatyczne, choć w sumie nie wiem czemu, może dlatego że ma słabą ostrość
7: uwielbiam zachodzące słońca i jeziora. Big Grin
Siódmy:
3: podoba mi się koncepcja i wykonanie. Tylko trochę nieostre.
Te trzy następne portrety są całkiem interesujące. Smile
"Wersja po obróbce" jeziorka jest świetna.
Huśtawka - raczej nic szczególnego, choć być może ma swój klimat.

Ogólnie widzę że "mocą" twoich zdjęć próbujesz ustanowić to że są czarno-białe. Takie zdjęcia mają swój klimat, ale to nie znaczy że mierne zdjęcia po przeróbce nagle staną się dobre.

Jednak nie traktuj moich opinii zbyt poważnie. Jestem totalnym amatorem (bo też czasem pstrykam), więc komentuję tylko w kategoriach "podoba mi się/nie podoba mi się".
Pozdrawiam
Kasandra
aortograficzna, ainterpunkcyjna estetka - to ja.
konstruktywna krytyka to podstawa, więc lubię się czepiać. Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości